Най-популярните имена за 2015 година?

  • 45 004
  • 513
# 150
Не се заяждам, но в "Гераците" героинята се казва Елка, а не Елица и в "Под игото" е Бойчо, а не Бойко.А името Рада е много хубаво, аз познавам тъкмо две деца на възраста на сина ми с това име.
Моите племеннички са Сара и Паола, кръстени са на дядо Съби и баба Полина.Модерни и красиви имена.За щастие не живеят в България, защото иначе горката Сара щеше да намрази името си от раз,когато види, че почти всяко домашно куче се казва така...
Виж целия пост
# 151
Абе на децата и Бойко им стига, та да се заядат. Въпреки че сега по-скоро биха го свързали с Бойко Борисов, отколкото с Бойчо Огнянов...

Иначе имаше някаква идея синът ми да се казва Огнян и да му викаме Оги. Когато открих филмчето Оги и хлебарките, се зарадвах, че не се казва така.
Виж целия пост
# 152
И това с кучетата не го разбирам като проблем.
Сара ми е много любимо име и с удоволствие бих си кръстила детето така.
Виж целия пост
# 153
И на мен много ми харесва Сара, обаче всички познати го асоциират с кучета, значението на самото име е много хубаво и за Англия ,където живеят си е идеално.
Виж целия пост
# 154
Е, какво му е пък на името Бойко.... newsm78
Бойчо е по-селско, според мен.
Преди години познавах една Станиела, една Стамелина, а съм чувала и името Бронислава.... ooooh!
Ами, странни са, реагират хората. А това, че самият човек не се срамува, никак не го спасява от подигравки.

Сара, Джесика, Джина и Лора са често използвани за кучета, така е.
Виж целия пост
# 155
Иначе с две ръце за растителни имена- Ягода, Череша, Малина...
Виж целия пост
# 156
И на мен много ми харесва Сара, обаче всички познати го асоциират с кучета, значението на самото име е много хубаво и за Англия ,където живеят си е идеално.
Аз навремето се колебаех между 2 имена, едното беше Максим, та и тогава всички ми викаха - да бе, Макси, като на куче.... и ги гледах доста тъпо при тези коментари. Изобщо не ме притеснява, че хората харесват едно звучно име, прекалено им е чуждо, за да си кръстят детето така, но за това пък може да си позволят поне  любимеца да го нарекат с любимото име Wink
Мен не ме притеснява, че Сара е напълно нехарактерно за нашите ширини име и бих го дала на детето си, не на любимеца си.
Иначе кучета съм чувала и със съвсем стандартни за страната ни имена. Драма не виждам.
Ей на - горе е посочено едно такова - Лора, Нора също съм чувала...
Виж целия пост
# 157
Аз познавам много Сара, само че са от определен етнос.
Виж целия пост
# 158
Познавам една Станиела, но хората не им прави впечатление името, а абсурдните й татуирани веджи. Бойк/чо го свързвам все с положителни качества като достойнство, храброст, чиста любов, отдаденост, все неща, които бих искала синът ми да има. Но за съжаление е прекалено кратко и не бих го кръстила така.
Виж целия пост
# 159
Аз познавам много Сара, само че са от определен етнос.
Би следвало евреи? И?
Виж целия пост
# 160
Аз познавам много Сара, само че са от определен етнос.
Би следвало евреи? И?

Аз по-скоро го свързвам със сирийци.Като бях малка имах приятелка Сара и баща и беше сириец.Ама хич не ми и пука какъв етнос са, все са хора...
Най-нестандартното име, което съм чувала е Нежелана, свекървата ми е разказвала за историята на нейна приятелка с това име, майка и изобщо не я е искала и я кръстила така...
Виж целия пост
# 161
Рада, Мина и Елица са много красиви и не архаични имена. То пък грам да нямаш уши да чуеш хубавото  Rolling Eyes . Нормално е обаче тези имена да са по-малко използвани в момента, все пак живеем в страната на Преслава, Галена, Николета и прочие клонинги. "Под игото" се изучава в един по-горен клас, където се предполага, че подигравките с имената отдавна са в историята.
Виж целия пост
# 162
А на мен ми се струва, че съвсем не са рядко срещани тези последните, особено Елица! На мен ни харесват също.
Предпочитам Бойко пред Александър или Мартин. Обаче Виктор много харесвам. А и детето ми е с често срещано напоследък име, но пък е кръстен на дядо си, а не защото е популярно името, бях решила да се казва така много преди да се роди и много преди да разбера, че всъщност е модерно името. В реала не познавам нито едно дете с името му, във форума обаче е много често срещано май!
Виж целия пост
# 163
Елица изобщо не е рядко срещано, за мен е  много неприятно име, както и Ралица, Милица и всяко друго завършващо на -ца. Не са ми благозвучни.
Мина ми е приятно, но със смесени чувства съм към него по чисто лични причини.
Рада е приятно, повече от Радостина, Радослава, Радина, но Радост повече ми допада от Рада.
Ушите на всеки чуват различно, сигурна съм, че хората харесващи Преслава по същия начин се чудят как пък някой няма уши да чуе красотата му Wink
Николета също си е чудесно име. Аз и баби Николети познавам, името не е точно новопоявило се.
И в крайна сметка чудесно е, че всеки си харесва различни имена, за това има и такова разнообразие.
Виж целия пост
# 164
Рада е приятно, повече от Радостина, Радослава, Радина
Все се чудя защо Рада Домусчиева от БТВ се представя така, като я изписват Радослава и Юксел винаги, ама винаги натъртва, че е Радослава Rolling Eyes
За мен неприятни са женските имена завършващи на -ка. Пенка, Станка, Иванка, Милка, Янка.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия