Защо се разведохте?

  • 49 870
  • 336
# 135
Скрит текст:


Това не ти позволява да разбереш, че тате не е само машинка за пари.
Че тате е отношение, разбиране и обич.
Че тате си е избрал жена сам, та е бил добре запознат с интелектуалното ѝ ниво.
И че, неговото собствено едва ли е много високо, щом с действията и забраните си, принуждава жената да го лъже за всичко- не за изневяра, а за кафе с приятелки.
В твоя случай, ти търсиш някаква идеална жена- сянка на твоето мъжко безгрешие, а такива няма и не го ли схванеш, ще си живуркаш нещастен.

Ох!  Laughing Ай последно. Не знам защо смяташ, че съм бил само машинка за пари . Сменял съм памперси, къпал съм бебето, хранил съм го, е ... разбира се не толкова колкото майка му, било е по скоро по изключение, но нищо от гледането на едно дете не е било далеко от мен . Аз също съм дундуркал и будувал, въпреки че съм бил цял ден на работа, да не казвам, че вероятно е и повече, също съм се занимавал с болници лекарства и т.н. докато в това време се сцепвам от работа.. така по хубав ли съм ? Flutter
Дори и към момента аз решавам задачите по математика, аз уча български и английски за втори път и т.н и т.н. Да не говорим, че и гледачки съм наемал за да й помагат, докато жена ми не работи в това време .
За интелектуалното ниво си права, но там малко надцених себе си . Смятах, че мога да изградя човек, дори да е необходимо да започна от под нулата  Laughing Не става така . Освен това не знаех, че тъпотията може толкова много да дразни . Плюс не смятах, че чак толкова се различаваме . Плюс на младия човек красива и проста му е фетиш .  Laughing Просто така е по лесно да се живее, или поне така смятах.
Това с червеното няма да го коментирам, щото принуда не съм упражнявал никога . Разбирай не съм насочвал зареден пистолет към главата на някой, тоест той е имал избор и правилния избор е бил истината. Никога не съм удрял или обиждал пряко/буквално жена . Така че това с принудата малко идва ту мач  Wink
Иначе , да. Не съм особено толерантен към грешките. Уважавам мислещите хора, на които може да се разчита . Да разчиташ на човек , който не мисли и греши на всяка стъпка без да му пука те прави не по малко глупав от него .
Ай оставете ме да се навечерям  Mr. Green
[/spoiler]
Айде спри се, че така като плюеш жената, всъщност храчиш по себе си.
Тъпа била, нали ти си си я избрал или те ожениха насила?
Смешен си с това ставане в 5,10 сутрин, направо жалък. Сменял памперси, ходил по болници, а кой да ходи? Това ти е едно от задълженията като баща, а не повод за ръкопляскания.
Боже, какви мъже има в този форум! Когато се навечеряш може би ще ни обясниш защо се подвизаваш като Анонимен? А, сетих се, защото така е по-лесно за мъже като теб Peace
Виж целия пост
# 136
Хм, а това за разговора - интелектуален или битов... Това е друга една светлина на темата за развода. Да го оставим Анонимния, не изглежда да е провокатор човекът, просто трябва, ако има желание да преразгледа своя си семеен случай.
Та за разговорите да се върнем - познавам не малко жени, а и мъже, които извън семейството си умеят да водят адекватни и интересни разговори на всякакви теми. Имат познания в доста области и забавно и увлекателно общуват със събеседниците си. Обаче вкъщи превключват на други вълни. Според партньора отсреща. Който обаче може извън къщи да е същия като тях. Но у дома нещата се променят. Няма как да се спестят битовизмите, няма как да се прескочат семейните дела за домакинството, роднините, децата...И там като не се уравновесят нещата, започва човъркане само в тези теми... И на човек му умира желанието да говори за каквото и да било друго.
ИЗтината е, че ако човек иска богати интелектуални разговори, ведра половинка и безгрижно прекарано време без ничии претенции, не трябва да има семейство. Имам едн априятелка, която е разведена. Случайно стана любовница на един доста успял по-възрастен от нея с поне 20 години господин. Тя не желае връзка, не обича да живее с мъж, той си има страхотно семейство, но жена му просто вече не я вълнува сексът. Ами какво става - човекът стриктно си гледа семейството, през деня по 2-3 часа се търкалят с приятелката ми, говорят си весели неща и се забавляват. Тя си гледа детето и е доволна, че е "уважена" , той си гледа жената и е доволен, че се е реализирал и днес като мъж. ПРиятелката ми си има всичко - пари, имоти, коли... Т.е. не взима нищо материално от него, не иска да  оставя жена си заради нея, защото смата тя казва, че няма какво да го прави денонощно , ако е с нея и така си взима най-доброто от него... И така...
Виж целия пост
# 137
разведох се след 15 години брак, изтърпях много ама много тормоз, сексуален, психически от майка му най много, но и от него, без никаква подкрепа от него през всичките години дори и финансова, все едно бях сама. децата ги направи без да го обсъдим, той решава кога да имаме деца и когато му съобщавах, че съм бременна вместо да се зарадва ме обвиняваше, че не се от него.
майка му ми каза когато бях в бременна с първото цитирам*защо света не бил устроен така, че брат и сестра да се женят и чужд човек да не влиза в къщата* . и тази жена която ми ги говореше такива глупости и ме тормозеше, като си тръгвах ме молеше да не го правя #Crazy


парите си ги криеше в колата ни в багажника, сина ми ги откри.

мога много да разказвам, книга мога да напиша за тормоза, но се отървах.


Виж целия пост
# 138
разведох се след 15 години брак, изтърпях много ама много тормоз, сексуален, психически от майка му най много, но и от него, без никаква подкрепа от него през всичките години дори и финансова, все едно бях сама. децата ги направи без да го обсъдим, той решава кога да имаме деца и когато му съобщавах, че съм бременна вместо да се зарадва ме обвиняваше, че не се от него.
майка му ми каза когато бях в бременна с първото цитирам*защо света не бил устроен така, че брат и сестра да се женят и чужд човек да не влиза в къщата* . и тази жена която ми ги говореше такива глупости и ме тормозеше, като си тръгвах ме молеше да не го правя #Crazy


парите си ги криеше в колата ни в багажника, сина ми ги откри.

мога много да разказвам, книга мога да напиша за тормоза, но се отървах.



това ме уби, тая жена е психарка, нищо чудно че синът й е психо и той Shocked
браво че си се измъкнала  Hug
Виж целия пост
# 139
Освен това не знаех, че тъпотията може толкова много да дразни . Плюс не смятах, че чак толкова се различаваме . Плюс на младия човек красива и проста му е фетиш .  Laughing Просто така е по лесно да се живее, или поне така смятах.

Това е много интересно. На младини красив и прост никога не ми е било фетиш. И бях наясно, че с глупав и прост ще ми е много трудно Laughing
Виж целия пост
# 140
разведох се след 15 години брак, изтърпях много ама много тормоз, сексуален, психически от майка му най много, но и от него, без никаква подкрепа от него през всичките години дори и финансова, все едно бях сама. децата ги направи без да го обсъдим, той решава кога да имаме деца и когато му съобщавах, че съм бременна вместо да се зарадва ме обвиняваше, че не се от него.
майка му ми каза когато бях в бременна с първото цитирам*защо света не бил устроен така, че брат и сестра да се женят и чужд човек да не влиза в къщата* . и тази жена която ми ги говореше такива глупости и ме тормозеше, като си тръгвах ме молеше да не го правя #Crazy


парите си ги криеше в колата ни в багажника, сина ми ги откри.

мога много да разказвам, книга мога да напиша за тормоза, но се отървах.




Поздравления, че си успяла да се измъкнеш !!!
Виж целия пост
# 141
Освен това не знаех, че тъпотията може толкова много да дразни . Плюс не смятах, че чак толкова се различаваме . Плюс на младия човек красива и проста му е фетиш .  Laughing Просто така е по лесно да се живее, или поне така смятах.

Това е много интересно. На младини красив и прост никога не ми е било фетиш. И бях наясно, че с глупав и прост ще ми е много трудно Laughing

А, тук той имаше предвид, младия човек. Т.е. младия мъж. Жените не ги брои за човеци. Поне така излиза от написаното. И това ми било високо интелигентен.
Виж целия пост
# 142
Къде ги намирате такива психари, бе хора..и как се навивате да се омъжвате за тях. Думи нямам.

begeli, браво, че все пак си се измъкнала от този ад  Hug
Виж целия пост
# 143
Аз се разведох преди 11 години. Така се получиха нещата при нас, че благодарение на образованието си имах в пъти по-добре платена работа от него и това не му харесваше, смачкваше му самочувствието. Беше много мнителен и няколко пъти го заварвах да ми рови из чантата, редовно ми проверяваше телефона и за всеки номер, който не е в контактите ме питаше на кого е. Подочувах от тук и там, че на работа си позволява волности с колежките си. Не се интересуваше изобщо от детето ни, дори и след като родих повтаряше, че той това дете не го е искал. Реших, че тази среда не е здравословна нито за мен, нито за детето, казах си го в прав текст, като ответната реакция беше да ми посегне - първи път, втори път - трети не му позволих да има. Посред нощ си събрах багажа, взех си детето (тогава още бебе) и си хванах пътя.
В момента живея в друг град, щастливо омъжена съм, имам си още едно дете. Радвам се на спокоен семеен живот и съм благодарна, че всичко това остана зад гърба ми.
ПП: Бившият и до ден днешен не се е сетил, че има дете.
Виж целия пост
# 144
Гледам нова тема за разводи, а навъртяла 10 страници, ако броим разделилите се без брак, колко ли щеше да е?!
Аз само нещо искам да попитам как се търпи 15 години тормоз? Какъв живот е това, какви са доводите за търпение, как след това се изправяш и продължаваш, не си ли тотално изхабен психически?
 
Виж целия пост
# 145
Не аз, но родителите ми. Причината - изневяра от страна на баща ми, пълно неглижиране на сем. задължения и какво се случва с децата, живот със свекърва под един покрив, постоянни караници с майка ми под влиянието на алкохол, които доведоха до системен психически тормоз, вменяване на вина и комплекси, които оказаха влияние на всички в къщата в период на 3-4 години. Последва изневяра от майка ми и развод, когато станах на 18г.

Виж целия пост
# 146
Благодаря ви  bouquet

Наистина са психари тази баба така възпитава и на сестра му децата - момче и момиче в някаква извратена братска любов. Знам защото погледнах фейсбуците им, еми не е нормално постоянно да пишеш най добрият брат, обичам те...... newsm78

А аз имам две момчета, трябваше задължително да кръстя децата на неговите родители или нямаше да ме вземе от болницата, сега като се сетя как съм търпяла и защо, все това се питам ама на търпях, то много неща мога пиша.....
добре че се отървах  Rolling Eyes

Сега си живеят двамата майка и син. Свекърът ми почина по рано. Бившият остарял побелял много набързо направо дядо е станал.
Виж целия пост
# 147
Благодаря ви  bouquet

Наистина са психари тази баба така възпитава и на сестра му децата - момче и момиче в някаква извратена братска любов. Знам защото погледнах фейсбуците им, еми не е нормално постоянно да пишеш най добрият брат, обичам те...... newsm78

А аз имам две момчета, трябваше задължително да кръстя децата на неговите родители или нямаше да ме вземе от болницата, сега като се сетя как съм търпяла и защо, все това се питам ама на търпях, то много неща мога пиша.....
добре че се отървах  Rolling Eyes




Сега си живеят двамата майка и син. Свекърът ми почина по рано. Бившият остарял побелял много набързо направо дядо е станал.


Ти ме уби! Тая жена е за лечение.
Виж целия пост
# 148
Аз пък ще коментирам моите родители. Развода дойде след 20 мъчителни години соц брак. Класиката беше, че брат ми се появи, за да закрепят брака си... вместо само на мен да ми е гадно, що не и на още един. Описвам го сякаш аз съм се развела, защото на практика дори ги придружавах при адвокатите им Simple Smile Капака беше любовницата, но тя не е била причината. Радвам се,че го направиха, но много закъсняха. Взаимно се отърваха един от друг, аз по-несъвместими хора не познавам. Ако някой ден видя, че с човека до мен не върви и минута няма да забавя нещата, а ще си събера багажа.
Виж целия пост
# 149
Да, и аз все си казвах, че няма да търпя, но... ето че търпях и то доста... но вече му се вижда края (сега и аз чакам да си намери ап. и да се изнесе) Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия