Най-популярните имена за 2015 година?

  • 45 004
  • 513
# 390
Ми да става. Кой пък толкова ни и знае бащините имена? Нито се представяме с тях, нито нищо.
Виж целия пост
# 391
Имахме учителка, която ни беше класна. Тя се козваше Мими (всие още се казва така де). И като малка Ок. Ама вече 50-годишна жена Мими не върви. Ами то и Пламен е хубаво име, ама Пламенов/ва звучи интересно.
Виж целия пост
# 392
Пламенов, Росенов, Красенов, Викторова, Кристианова и други приемливи имена не звучат окей като бащини.
Айде стига с тези критики. Как смешно звучало Майк Евтимов. Ами по-добре е от Станко Евтимов
. За да ни се връзват имената с тези на дядовците ни все Стайко и Райко ли трябва да се кръщаваме?!!!
Още като бях малка, ако на някое дете баща му се казваше Стайко или Райко, детето избягваше въпроса как му се казват родителите. Мама Пенка ставаше Пепи или Пени, тате Станко - Тони или Стан.... Да не говорим, ако на тийнейджърка й се падне гадже с такова име.... Направо може да му откаже да тръгне с него:)
Имах приятелка с гадже Рилко. НАй-омразният й въпрос й беше " Как ти се казва гаджето?", последващ веднага от "А!!! Е що така се казва??? Ама на колко години е??? А от къде е???"
Виж целия пост
# 393
А бившия приятелна братчедката ми се казваше Кристин, а сега мъжа й Станко. Ти прецени кое е по- неприемливо. Мъж с име Кристин???
Виж целия пост
# 394
А аз един Жаклин познавам, ужас...
По отношение на името Кристин, моя позната, която има претенциите да е интелигентна жена, спори с мен, че ако ударението било на първото "и"( англоезичния вариант), името било женско, а пък ако  е на последното "и"( френския вариант) било мъжко. Направо ме уби Shocked
Един човек, който ми ремонтираше нещо вкъщи, пък се казваше Мадлен.
И въобще, логиката " щом завършва на съгласна, значи е мъжко име" ме хвърля в тъч.
Виж целия пост
# 395
Значи и толкова популярното име Никол е мъжко Simple Smile
Виж целия пост
# 396
А Никола е женския му вариант  Laughing .
Виж целия пост
# 397
Има и Детелин, Маргарит, Цветелин, Невен, Десислав, Румян.... и имахме колега Нежен, а брат му беше Гален. Сигурно някой Кукуряк ги е кръщавал.
Всичките тези са ми еднакво приемливи. Какво да правя...
Виж целия пост
# 398
Имаше едно момче, трябва да е на около 20 г. сега, но веднъж завинаги му запомних трите имена- Миглен Цветелинов Шекеров Simple Smile Не са мангусти, ама...вкус, и на майката и на бабата( дето е кръщавала таткото) Laughing
Виж целия пост
# 399
Има и Детелин, Маргарит, Цветелин, Невен, Десислав, Румян.... и имахме колега Нежен, а брат му беше Гален. Сигурно някой Кукуряк ги е кръщавал.
Всичките тези са ми еднакво приемливи. Какво да правя...


Маргарит всъщност е бисер, скъпоценен камък. Няма общо с Маргарита или Маргаритка като цвете.
Виж целия пост
# 400
Маргарит е често срещано име, сред хората с гръцки корени по морето.
Виж целия пост
# 401
Маргарит го свързвам с филма, много любим Heart Eyes Иначе хич не ми харесват женствените мъжки имена.
Виж целия пост
# 402

Маргарит всъщност е бисер, скъпоценен камък. Няма общо с Маргарита или Маргаритка като цвете.

Добре. Знам.
Ако е от някакъв култ към перлите, по-добре да се спрат на Бисер, но и Маргарит става.
Виж целия пост
# 403
Има и Детелин, Маргарит, Цветелин, Невен, Десислав, Румян.... и имахме колега Нежен, а брат му беше Гален. Сигурно някой Кукуряк ги е кръщавал.
Всичките тези са ми еднакво приемливи. Какво да правя...

Елисавет - наскоро прочетох за него.
Виж целия пост
# 404
Имам познат с името Ивелин, който работи в международна компания. Колегите от чужбина, които комуникират с него само по мейл, масово го мислят за жена. Явно по аналогия с тяхното Евелин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия