Подсъзнанието може всичко/65 Линкове за всички техники има на 1 стр.

  • 96 971
  • 727
# 240
а когато пишем желания по новолуние-може ли да определим и срок...в смисъл да напиша желание от рода на "благодаря,че започнах работа като еди какво си еди къде си до края на месец април". Питам,защото  ми е много важно да започна точно определена работа и то колкото се може по-скоро.....
Peace
Виж целия пост
# 241
Здравейте момичета,стана ми интересна темичката ви,засега само се записвам да не ви загубя,а утре ще ви чета Hug
Виж целия пост
# 242
а когато пишем желания по новолуние-може ли да определим и срок...в смисъл да напиша желание от рода на "благодаря,че започнах работа като еди какво си еди къде си до края на месец април". Питам,защото  ми е много важно да започна точно определена работа и то колкото се може по-скоро.....
Peace

Не знам  newsm78
Да не вземе това изречение да прозвучи по друг начин.

"благодаря,че започнах работа като еди какво си еди къде си до края на месец април"
Тоест има вероятност да започне работа и нещо да се случи и нещата да се провалят. И да работи до края на април.
Виж целия пост
# 243
Една интересна статия: СПРИ да спасяваш хората  Simple Smile
Виж целия пост
# 244

Интересна е. Четох я преди време. Преди години бях такава. Спасявах, без да са ме молили. Поемах чужди отговорности. Спрях.
Но имам две приятелки, които го правят. Осъзнават, че не трябва, като спасяват после се ядосват, но продължават. Не могат да кажат "не".
Виж целия пост
# 245
И на мен ми се е е случвало... И ми се случва все още.. Да ми се иска да спася човека отсреща, да му покажа "пътя" и се ядосвам, че уж "проглежда", но нищо не променя. Но проблемът си е в "спасителя" 😬
Виж целия пост
# 246
И на мен ми се е е случвало... И ми се случва все още.. Да ми се иска да спася човека отсреща, да му покажа "пътя" и се ядосвам, че уж "проглежда", но нищо не променя. Но проблемът си е в "спасителя" 😬
А когато искаш да "спасиш" собственото си дете,какъв е принципът?Къде бъркам,че от години го правя и не,не ми се получава ама никак.
Виж целия пост
# 247
tontoneva : И от какво точно го спасяваш? Че аз от подобни "спасявания" вече 15г си патя ....
 
Виж целия пост
# 248
SenkoTron
От това да му покажа и да го предпазя от по-жестоки последици от увлечението му по хазарт,пушене и прочие модерности.Говоря,показвам,помагам,плащам,прощавам,обичам,обвинявам и него и себе си.Чета и прилагам каквото и от където прочета,но все още не разбирам къде е моят "проблем".Какво липсва,какво трябва да научим от тези уроци.Коя грешка не виждам,че чрез детето ми получавам още уроци?Трябва ли да спра да помагам?
Моля те,явно имаш опит,кажи ти като другата страна,с кое от тези неща греша?
Виж целия пост
# 249
Много се съмнявам, че ще успееш без желание за промяна от негова страна. Разбирам желанието да спреш хазарта, но пушене и пиене без изрично негово желание и воля много се съмнявам че ще го спреш от тях. Малка възможност е принудата чрез липса на средства за това. Може да проработи, може и да е само временно проработване. Всичко си зависи от волята му да спре. Насила хубост трудно става и ако стане често е за кратко. По себе си ще ти кажа че насила донякъде ме принудиха да откажа цигарите - истината е че от всичко това в момента пак си пуша, макар че имам вътрешната уверенест че мога да спра когато пожелая, да преодолея кризата и т.н. И въпреки това си пуша. Колкото до хазарта - там просто спри да му плащаш дълговете. Дори и да си отнесе някой бой заради дългове може да му подейства отрезвяващо и да го накара да размисли и да спре с това. Трябва внимателно да прецениш според мен кога наистина да му помогнеш и кога да го оставиш да си понесе последствията от действията си. Дори и теб да те заболи и да ти е гадно, ако се налага пак му откажи и то достатъчно твърдо.
Моите проблеми са частично от друго естество, но пак всичко опира до случки и грешки от миналото, които и сега продължават да ми влияят по пряк или косвен начин. 
Виж целия пост
# 250
SenkoTron  hug
Виж целия пост
# 251
Ще дам примери какво разбирам под грешно спасяване.

Скрит текст:
В университета имам колежка, която прави добро впечатление на преподавателите, уж много знае. Но реално не е точно така. Тя не е способна сама да си направи рефератите, курсовите и др. задачи, а сме вече трета година. Тегли ги от интернет и що годе ги преправя. А когато не може да намери, моли колегите си да и пратят техните. Случвало се е директно почти да им ги копира и после се сещайте какви проблеми възникват, защото има и преподаватели, които четат рефератите. Много нагло и така наврежда на "помагащия". Та същата наскоро явно не можа да намери кой да и прати нещицата си, доста вече почнаха да и отказват, реши да се пробва и при мен. Писа ми да съм и дала реферата си по една дисциплина като ме убеждаваше, че професора не ги четял. Директно и казах -  "това не е редно, твоите реферати и задачи са си твоя отговорност и нямам намерение да си патя заради заради това, че не си намерила време." След още една седмица ми поиска друг проект да го видела как става. Отново отказах и казах - "Отваряш учебника, четеш, там са описани изискванията и работиш, успех". След което заглуших разговора. След два дни ме гледаше много обидено, ама и дадох да се разбере, че не ми дреме и не съм и длъжна с нищо.

Друга колежка пък е толкова добричка и прави доста от задачите на друг колега, който просто го мързи. Но са били съученици още от гимназията. Това не е оправдание, но тя не може да откаже. Хем му  прави нещата, хем после се дразни. Дай Боже този студент да не му се налага да работи по специалността, че как ще работи не знам. Сигурно ще кара някой друг да работи вместо него, но едва ли ще го огрее.

Скрит текст:
Имам позната, която има син на почти 30 години и е наркоман и хазартаджия. Всъщност е сериозно болен и използва болестта си за да я манипулира. Често даже като му отказва пари, той и казва, че ще се самоубие. Или пък я обижда, удря я, чупи покъщина или я разпродава. Плаща му наркотиците, дълговете. И си въобразява че му помага  ooooh!
Виж целия пост
# 252


Скрит текст:
Имам позната, която има син на почти 30 години и е наркоман и хазартаджия. Всъщност е сериозно болен и използва болестта си за да я манипулира. Често даже като му отказва пари, той и казва, че ще се самоубие. Или пък я обижда, удря я, чупи покъщина или я разпродава. Плаща му наркотиците, дълговете. И си въобразява че му помага  ooooh!

По-скоро не знае какво друго да направи Rolling Eyes Когато човек развива зависимост тя е за да запълни празнота,не харесва себе си и от затова работи против себе си.

Виж целия пост
# 253
Запълване на празнота, да, както и завишени изисквания и очаквания към човека от околните (най-вече семейството; властни родители или подобно).
Един вид реакция срещу някакво вменено "ти не си достатъчно добър, успешен или еди-какво си"
Виж целия пост
# 254
И на мен ми се е е случвало... И ми се случва все още.. Да ми се иска да спася човека отсреща, да му покажа "пътя" и се ядосвам, че уж "проглежда", но нищо не променя. Но проблемът си е в "спасителя" 😬
А когато искаш да "спасиш" собственото си дете,какъв е принципът?Къде бъркам,че от години го правя и не,не ми се получава ама никак.

Не му се ядосвай, напротив благославяй го,моли се сам да намери правилния път, и ако имаш възможност прочети "Вълшебството" и взаимствай идеи от там.  Успех  Hug

И още нещо много важно-вгледай се в себе, каква част от теб отразява той.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия