Сладкарничка за книги - тема 58

  • 31 532
  • 755
# 360
Бъбълче, и аз идвам просто да те прегърна. Толкова мъдрост има в теб, мило момиче! Hug Съчетана е с доброта тази мъдрост, това е дар. Хубави думи и послания към момичетата си написала, дано стигнат до тях, прелива сърцето ти от доброта, дано я срещаш в живота си. Аз помня миналогодишното ти включване, което тогава така ме зарадва. Знаех те от "В момента чета" и тук те приех истински сърдечно. Прегръщам те! Hug

 Днес доста готвих, но на пресекулки. Така ме е притиснала и приземила Анна Комнина, момичета. Думи нямам да опиша възхищението си, точно примирение изпитвам като я чета, притаила съм дъх, свила съм се на кълбо и чета, чета...Как ми се иска да ми дойдат думи, да я опиша просто за себе си в едно скромно резюме, но...едва ли. Може би ще оставя тази книга да е насладата в края на книжната ми година, това  е книга, която съм чела като момиче, но едва сега оценявам по достойнство. Това  е книга-магия и мистика.

 Прегръщам всички ви, прочетох набързо последните постове, но знам кой къде е и какво прави.  Wink Hug Hug
Виж целия пост
# 361
Ето ме и мен тук!
 Първо - Вени, чаровнице сладка, да е живо и здраво името ти, да бъде и пребъде bouquet!
 
Бъбълче, момиче мило, какви топли думи си ми написала Heart Eyes! Я да те гушна и аз, и тихичко да ти се поскарам да се щадиш повече, ако е възможно Peace!

Изморена съм, но с пълни с красота очи, а колко още ме чака...
Виж целия пост
# 362
Още един път искам да ви благодаря, момичета  Hug. От вас получих най-хубавите пожелания и съм сигурна, че са и най-искрените  Heart Eyes!

Бъбълче, бе, и аз съм с дефицит на Фниманието! Като почна да чета и ставам дефицитна в кухнята, например  Joy.
В тоя ред на мисли, Ули, къде си? Вчера или онзи ден писа, че ще готвиш и ме е страх да не те е погълнала фурната. Ела, дай знак!  Laughing
Виж целия пост
# 363


Бъбълче, бе, и аз съм с дефицит на Фниманието! Като почна да чета и ставам дефицитна в кухнята, например  Joy.
Joy Joy Joy Joy Joy Ох бе, Вени  Joy Joy Joy ама ми помогна да се насоча към моята диагноза....
Виж целия пост
# 364
Честита Коледа на всички! Бъдете здрави, много щастливи и все така позитивно настроени.

Честит празник мила Вени!  Бъди здрава и винаги усмихната.

Bubbly,  Peace

Аз съм на работа чак на 04 и смятам хубаво да си поотпочина....

Лека нощ.
Виж целия пост
# 365
Момичета, снимките от моя подарък от Лофчето ги има качени в другата сладкарница, моля някое услужливо другарче да ги качи тук и в албумчето също. Благодаря предварително! Минавам набързо, защото време не остава, лягам всяка вечер в три и на другия ден съм постоянно в движение, но не се оплаквам -хубаво ми е, гледам да огреят навсякъде за краткото време, най-вече на семейството го отделям. Най- вероятно ще се видим през Новата година с другарчета, да мине малко лудницата по празниците! Прегръдки!
Виж целия пост
# 366
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,
ЛОФЧЕ !!!


С пожелания за здраве, късмет, много любов и задължително
поне една сбъдната мечта през твоята нова, лична година!
Прегръщам те, другарче мое!
Нека денят ти днес бъде вълшебен!

 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Да почерпя със сутрешното кафе и още нещичко, че на днешния ден РД има и моята сестра, да ми е жива и здрава  Heart Eyes



А на работещите днес - леко да е  Hug
Виж целия пост
# 367
Лофче, честит рожден ден!!
Пожелавам ти да си здрава и щастлива; скоро да си на нова работа - по-добре платена, топла и с аромат на канела, ванилия и кедър; много интересни книжки да прочетеш и със сектантки на живо да се срещнеш!!



Снимките на Зори, са качени в албумчето. Започват от тук - http://bookaddits.snimka.bg/other/koledna-igra-2015-g.886719.36413260
С тях вече приключихме офциално.  Laughing
Това, което аз забелязах е, че Лофчето първа получи, а нейното другарче - Зори, последно отвори.
Аз пуснах първи списък за играта, а моето другарче Деси, взе последно подаръка си (на 24.12).
Двете двойки подаряващи една на друга са известни - Нели и Елинка; Авлига и Гигова.
Толкова статистика от мен.  hahaha

Вени, Мижжж, Кали, Ули и другите кулинарки, които залагат на бързи и лесни рецепти  hahaha - имате ли рецепта за крем супа от тиква?? Сдобих се с известно количество и се чудя, какво да я правя. Приемам идеЙ.  Laughing

Кали, да ти е жива и здрава сестричката!!  bouquet
Черпя се с кафе и чай.

Леко да минава деня на работещите!
Виж целия пост
# 368
ЧРД,мило Лофче! Желая ти да си здрава и много щастлива! Да се случи това,което ти най-много искаш!  bouquet Heart Eyes bouquet
ЧРД на сестричката ти,Кали!  bouquet
Рейн,аз правя крем супа от тиква така:
Сварявам тиква,плюс 1картоф и 1морков,но те са по желание. Като се свари ,прибавям един зеленчуков бульон във водата(да не е много водата). Отделно в тиган с малко масло задушавам праз лук. Като омекне го прибаеям към тикеата,ако трябва доваряеам още малко. После пасирам и разреждам с течна сметана или прясно мляко. Посолявам и подправям с индийско орехче.
Става много вкусно,но да знаеш,че има леко сладникав вкус. Отделно си правя крутони,които може да са без нищо,но може да са запечени с малко настърган кашкавал.
Да ти е сладко!  Hug
Хубав ден на всички!
 Heart Eyes
Виж целия пост
# 369


Честит рожден ден, мило Лофче!!!  Grinning
Пожелавам ти много здраве, много положителни емоции и успехи!!!   Hug

Кали, и твоята сестричка да е жива и здрава!   Hug

Рейнче, мисля, че Нези беше правила скоро такава супа за снаха си  Grinning
Аз нито имам рецепта, нито съм яла ... А май нямам и особено желание  Joy "Аз...таквоз ...тикви не ям"  Laughing
Шегувам се, сигурно е вкусна такава супа, но обикновено печем тиквите вкъщи  Hug

Милото Бъбълче пак с феноменален пост от снощи  Hug

Хубав ден на всички  bouquet

П.П. А аз докато нащракам поста през таблета и Нези се е включила по тиквената тема  Heart Eyes
Хъм...може и да пробвам да направя тази супа  Thinking

Nели, много се радвам, че ти допада Анна Комнина! Уникална книга е! Просто без думи съм от нея, без нито едно "но"!
Наистина е книга, която те засмуква , много силна!
Виж целия пост
# 370
Добро утро!

Лофче, Честит Рожден Ден! Бъди здрава, щастлива, да се сбъднат желанията ти!
Късмет и весел празник!

Кали, Чести ден и на твоята сестричка!
Тиквена крем супа о бо жа вам. Това е единственото нещо, което ям с тиква! Приготвям я подобно на Нези, ма без толкова врътня, пасирам и слагам сиренце  и нещо зеленко отгоре! Обаче ми харесва и на Нези рецептата.

Тези дни съм отпуска аз, оцветявам си , пия си кафето. Наскитахме се по родата и кротко ще си мръхтим вкъщи. А и тази мъгла навън никак не предразполага към разходки. Ходи ми се на едно две места с хлапето, но ще видим...

Прекрасен ден от мен!
Виж целия пост
# 371
Добро утро, поспах до към 9 почти.
Кали, благодаря за кафето и аз пия в момента, в чашката от Рейн Simple Smile

Лофче


Честит рожден ден, да си жива и здрава, обичана и щастлива. Едно желание от сърце ти пожелавам и вярвам, ще стигне до където трябва.

По тиквената супа не мога да се изкажа.
Хубав ден!
Виж целия пост
# 372
ДУ Hug

...

Дани, относно притесненията ти, мога да ти кажа, че отношенията които виждаш тук са двустранни. За да получиш, трябва да дадеш, общо взето. Да дадеш, но не подарък, материално измерение на намеренията си, а ...отдаденост, приятелство, споделеност и взаимност! Това е ключът, а тук има врати, които си заслужава да отвориш, защото зад тях ще намериш нещо, което е голяма рядкост в днешния свят  Peace Успех!  Peace Hug
...

 smile3501 newsm51
Браво, много добре казано, Бъбли! Heart Eyes


ЧРД Лофче, другарче мило Hug
Желая ти от сърце да си жива и здрава и да сбъдваш мечтите си!
Весел празник и приятно изкарване при родителите ти!


Кали, взех си кафенце и фреш, благодаря Hug

Айде, бягам по задачи...до после Peace
Виж целия пост
# 373
Нези, благодаря за рецептата!!  bouquet  Не ми изглежда връткава и ще я направя.   Laughing

Мижжж и ние ядем тиквата печена. Особено в комбинация с маскарпоне, заквасена сметана или цедено мляко (според зависи, какво има в хладилника)..  Crazy  Crazy  Crazy
Но сега количествата тиква са повече.  Laughing

Десии  Heart Eyes  Hug  Да ти е сладко кафето.. и не само.  Wink  Flutter
Хубава среща днес.  Party

Лоти, дано успеете да отидете с детето, където ти се иска. Дотогава - приятно оцветяване.  Heart Eyes  Party

Анна Комнина и аз ще я искам от КалиBlush Blush  Нареждам се на опашката.

Направих си каланетиката. Много добре ми се отразява на гърба. Трябва да си я правя поне 1 път седмично.. Ей това ще ми е първата цел за 2016 г.  Laughing
Допивам си кафето и ще се мятам по задачки из слънчевите, търновски улици.
Виж целия пост
# 374


Лофче,честит рожден ден!Да си жива и здрава и да се сбъднат всички твои мечти! bouquet

А сега една бърза почерпка,че днес моя човек е рожденик!
Скрит текст:



Кали, честит рожден ден и на твоята сестричка!Да ти е жива и здрава  nbirthday
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия