Най-популярните имена за 2015 година?

  • 45 004
  • 513
# 105
Явор, Вихрен,Делян,  Камен, Орлин, Смилен, Боян, Борил, Стамен, Mомчил, Манол ...
Виж целия пост
# 106
Явор, Вихрен,Делян,  Камен, Орлин, Смилен, Боян, Борил, Стамен, Mомчил, Манол ...

Хехе, Явор, Вихрен,Камен, Орлин,  Боян, Борил,  Mомчил..
Това са все от любимите ми мъжки имена. Ние сме се спряли на Явор. Simple Smile
Виж целия пост
# 107
Ако имах шанса бих кръстила момиченцето си Виктория. Heart Eyes Радва ме, че в момчешката класация присъстват силни традиционни имена. Петър и Ангел са чудесни актуални имена и заслужават да са в красацията за разлика от Патрик и Анжел примерно. Но с Никол наистина е като епидемия сред познатите ми.
Виж целия пост
# 108
Явор, Вихрен,Делян,  Камен, Орлин, Смилен, Боян, Борил, Стамен, Mомчил, Манол ...

От тези имена нито едно не ми допада. Евентуално бих се спряла на Явор, ако трябва точно от този списък да избирам.
Манол, Борил, Орлин (!??!!), Стамен !!!??!?! - това са имена на възрастни хора. Смилен пък е някаква измишльотина, която никога не съм чувала.
Понякога много се учудвам на хорския вкус.

Много скучно би ми било да си кръстя дъщерята Мария или Елена. Никакво творчество.

(Само не извъртайте в последващите нападателни постове, че бих избрала Леокардия или Бенхадра, за да ми е интересно. Между Мария и Долчеигабана има и други варианти на имена, нали. Пък, ако искате, го извъртайте. Мария продължава да ми е банално и скучно име. Може би защото във входа, в който живеех като дете имаше 6 баби Марии и 2 баби Елени.  Tired )
Виж целия пост
# 109
Явор, Вихрен,Делян,  Камен, Орлин, Смилен, Боян, Борил, Стамен, Mомчил, Манол ...

От тези имена нито едно не ми допада. Евентуално бих се спряла на Явор, ако трябва точно от този списък да избирам.
Манол, Борил, Орлин (!??!!), Стамен !!!??!?! - това са имена на възрастни хора. Смилен пък е някаква измишльотина, която никога не съм чувала.
Понякога много се учудвам на хорския вкус.

Много скучно би ми било да си кръстя дъщерята Мария или Елена. Никакво творчество.



Интересно ми е какво име си избрала на децата си/ не зная дали имаш или предстои/

А иначе естествено, че имената са на възрастни хора, децата в един момент порастват и стават възрастни. Simple Smile

На мен ми харесват имената,посочени от Перуника,да не говорим,че и името на сина ми е сред тях.Само Борил не ми харесва, заради моята пристрастност към историята.

Харесвам също Стоил и Страхил.Харесвам позабравеното име Веселин.





Виж целия пост
# 110
Пепи няма цял живот да е Пепи, а ще има един момент, в който ще стане Петър на 35. Учих с един Кирчо по документи, това си е направо гавра с толкова красиво име като Кирил.
Виж целия пост
# 111
Смилен пък е някаква измишльотина, която никога не съм чувала.
Фактът, че ти не си го чувала не значи, че е измишльотина.  ooooh! Смилен и Смилена са стари славянски имена, произхождащи от името на цветето смил, което е с много трайни цветове. Харесват ми и двата варианта - символиката им е много красива, защото е свързана с идеята за безсмъртие.

Виж целия пост
# 112
Стамен не ме кефи, имам лош спомен от едно доста миризливо момченце в детската градина. Та ако видя детенце Стамен, автоматично го приемам за миризливо и някак пълничко.

Баш си е гот да си кръстиш децата с мега стандартни имена, да объркваш Гугъл и социалните мрежи.
Виж целия пост
# 113

Манол, Борил, Орлин (!??!!), Стамен !!!??!?! - това са имена на възрастни хора. Смилен пък е някаква измишльотина, която никога не съм чувала.
Понякога много се учудвам на хорския вкус.



И с трите имена познавам деца. Разкошни имена! И Смилен познавам. Много хубаво име.
Мисля, че трябва да разкрепостите мисленето си малко повече и да не сипете определения от типа, че имената са на възрастни хора. Изключително плоско изказване. Че възрастните хора с кофти имена ли са?
Виж целия пост
# 114
Борил е мега готино име, в сравнение с вече баналното Борис. Моят син е с популярно име, но интересно не познавам друго дете с такова. И Мария не познавам. Така, че всичко е относително - баналното за някой е оригинално за друг. Предпочитам да съм интересна с други неща в живота, а не с имената на децата си  Crazy .
Виж целия пост
# 115
Ха, това, че имената били на възрастни хора, е много забавно Grinning Ами че нали тези деца ще пораснат?

Едни познати си кръстиха детето Стефо. Като е мъничко звучи сладко, но представете си зрял мъж с името Стефо! А какво му е на Стефан?

П.П. Борил и на мен много ми харесва. Звучи си точно като име на мъж - силен и зрял.
Също и Орлин. Все пак не бива да пренебрегваме факта, че някои имена имат смислова натовареност, която и в двата случая е хубава.

Виж целия пост
# 116
Много харесвам Орлин, беше другото име, което обмисляхме.
Аз си падам по по-традиционни имена, дори архаични.
Класически и интернационални не харесвам чак толкова, защото не усещам значението им.
Баща ми се казва Пейо и много исках да кръстя сина ми на него.
Виж целия пост
# 117
Явор, Вихрен,Делян,  Камен, Орлин, Смилен, Боян, Борил, Стамен, Mомчил, Манол ...
От тези имена нито едно не ми допада. Евентуално бих се спряла на Явор, ако трябва точно от този списък да избирам.
Манол, Борил, Орлин (!??!!), Стамен !!!??!?! - това са имена на възрастни хора. Смилен пък е някаква измишльотина, която никога не съм чувала.
Понякога много се учудвам на хорския вкус.

И на мен нито едно не ми допада, но някои хора си правят недобри асоциации и затова не харесват дадено име. Аз също много често дори неволно асоциирам. Явор и Делян ги свързвам с много неприятни хора, които познавам. Вихрен, Боян и Борил - с някакво ненужно разпиляване и борби. Камен и Стамен ми излъчват студенина, асоциирам с камък и стомана. Също много съм се чудила на Стойка за жена - звучи ми като стойка за телевизор примерно. Орлин асоциирам със самота, Момчил ми звучи все едно просто се казваш Момче, а Манол си ми звучи точно като мазол....Веднъж мине ли ми нещо неприятно като асоциация през главата, после трудно бих я отстранила. Но това си важи само за мен, на други хора изобщо не им минават през ум такива усещания и им допадат имената.
Виж целия пост
# 118
Момчил беше някакъв герой от списание Дъга, а Манол свързвам с Майстор Манол, дето вградил младата си невеста в моста.

Трябва да се избягват имена от изучаваната литература, иначе всяка Рада, Бойко, Мина ще има да се червят. Или ако някой си кръсти детето Боромир.
Виж целия пост
# 119
Тези имена като Стойко/а,Камен,Стоян/а,Запрян/а,Здравко/а,Живко/а,  са пожелателни, в миналото хората така са си кръщавали децата, примерно ако някой много му умирали децата и му се роди син са го кръщавали Стоян или Запрян, за да остане при тях, или пък ако имат твърде много деца-баба ми са 5 сестри, последната се казваше Стойна, за да няма повече деца след  нея.Моето име също е пожелателно-Елица, да расте висока и слаба като ела(ама аз съм 165 и 62 кг Simple Smile ) И сина ми и мъжа ми също са с пожелателни имена-Емил и Станислав.
Иначе аз много харесвам Явор,Боян , но в нашето семейство децата се кръщават на баби и дядовци и нямам как да се казват така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия