Тибетска гъба / кефир / кефирена гъба 3

  • 106 038
  • 772
# 300
Гъбката определено иска на по-топличко! На мойта 2-3 пъти през 24 часа й сменях млякото и после я оставих на по-топло и взе да кефири.  Laughing Ако е на температура, на която може да стоите нормално с блузка и да не ви е студено, й е супер. Колко ще рече това, не знам.  Grinning И моя кефир (след 36 часа май), сладнеше, не киселее. Този ще го махна най-вероятно утре и ще станат почти 3 дни, но го сложих в хладилника, че няма кой да се погрижи за гъбката.
Виж целия пост
# 301
Всъщност какъв точно трябва да бъде вкусът? Моят кефир три пъти беше с горчива нотка и го изхвърлях, вчерашният е леко сладък, и той ли не става за приемане?
Виж целия пост
# 302
Онзи ден имах силни болки в стомаха. Обикновено ми са от вируси,хапнах чаша кефир от сладкия,както го определяте. Нямаше и час и всичко отшумя ,без каквито и лекарства да вземам.
Виж целия пост
# 303
И моята става сладък но като престои още 24 часа в хладилник горе - долу бива но на мен ми се иска да е по-резлив като купешкия Simple Smile
Виж целия пост
# 304
Търся си кефирена гъбка. От Перник съм. Дали има кой да ми даде няколко зрънца?  Praynig
Виж целия пост
# 305
Здравейте! Днес се сдобих с моя кефир! Приятелката ми го даде в мляко - измих го със студена преварена вода и го топнах с дървената лъжица в прясно домашно козе млекце! Сега смятам да изчакам до утре по това време и да видя какво ще е станало  Whistling Има ли някой, който от дъъълго време го ползва и забелязва ефект? По форуми и статии пише, че направо чудеса прави  Laughing Аз си го взех основно за подут корем и газове - имам вече втора седмица и алергията ми към полени (пише че и затова помага...) За сега мисля да го ползвам 20 дни, после 10 почивка, после още 20 и изсушавам доооо да кажем другата година...Та ще споделям ефекта за това време, но все пак ще е окуражаващо да прочета, че на някой реално е помогнал за нещо  Praynig


Кефирът много бързо засилва имунната система. Много добре действа за регулиране на стомаха. При напрежение, натоварване, силна преумора действа много добре. Чувстваш се силен, жизнен, по-бавно се уморяваш. Много добре действа за подобряване на съня. Регулира теглото, но става бавно! Simple Smile
На този етап, за това се сещам....

Виж целия пост
# 306

Amiamo , asyalein благодаря ви! Днес, след 2 дена, прецедих първото си млекце - станало е като айран, но по-гъсто и киселичко. Разбрах, че така трябва...Сега сложих ново на гъбката, а това го оставих в хладилник за 24 часа за да доферментира и утре ще ми е първата проба   bowuu Явно кефирчето добре се е хванало, щом веднага си свърши работата  chef

MiRa_55 бих ти дала, веднага щом ми порасне кефирчето достатъчно, ако до тогава някой друг не ти е дал, пак ще пиша, предполагам десетина дни ще му трябват  Wink
Виж целия пост
# 307
Аз пак се включвам с питане за Русе, ако някой има за даване.  Peace

А само с домашно мляко ли правите кефира?
Виж целия пост
# 308
Мила_91Smile, ще се радвам ако получа, благодаря.
Иначе аз, когато я имах наистина отслабнах, а и имах много енергия. Пиех го вечер.
Кефирът тогава го правех с купено мляко, най-често Верея...
Виж целия пост
# 309

Amiamo , asyalein благодаря ви! Днес, след 2 дена, прецедих първото си млекце - станало е като айран, но по-гъсто и киселичко. Разбрах, че така трябва...Сега сложих ново на гъбката, а това го оставих в хладилник за 24 часа за да доферментира и утре ще ми е първата проба   bowuu Явно кефирчето добре се е хванало, щом веднага си свърши работата  chef


Браво!  Peace
Виж целия пост
# 310
asyalein, как правиш маската за коса? Имам кефир от близо 2 години - и аз по-млада и хубава не съм станала Laughing Вече изобщо не се притеснявам за него - когато имам време, тогава го правя за 5 минути. Често се застоява в хладилника за 2-3-4 дни - просто става по-кисел. Лятото върви повече - разреждам си го с газирана вода. В най-горещото време също го слагам в хладилника, защото иначе става много бързо.
Виж целия пост
# 311
asyalein, как правиш маската за коса?


мажа си косата с прекиселия кефир и я оставям 30мин.
мажа и по лицето и деколтето. Peace

Виж целия пост
# 312
Благодаря!Мислех си да не слагаш още нещо newsm78 Тъкмо няма да хвърлям изостанал #Crazy Аз няколко пъти си правих маска на лицето с пресен/ обирах от купата след прецеждането/ Mr. Green
Виж целия пост
# 313
по-кисел ползвам и за тесто - в събота правих с него мекици и не бяха кисели.
избягвам да хвърлям храна... Laughing
Виж целия пост
# 314
Моля,ако някой има кефирена гъба за даване да ми пише Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия