Най-популярните имена за 2015 година?

  • 45 004
  • 513
# 60
Изненадана съм от традиционните български имена за момчета, които заемат челните места. Въпреки че Георги все по-често става Джорджи, Жорж, Жоржи...
Сред моите познати, които родиха има едно от имената в класацията.
Виж целия пост
# 61
Никол и Кристиян - трябва да са на първо място.... по площадките само това се чува...  Laughing
Виж целия пост
# 62
Кръстих дъщеря си на майка ми, точно както аз съм кръстена на нейната и тя е кръстена на прабаба ми.
Не бих си развалила хубавия матриархат заради някакви си статистики, макар и да сме вътре.
Виж целия пост
# 63
Изненадана съм от традиционните български имена за момчета, които заемат челните места. Въпреки че Георги все по-често става Джорджи, Жорж, Жоржи...
Сред моите познати, които родиха има едно от имената в класацията.

Според мен доста зависи от местоположението - в по-малките населени места традиционните имена се срещат по-често, особено мъжките.
Виж целия пост
# 64
Липсват ми Екатерина,Елеонора,Васил,Вероника,Ивет,Ивон,Андриана,Адриана.Поне около мен има доста такива.
Виж целия пост
# 65
божидар около нас е в първите 5. александър, борис и виктор също бих ги сложила по-напред  Simple Smile. ивайло не съм го срещала отдавна и се учудвам, че е влезнал в 20-те  Rolling Eyes (а като женски вариант не ми харесва). за момичетата мария и александра са хит при нас, софия и йоана минаха преди няколко години. модата с дария/даря не я разбирам  Tired, както преди с кратките ния, мия, рая. никол в чист вид не съм го срещала лично, а николета  Grinning
Виж целия пост
# 66
Няма особена промяна от предишните години, но сред познатите ми деца картинката не е такава.
Не познавам нито една малка Мария, нито една Габриела, нито една Дария, нито една София, нито пък Симона, Елена, Михаела, Гергана, Ема, Божидара или Ивайла. Теодората е една, Сияната също е една, Стефани - една, Рая - две и Никол - две.
За сметка на това пък децата с имена:
Калина, Елица, Йоана, Александра и Виктория са с обща бройка... момент да преброя... 29! Страшна работа  ooooh!

Прави ми впечатление и нещо друго. Когато започна бумът на Викториите, на година по 3 хил. момиченца се кръщаваха така, а сега пак са на първо място но вече с актив от 800-900 броя. Това е огромен спад, макар да запазва първото място.
Виж целия пост
# 67
Екатерина винаги много ми е харесвало.  Simple Smile Ивона също
но пк ще им викат Кати и Иве... Crossing Arms
Виктория наистина огромен спад
Виж целия пост
# 68
Аз пък не познавам малки деца и нямам идея кое е модерно.
Но определено като се записахме на детска консултация, ни казаха, че няма друго дете с такова име. Това ми хареса.
Виж целия пост
# 69
Аз пък не познавам малки деца и нямам идея кое е модерно.
Но определено като се записахме на детска консултация, ни казаха, че няма друго дете с такова име. Това ми хареса.

и аз нямам познати деца, приятилките ми още не са родили  Simple Smile
Перуника, кое е името?
Виж целия пост
# 70
Мен ме изненадва предната позиция на Гергана и липсата на Катерина и Магдалена. Също така мислех , че Сияна и Симона са с по предна позиция. От мъжките ме изненадва Ангел и Михаил.

Малките деца около нас са огромен брой Виктории, Сияни, Симони, Рая - една, Дарии доста, Ивет, Ивон , Ивайли, Ивая и всякакви други от този тип. Нямаме много познати момченца под 3г. - Илия , Запрян, Станислав, Кристиян, Ивайло, Даниел...
Виж целия пост
# 71
Като че ли по-младите родители се поддават повече на модните тенденции. Познатите ми над 30 години си дадоха много хубави имена на децата - Кирил, Красимир, Радослав, Лора, Ива, Ана, Бояна.
Виж целия пост
# 72
И Лора ми звучи кучешко.
Виж целия пост
# 73
В класа на дъщеря ми има Александър,Алекзандър и Алекс.Симона,Виктория,2 броя Йоанна и 2 Ева.
В блока имаме 3 броя Виктория и една Алексис.
На площадката -2 Александра,Стефани и Стефания,Йоана, 2 Мария ,Десислава ,Катерина и Гергана.
Мислех,че Ева през последните години е станало популярно име и се учудих,че го няма в списъка.
Виж целия пост
# 74
Не знам дали Алексис е уместно за име на момиче. Алексия и Алекса - да. Но в гръцкия -ис е наставка за мъжко име - Алексис, Димитрис, Никос, Панайотис и т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия