Защо се разведохте?

  • 49 870
  • 336
# 270
хахаха, *denitsa*, моят си има един истински брат близнак, но може да има и други незаконни, за които не знаем Grinning Grinning Grinning

то и при нас, донякъде, се оказа, че той ми бил давал втори шанс и се надявал, че ще се променя  newsm78 но при мен имаше и условието (от мама), че жената трябва да е домакиня (разбирай слугиня) и да върши всичко вкъщи  chef newsm28 newsm79
Виж целия пост
# 271
Е, какво да му се разтрогва, той е в друга вяра, не важи в новата.

Не говориш сериозно нали? Да са живи и здрави, любовта им да пребъде,  но това за другата вяра е несериозно.  Peace

Трябва да се разтрогне и не е много лесно.
Виж целия пост
# 272
Ох тук някакво недоразумение вкарах неволно - ММ е католик, но не сме се женили в католичека църква,  а в един друг храм, на друг тип религия.

Нямам идея как и дали може преден църковен брак да се разтрогва - не съм проверяала. Peace
Виж целия пост
# 273
бях чела някъде, че може да има и "църковен развод" и струвал 30лв Simple Smile евтинийка на фона на другия...  Grinning
Виж целия пост
# 274
При католическата религия не е толкова лесно.
Виж целия пост
# 275
Аз си разтрогнах църковния брак. Таксата е 30 лв., подава се молба в Митрополията, на територията, на която е сключен брака и след има-няма една седмица си взех решението.
EXQUISITE, няма недоразумение, съвсем ясно е, че преди да сключиш следващ брак е добре да разтрогнеш предишния Laughing, изборът е твой, ние коментираме фактите, дори за мен не е важно доколко е правилно.  
Допълвам, че тя никъде не пише, че предишният й брак е с католик, напротив, дори казва, че сегашния е с "друговерец". Логично за мен екс-а е православен.
Виж целия пост
# 276
Аз не мога да съдя EXQUISITE,че не е разтрогнала църковния си брак, а е сключила нов, не е моя работа.
Виж целия пост
# 277
Аз не мога да съдя EXQUISITE,че не е разтрогнала църковния си брак, а е сключила нов, не е моя работа.

Никой никого не съди и е време да приключим.
Виж целия пост
# 278
Темата за религиозния брак и разтрогването му е много интересна.
Друга гледна точка просто. Wink
Виж целия пост
# 279
бях чела някъде, че може да има и "църковен развод" и струвал 30лв Simple Smile евтинийка на фона на другия...  Grinning

Да, но май трябва да ходиш до митрополията, където е сключен бракът. Знам обаче, че при замонашване получаваш църковен развод и се водиш без брак. Тоест получаваш разрешение за самостоятелен духовен труд.

Иначе в момента се водя прелюбодеец...
Виж целия пост
# 280
Добре че не съм се женила по църкви. Сложна работа.  Laughing
Виж целия пост
# 281
аз не смятам да се развеждам и църковно, още по-малко имам намерение да се омъжвам пак Stuck Out Tongue (тази грешка няма да я повторя...)  bouquet
Виж целия пост
# 282
Абе това никога не се знае.  Crazy
Виж целия пост
# 283
Приемам, че половината ми молитви отиват в полза на бившия, подарък един вид.
Виж целия пост
# 284
Еовин, ако отг. е към мен - аз винаги съм била против брака, но направих "компромис", заради него... определено не мисля да повтарям Stuck Out Tongue  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия