Защо се разведохте?

  • 49 870
  • 336
# 285
Явно сега аз се явявам странна птица, защото за мен църковният брак има значително по-висока стойност! Тогава празнувам и годишнина (с гражданския са през един ден).
Виж целия пост
# 286
Аз се разведох заради насилие вследствие алкохол. Разделихме се, но след време се събрахме отново.Пробвахме и се получава .Мисля че е странно , но сега без подписа и заради трудностите през,които минахме сме по_силни.Разбира се, разкарах "добрите" му роднини, които го величаеха като Мъж (разбирай жената е притурка и безгласна буква) и го вадеха от всяка пумия.
Сега ми има уважението и не се репчи.Не съм врага върху който да си избива комплексите.Дори ми предложи пак да се оженим , не бих обаче-имам си обица. Знае, че съм готова да изгубя всичко и да излеза ,ако се наложи ,не очакваше, че съм силна.


Виж целия пост
# 287
Аз пък не съм се женила в църква, което значи, че мога да го направя, ако поискам  Sunglasses

toromanova, явно при вас не са били тотално изгърмели нещата.. Аз дори не мога да си представя какво може да ме върне при бивш мъж  newsm78 Както се казва, видяла съм и най-доброто от него, и най-лошото донякъде. Всеки друг нов мъж би ми бил 100 пъти по-интересен.
Виж целия пост
# 288
Ами той положи усилия, както и аз и се разбираме по добре от преди .Аз нямах църковен брак, той имаше.Не знаех че може да се разтрогва .Аз също имам 2религии за всеки случай. Не държа на тези неща😎 Peace
Виж целия пост
# 289
При мен първият брак беше компромис, той повече искаше целия салтанат. Иначе щях да мина или само с подпис, или да живеем без брак. Резултатът щеше да е същият.
Виж целия пост
# 290
Знам, че насилие трудно се забравя, може би ако е било само веднъж се прощава. Аз живях 3 години в брак с повтарящо се насилие, първо рядко, после се засили. От опит не вярвам на такива хора, че не биха се пробвали отново никога. Тороманова, радвам се за теб, че нещата са се подредили, но просто съвет от препатила- дръж си го под око твоя "калпазанин". Ние като обичаме , се мъчим да оправдаваме постъпки, за които оправдания няма, аз късно го разбрах. Случи ли се да повтори, не го извинявай, защото се почва една спирала от която трудно се излиза. Искрено се надявам развода да е достатъчен урок за него за да сложи границата си, където трябва!
Виж целия пост
# 291
Ами той положи усилия, както и аз и се разбираме по добре от преди .Аз нямах църковен брак, той имаше.Не знаех че може да се разтрогва .Аз също имам 2религии за всеки случай. Не държа на тези неща😎 Peace
Понеже темата се измести, какво означава лда имаш две рели-гии, че и за всеки сучай?!
Виж целия пост
# 292
то и при нас, донякъде, се оказа, че той ми бил давал втори шанс и се надявал, че ще се променя  newsm78 но при мен имаше и условието (от мама), че жената трябва да е домакиня (разбирай слугиня) и да върши всичко вкъщи  chef newsm28 newsm79

И при нас така. След  сватбата и появата на детето станах съвсем безгласна буква. Всичко се дирижираше от маминка, но синчето употребяваше и алкохол, което постепенно зачести.  Комбинацията от двете неща в един момент стана страшна. "Мама" си мислеше, че аз тормозя синчето и започна психически тормоз върху мен от една страна от него, от друга страна от нея  и физчически от него след употреба на алкохол. Не издържах и подадох молба за развод. Останаха, като гръмнати. Сега "мама" си отмъщава, но БНД вече седми месец е без работа след поредното уволнение. Сега явно са взели мерки за алкохола, защото не ми е връщал малката пиян последния месец, но се съмнявам, че ефекта ще е временен.
Втори път не бих склюячила брак. Ако след време се появи подходящ бих опитала да живеем на семейни начала, но само толкова. Засега сама ми е добре.  Wink
Относно насилието няма само първи път. При мен беше 3 или 4 пъти, но последния път едвам не ме уби. Аз поне си мисля, че веднъж счупили се стомната, парченцата друдно се лепят. Особено след агресивна външна намеса, както при нас. Да си призная имаше период преди 2-3 месеца в който ми се искаше да се върна, но "мама" не би позволила така или иначе, защото живеехме в апартамент на нейно име и в такъв случай "музиката я поръчва тя".
Виж целия пост
# 293
При нас поне няма намесен алкохол... а откакто маминка разбра, че се разделяме нещата се подобриха доста - няма дори и опит за намеса, за критика или нещо подобно
Виж целия пост
# 294
Ами той положи усилия, както и аз и се разбираме по добре от преди .Аз нямах църковен брак, той имаше.Не знаех че може да се разтрогва .Аз също имам 2религии за всеки случай. Не държа на тези неща😎 Peace
Понеже темата се измести, какво означава лда имаш две рели-гии, че и за всеки сучай?!
Е , значи например, че си бил православен,а после си приел друга вяра . С малко хумор го вметнах това "за всеки случай".
 Като цяло в наши времена светът е пъстър и не държа на църковния брак като ритуал, а и щом толкова лесно се разтрогва..


Виж целия пост
# 295
При бившия ми съпруг след брака се появи проблем с алкохола. Нямаше шанс да изпадам в състояние на съзависимост. Разведох се с удоволствие.

Не бих се върнала при бивш, дори не би ми минало рпез ума, негативните неща ще надделяват винаги във връзката. Никога не съм сключвала църковни бракове, значи му е време  Laughing. Нямам две религии, но пък ми допада идеята да имам двама мъже /един резерва  Mr. Green/.

---------

пс. при абсолютно всички познати  прескочили към веганство/вегетарианство/ и йоги, вкл. и с други залитания към извисявания към духовен и незнамсикакъв още живот, наблюдавам сериозни отклонения и агресия към околните/непрекъсната критика към начина им на живот и сериозни раздразнения от това/.
Виж целия пост
# 296
Ами той положи усилия, както и аз и се разбираме по добре от преди .Аз нямах църковен брак, той имаше.Не знаех че може да се разтрогва .Аз също имам 2религии за всеки случай. Не държа на тези неща😎 Peace
Понеже темата се измести, какво означава лда имаш две рели-гии, че и за всеки сучай?!
Е , значи например, че си бил православен,а после си приел друга вяра . С малко хумор го вметнах това "за всеки случай".
 Като цяло в наши времена светът е пъстър и не държа на църковния брак като ритуал, а и щом толкова лесно се разтрогва..



Благодаря за разяснението, въпреки че след като си изповядвял една религия и след това си приел друга, следователно си от втората и няма начин да си "от две религии".
Нямаше нужда да ми обясняваш за съвременния свят.
Виж целия пост
# 297
animal, а колко често даваш даваш детето при тях (извинявам се, че и аз измествам темата в друга насока)? Сега при нас това е основния спор - режима. Аз я давам основно по споразумение и рядко извън него, а те искат 50/50. Не ми харесва това подмятане. Само вечер спи в апартамента на баща си, когато е при тях. Водят се четиримата заедно навсякъде. Детето започна да протестира, че "тати я води по-много в къщичката на баба и дядо, а те я дразнязнели". Отделно бабата и пълни главата с всевъзможни щуротии.  Whistling
Виж целия пост
# 298
Аз се разведох по ред причини моя залитна по комара- ротативки , машинки,рулетки и т.н.т .Продаде двете коли , вилата и всичкото ми злато без да разбера . Бях бременна в 8мия месец когато ни остави без пукната пара .След като помолих техните за съдействие ме преби и вкара в болница .Година -две след раздялата му дадох втори шанс в името на детето , беше се спрял с тези простотии ,но изникнаха нови - 3 любовници  ooooh! едната на 42 , другата на 17 ,а третата съседката ни с която си пиехме кафето .
Виж целия пост
# 299
Аз се разведох по ред причини моя залитна по комара- ротативки , машинки,рулетки и т.н.т .Продаде двете коли , вилата и всичкото ми злато без да разбера . Бях бременна в 8мия месец когато ни остави без пукната пара .След като помолих техните за съдействие ме преби и вкара в болница .Година -две след раздялата му дадох втори шанс в името на детето , беше се спрял с тези простотии ,но изникнаха нови - 3 любовници  ooooh! едната на 42 , другата на 17 ,а третата съседката ни с която си пиехме кафето .

Леле ,този втори шанс те е досъсипал...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия