Православни пости 2016 година

  • 156 934
  • 1 157
# 405
Благодаря за идеята за табуле с киноа Peace
Тези дни-боб чорба,баница с левурда и лапад,пълнени гъби.
Виж целия пост
# 406
Привет на всички постещи!
Страхотни идеи сте дали за постите - аз последно правих леща, в която сложих картоф вместо брашно и много ми допадна така  Peace

Хубавка мекиците ще ги направя със сигурност  bouquet Ако може да дадеш и колко чаши брашно горе-долу поемат ще е супер  Praynig
Виж целия пост
# 407
Бих искала да помоля за съвет - от няколко дни ми е много отпаднало, боли ме глава, вие ми се свят. Свекър ми почина миналата седмица, а от вчера съм и болна, по едно време едва ставах от леглото. Ужасно съм разсеяна и въобще не ми се работи.
Ям мед с орехи и канела, тиквени семки, сусамов тахан, пия мурсалски чай. Започнах да пия комбинирани витамини. Взимам си горещи душове. Мислех да си взема вит. Б12. Какво още бих могла да направя от към храна и добавки?
Виж целия пост
# 408
Цитат
Хубавка мекиците ще ги направя със сигурност  bouquet Ако може да дадеш и колко чаши брашно горе-долу поемат ще е супер  Praynig

Никога не меря брашното. За 1 чаша течност - приблизително 3 чаши брашно.
Започнете с една, разбъркайте, добавете още една и почнете да замесвате.
Тестото само ще си покаже.
По принцип оставям тестото леко лепнещо.
След втасване всичко си идва на мястото, намазвам ръцете с олио и оформям топчетата.
При разтягането също използвам олио.
Виж целия пост
# 409
kеit, не подценявайте състоянието си, моля Simple Smile.
Струпало ви се е доста за преживяване и трябва да си дадете възможност да се преборите. Не се бавете, отидете на лекар Hug.
Вирусите в момента са силно агресивни и причиняват много усложнения. С подобни симптоми съм с предписан 10 дневен прием на антибиотик заради усложнения.
Виж целия пост
# 410
Бих искала да помоля за съвет - от няколко дни ми е много отпаднало, боли ме глава, вие ми се свят. Свекър ми почина миналата седмица, а от вчера съм и болна, по едно време едва ставах от леглото. Ужасно съм разсеяна и въобще не ми се работи.
Ям мед с орехи и канела, тиквени семки, сусамов тахан, пия мурсалски чай. Започнах да пия комбинирани витамини. Взимам си горещи душове. Мислех да си взема вит. Б12. Какво още бих могла да направя от към храна и добавки?

Задължително отиваш на лекар и каквото той ти каже нова ще правиш. Затова след като идеш на лекар, отиваш при свещеника и му разказваш какво е казал медика и там с отеца ще се прецени как ще постиш.
Виж целия пост
# 411
Тия дни попаднах на тази рецепта
http://www.edna.bg/vkusno/vegetarianstvo/domat-i-tikvichki-s-hle … na-plynka-4642274
и много ми хареса идеята. Естествено, сиренето ще заменя, например с маслини. Иначе нищо особено не готвя - спаначена супа, булгур с китайски микс, салати с нахут, ама мисля, че то това е и идеята, да не се вторачваме в това, а в нещо друго...
Виж целия пост
# 412
А аз от няколко дена се засищам със салатка, която минава и за основно ястие.
Приготвям я с варен нахут, броколи, маслинки, авокадо, лимонов сок и сол.

Любим десерт ми стана варен лимец със сушени плодове - кайсии и смокини.
Лимецът е много по-мекичък от житото. Всъщност не го варя, а го накисвам в термос с гореща вода за 2-3 часа максимум. След това прецеждам, изплаквам със студена вода и добявам подправки и плодове.
Виж целия пост
# 413
Благодаря ви за съветите. Ходих на лекар, споменах че постя. Тя не каза нищо за спиране на постите, така че явно не съм толкова зле.
Вече съм доста по-добре, само една кашлица ме мъчи още.
Виж целия пост
# 414
Хапват ми се пълнени калмари- имате ли предложения  Hug
Тези дни правих кафяв ориз с лапад и яхния от зелен фасул с картофи за десерт баклава  Heart Eyes
Виж целия пост
# 415
Хапват ми се пълнени калмари-
И на мен.Тези дни търсих рецепта.Попаднах на това-първите две
http://www.1001recepti.com/s/201152-pulneni-kalmari
не съм пробвала още обаче.
Тези дни син домат с доматен сос и пълнени чушки с леща.
И може би ако имам време грис халва.И задължителните салати Peace
Виж целия пост
# 416
Морските дарове са разрешени, нали? /без следващата седмица, разбира се/
Извинете невежеството, но морски дарове са скариди, калмари, октопод, какво беше друго
Виж целия пост
# 417
Морските дарове са разрешени, нали? /без следващата седмица, разбира се/
Извинете невежеството, но морски дарове са скариди, калмари, октопод, какво беше друго

+миди, от това, което се намира тук.

Може и охлюви, но аз лично не съм се престрашавала още.
Виж целия пост
# 418
Морските дарове са разрешени, нали? /без следващата седмица, разбира се/
Извинете невежеството, но морски дарове са скариди, калмари, октопод, какво беше друго

+миди, от това, което се намира тук.

Може и охлюви, но аз лично не съм се престрашавала още.
Но става? Знам, че в Гърция отдавна и редовно си ги консумират по време на пост още преди години, когато никой не беше чувал  за "морски дарове"/поне аз Embarassed/
Виж целия пост
# 419
Хапват ми се пълнени калмари- имате ли предложения  Hug
Тези дни правих кафяв ориз с лапад и яхния от зелен фасул с картофи за десерт баклава  Heart Eyes


Здравейте радвам се да ви предложа един вариант от гръцките острови.Равни количества домати нарязани каре,сирене тип гуда също каре ,нарязана рокула,зехтин сол,чер пипер и риган,С тази смес се пълнят калмарите,затваря се отвора им с клечка за зъби.Нареждат се в тава заливат се с бяло вино и зехтин пекът се във фурна около 15 мин.Друг вариант оставят се в марината от виното и зехтина поне 30 минути и се пекът на скара към 7 мин.При сервиране се напръскват пак от марината.Сервират ги със  пресни малки картофчета (които предварително са сварени оставят се да изстинат .Прави се равни части галета,червен пипер сол и чер.пипер.Мокрят се овалват се в сместа и се пържат в силно затоплена мазнина за няколко минути.)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия