Най-популярните имена за 2015 година?

  • 45 004
  • 513
# 75
Като че ли по-младите родители се поддават повече на модните тенденции. Познатите ми над 30 години си дадоха много хубави имена на децата - Кирил, Красимир, Радослав, Лора, Ива, Ана, Бояна.

Ние явно спадаме към тази група на младите родители с модерните имена.Или поне така си мисля,не искахме традиционно име и кръстихме дъщеря ни Мелани.
Аз се казвам Натали,като дете не срещах името си често,но се доста малки деца чувам да се казват така.
Виж целия пост
# 76
Мис Бингли, на моите дружки децата са мнооого големи. Embarassed
Ида е моето дете.
Виж целия пост
# 77
Едно от любимите ми имена за момичета  Heart
Виж целия пост
# 78
Много ни беше трудно в избора. Всяко име свързвах с определена персона. Накрая стигнах до извода - героиня от любима приказка. Така се появи нашата принцеса на цветята.
Виж целия пост
# 79
Моята любима героиня също е от Андерсенова приказка - Елиза. И до последно си мислех дали да не си кръстя така бебето. Повече ми харесва от името, което в крайна сметка избрах, но имаше други фактори.
Виж целия пост
# 80
Не съм изненадана. Радвам се, че не сме в списъка, а вероятно щяхме, ако в последния момент на акушерския стол не се чух да казвам Преслава. Имахме списък с няколко фаворита, но до последно не бях решила и след толкова мъки от устата ми излезе това. Покрай нас няма други с това име.
Виж целия пост
# 81
Аз пак да попитам защо е повод за радост и гордост да не си в списъка? Имената при момчетата са готини. И при момичетата няма Скафандърка. Да, има имена, които не ми харесват, но определено не са всички 40.
Виж целия пост
# 82
Аз пак да попитам защо е повод за радост и гордост да не си в списъка?
Защото много жени искат децата им да са с "уникални" имена т.е. не масови  много разпостранени, открояващи се Wink
Честно казано аман вече от Александра! Толкова е хубаво Александрина
Виж целия пост
# 83
Едното ми дете е в топ 20, някъде по средата. Писах вече, че работя в ДГ с близо 300 деца и името му не се среща там сред нито едно дете, в училище, първи клас е, са 5 паралелки по 25 деца и то е единственото с това име. Единственото беше и в предучилищната, както и в ДГ, която посещаваше преди това, където също името му не се срещаше при друго дете. Сетих се, че познавам, родители, дали това име, но децата са разнородни набори и името, освен ако не е от типа на Смехотерапия, Кикаха и пр. все ще се среща.
На фона на средно 60 000 новородени детето си както още други 200-300 души, което ще рече около и под 1% от новородените у нас, е нищо работа. Дори дялът на най-популярните имена при момчетата и момичетата е съответно е 3,5% за Георги и 2,9% за Виктория.
Виж целия пост
# 84
Аз не бих казала,че е радост или гордост за мен,че името не детето ми не присъства в списъка.Не е оригинално или кой знае колко уникално (за мен е де все пак го носи моето дете  Heart Eyes) .Просто не исках да е от често срещаните.А, казва се Кирил.
Виж целия пост
# 85
Когато името на детето се среща и при други деца в някаква група, клас, тогава другите използват фамилията или още по-лошо измислят прякори, за да отличат детето от останалите. Така името се губи. Като кажа в един клас Виктория, има общо три с това име, винаги трябва да уточнявам коя от трите.
В този ред на мисли, аз съм доволна, че имената на децата ми не са често срещани, не са уникални, но и си звучат само за тях и не се налага да се доуточнява кой точно от многото.
Виж целия пост
# 86
Моето име едно време си мислех, че е рядкост, докато не отидох в 9-ти клас и там бяхме 5 момичета с него, в моя клас две и до днес бившите ми съученици ми казват по фамилия, която даже не нося от 8 години и половина.Сега обаче също от толкова много познати с деца има само 2 с него, та явно не е от най-популярните,но пък е хубаво българско име и аз си го харесвам-Елица.Името на мъжа ми очаквах да е в топ 20-Емил, т.к. имам доста познати с него, но го няма.А на малкия името е умишлено търсено да не е от най-популярните,но пък да е хубаво-Станислав(със буквата С само това и Светослав ми харесват от мъжките)...
Виж целия пост
# 87
Моето име едно време си мислех, че е рядкост, докато не отидох в 9-ти клас и там бяхме 5 момичета с него, в моя клас две и до днес бившите ми съученици ми казват по фамилия, която даже не нося от 8 години и половина.Сега обаче също от толкова много познати с деца има само 2 с него, та явно не е от най-популярните,но пък е хубаво българско име и аз си го харесвам-Елица.Името на мъжа ми очаквах да е в топ 20-Емил, т.к. имам доста познати с него, но го няма.А на малкия името е умишлено търсено да не е от най-популярните,но пък да е хубаво-Станислав(със буквата С само това и Светослав ми харесват от мъжките)...


Емил е едно от най-често срещаните мъжки имена като цяло, но при децата не се среща.
Виж целия пост
# 88
Идеално си е с повтарящи се имена, действа за заблуда на врага, понякога повтарящите се скатаваха от изпитване, учителката си мислеше, че вече го е изпитала:)
Виж целия пост
# 89
Чак толкова заблудени не са учителите. Има дневник и текущи оценки, както и всеки ученик там е с номер.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия