Тибетска гъба / кефир / кефирена гъба 3

  • 106 038
  • 772
# 345
Аз нещо съм се объркала. Прочетох,че тази същата гъбка можела и във вода да се развива . Явно пак е била някоя недоизмислена статия.

една мама сподели, че с гъбата от млечния кефир е ферментирала плодов сок.
така че може и да става, но аз си имам алги и с тях си правя воден кефир, става подобно на лимонада от бъз. ако сложа и цъфнал бъз, ще стане сигурно същото на вкус...
Виж целия пост
# 346
Благодаря ви, момичета! Вашите съвети бяха много ценни за мен, вчера най-сетне успях да направя истински кефир - леко кисел, и малко газиран с мехурчета отгоре. Държах гъбките малко повече от два дни, изглежда вкъщи им беше леко хладно и им трябваше повечко време да се адаптират, освен това се размножиха. Имам домашно овче мляко, ще си купя и лидълското, което хвалите, и ще пробвам през почивните дни и с тези две млека. Досега правех с ЕлБи 3.6 %.
Виж целия пост
# 347
А мойте пък не се размножават. Но имам чувството, че по-голямото, което е като орех събрано на едно място (то се разтвори малко), сякаш е пораснало. А може и да си въобразявам. Имам едно малко топченце отделно, но туй то.  Sad
Виж целия пост
# 348
А мойте пък не се размножават. Но имам чувството, че по-голямото, което е като орех събрано на едно място (то се разтвори малко), сякаш е пораснало. А може и да си въобразявам. Имам едно малко топченце отделно, но туй то.  Sad

аз големите ги разкъсвам внимателно с пръсти.
моите се множат скоростно, пак са станали много.... Whistling
Виж целия пост
# 349
Моята расте много бързо! Вече е към 2-3 пръста от дъното на компотен буркан само гъбата. Чак ме дразни, защото прокисва кефира. Освен в хладилника да започна да я държа, а ми се свиди да хвърля от гъбата.
Виж целия пост
# 350
Моята расте много бързо! Вече е към 2-3 пръста от дъното на компотен буркан само гъбата. Чак ме дразни, защото прокисва кефира. Освен в хладилника да започна да я държа, а ми се свиди да хвърля от гъбата.

раздавай я или я раздели и пробвай с една порция нещо друго да ферментираш: сок например.... Peace
Виж целия пост
# 351
Аз съм желаеща за гъбка, писах по-напред в темата...  Praynig
Виж целия пост
# 352
Здравейте,

И аз съм желаещ за кефирена гъба. Моля на лични и изпращането да е по спиди или еконт.

Благодаря
Виж целия пост
# 353
Ами давам, всички близки отдавна са заредени и не щат. И тук периодично пиша, че давам. Предпочитам лично, по Еконт мога да пратя след почивните дни, който иска да ми пише, само да сте сигурни, че ще си я вземете, че веднъж имаше едно разминаване и не си я взеха.
Виж целия пост
# 354
Здравейте Simple Smile една добра жена ми даде кефирни зрънца и току-що видях резултата - удвоили са се, имам и готов кефир, много вкусен. Направих го с uht млякото на Лидл, стана гъсто като течна сметана, с много лек кисел вкус. Дърхжах го 12 часа на стайна Т, после една нощ в хладилника. Обаче нямах пластмасова цедка и го прецедих през марля, дали съм им навредила на гъбките? И друг въпрос - синът ми е на 3г., дали мога да му давам?
Виж целия пост
# 355
И друг въпрос - синът ми е на 3г., дали мога да му давам?
Може, стига да няма непоносимост към млечни, нашият най-малкият е на 2г и пие от кефира.
Виж целия пост
# 356
 Може, стига да няма непоносимост към млечни, нашият най-малкият е на 2г и пие от кефира.
[/quote]
Няма алергии, за щастие. Благодаря!
Виж целия пост
# 357
Здравейте Simple Smile една добра жена ми даде кефирни зрънца и току-що видях резултата - удвоили са се, имам и готов кефир, много вкусен. Направих го с uht млякото на Лидл, стана гъсто като течна сметана, с много лек кисел вкус. Дърхжах го 12 часа на стайна Т, после една нощ в хладилника. Обаче нямах пластмасова цедка и го прецедих през марля, дали съм им навредила на гъбките? И друг въпрос - синът ми е на 3г., дали мога да му давам?

ellenita, и аз съм от Русе и отдавна си търся зрънца. Ако решиш да подаряваш, моля те, пиши ми.  Praynig


Виж целия пост
# 358
Здравейте и аз си търся ефирна гъбка, ако някой има за даване ще бъда много Благодарна. От Пловдив съм.
Поздрави и усмихнат ден bouquet
Виж целия пост
# 359
За какво ползвате кефира? Освен за пиене, нещо друго правите ли с него? Споделете!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия