Туба Бюйюкюстюн, Запленяваща сърцето и проектите преди и след това-222 тема

  • 64 318
  • 739
# 330
Студът голям чак новините е сковал Crossing Arms Като няма, днес се позабавлявах с тестовете.  Ето някои резултати:



Сещам се за иказване на нейна колежка в този стил, но дали беше от 20 минути или от КПА newsm78



И това сме го чували от колегите й. И Джансел го твърдеше -тя го подкрепяла и разсейвала страха му от провал.



Това си е право в 10ката. Сещам се за изказването за красотата в предаването на иракчанката: "красив е този, който те кара да се обърнеш след него и да се попиташ какво у него те е заинтригувало" (по памет)

  
Виж целия пост
# 331
Студът голям чак новините е сковал Crossing Arms Като няма, днес се позабавлявах с тестовете.  Ето някои резултати:



Сещам се за иказване на нейна колежка в този стил, но дали беше от 20 минути или от КПА newsm78



И това сме го чували от колегите й. И Джансел го твърдеше -тя го подкрепяла и разсейвала страха му от провал.



Това си е право в 10ката. Сещам се за изказването за красотата в предаването на иракчанката: "красив е този, който те кара да се обърнеш след него и да се попиташ какво у него те е заинтригувало" (по памет)

  

Баги  Hug много добре показват тези тестове  Simple Smile - точно както сме мислили, чели или коментирали нещата  Peace



Вярно е и че няма новини, ама едва ли все заради студа, просто е неделя и всеки се забавлява, както му се ще.  Wink

Виж целия пост
# 332


Bagi,и аз не помня да съм я виждала тази снимка.  newsm78

Едно клипче за раздвижване ви слагам. Много приятно, от бразилските фенове на Енгин Grinning

Виж целия пост
# 333
Познайте кой се крие под кърпата?  Joy Joy Joy



Ето кой:
Скрит текст:

Нищо ново няма, дори в ТТ пускат едни грозни колажи, че ми дойде идеята да направим конкурс за най-грозен колаж на тема Елмер, ама после се отказах...
Нека си гледаме хубавите колажи на нашите колажистки и избрани, красиво направени от други хора, а грозни може, но само в спойлер, да не ни загрозяват красивата темичка!  Mr. Green

За това пък срещнах много красиви снимки - например тази от Аси



А този колаж много ми хареса



Тези двете снимки  - с Гюлнем и с  момиченцето, играещо малката Елиф, са направени по едно и също време - личало от тоалета  Simple Smile


Виж целия пост
# 334
Привет и благодаря за споделеното!!!
Благодаря ви и за реакциите на поста ми!!!
За Спомени на вятъра –
Фестивалът в Ротердам има награди / статуетките са лъвчета/  
За ваше улеснение, ще откриете категориите, на английски,
като кликнете на "awards" в линка https://iffr.com/en/about-iffr
Ако не успеете, ще пиша пак и се надявам, да разбера и в коя категория е СВ.

Цитат
Доста прочетох за този  проект - за предисторията, за епохата, за худ.история. Явно за различните медии и форуми резюмето звучи с различни нюанси. В прочетенето досега се говореше за арменеца Арам и по-завоалирано за историята на арменците, а тук става дума за гонение на малцинствата по време на 2та Св. война. Може би, защото Холандия по време на Войната е била от другия лагер и е преживяла окупация. Имам такова усещане от представянето на филма. Нищо не се споменава за 15та година и геноцида. А неговите последствия са като лайт мотив за Арам по думите на Туба (той търси навсякъде майка си и не може да си спомни лицето й - по памет). Ама това вече си е политика, а тук май не  й е мястото
Баги,  Hug моля те, не се обиждай  Hug, но не те разбрах съвсем  Rolling Eyes
По времето на Втората Св. Война Турция е неутрална.
Много малко се знае за този период.
Както и много малко допускат от турска страна, да се знае за Арменския геноцид.
Този геноцид не приключва през 1915, 1916 г.
Във филма се показва това, с произхода на главния герой и със "спомените на вятъра".
И защо да не е тук мястото на политиката, като политиката стои в основата на филма?!
Политиката разрушава тези съдби.
Знаете ли други турски филми за Арменския геноцид?
Да, в Турция сигурно няма да напишат такова резюме по политически причини.
Но Холандия е мултикутурна страна, преживяла геноцид и не може да не разкаже и да не се ориентират зрителите, за допирните точки в историята.
Да, била е окупирана  само за 24 часа.
На 10.05.1940 за една нощ немците са сринали Ротердам със земята.
Чудя се как ли би звучало резюмето на български.



Виж целия пост
# 335
Минавам да пусна 3-ти еп. на Гордиев възел с бг.превод! Peace

Гордиев възел еп. 3-1 бг. суб.
http://vbox7.com/play:a238bf47da?p=playlist&id=2174899&order=date

Гордиев възел еп. 3-2 бг. суб.
http://vbox7.com/play:a8d64e43c3?p=playlist&id=2174899&order=date

Благодаря на всички за споделеното! bouquet bouquet bouquet






Виж целия пост
# 336
            Привет, Запленени дружки! Hug
    Как я карате при тоя студ?! Повече танци и любов, за да се стоплите! Peace

   

 Момичета, днес помъдрявам/поне се надявам да е така!/ с още една година. Почерпете се за мое здраве.
Скрит текст:
Наздраве!
                                    Да ви е сладко! Hug
 
                       

                             Лека нощ! Много топлина в душите ви! Hug
Виж целия пост
# 337
Здравейте Hug
Поздрави Hug за нощната смяна.Благодаря ви.
"Когато станеш сутрин, помисли каква ценна привилегия е да си жив -
 да дишаш, да мислиш, да се радваш, да обичаш....."



Боби HugЧестит празник.С пожелания за много
 положителни емоции.

Понеделник, нова седмица ,нови очаквания за нови снимки ,информация,
каквото и да е в очакване сме.



Има хора, към които се чувствам привлечен още от първия миг и е достатъчна само една тяхна дума да ме покорят и завладеят. Има и такива, които в началото изглеждат безцветни и безстойностни, но след като ги опозная по-добре, започвам да ги ценя... а за щастие има хора, които са толкова скъпоценни, че променят живота ми.

Хубав ден ,дами bouquet

Виж целия пост
# 338
Добро утро!  Hug



Нов ден, нова седмица..., дано е наистина такава, каквато ни е пожелана, а така също и по-успешна от миналата да е!  Peace

Боби  Hug жива и здрава да си, много щастлива и... всичко, което ти се иска да ти се случва с лекота bouquet

Скрит текст:



Виж целия пост
# 339
Добро утро!  Hug






В Чили гледат "20 мин." и Мелек царства в постовете в ТТ...  Simple Smile

Честит рожден ден, Боби!  Hug



Желая ти много здраве, късмет и щастие!  Praynig



Приятен ден и успешна нова седмица на всички!  Hug
Виж целия пост
# 340
Добро утро,момичета! Hug Hug Hug



Боби Hug,честит рожден ден!
Бъди здрава,щастлива,с много късмет и професионални успехи! Heart Eyes Party love001



Вичи,Цвети,Линка Hug Hug Hug



Приятен ден и лека нова седмица! bouquet

Виж целия пост
# 341
Привет Hug


                                               

Днес преди78 год .се е родил Владимир Висоцки.
/www.youtube.com/watch?v=V9tnsdCKvi0&list=PLsn39L4waDsZi9dMHtkRTjNFrhFfoMvA0&index=9
Виж целия пост
# 342
  Здравейте и честит рожден ден на boyana05 newsm51 ura



  Честит имен ден на Григоровците и производните им

Скрит текст:

  Направих отново теста. Наистина сме го минавали. Тоз' автобус точно с този десен на седалкитв ми толкова познат, че няма как да не го запомня. Stop резултатът днес:

Скрит текст:
Одинокий волк

Вы интроверт! Вам нравится наслаждаться спокойной жизнью вдали от других.

Вы любите находиться наедине с собой и своими мыслями, учиться чему-то новому и испытывать себя.

Вы довольно редко добровольно оказываетесь в окружении большого количества людей. В то же время вас любят и ценят ваши близкие, ведь они знают, что вы ясно мыслите и умеете слушать.

Люди обычно вас утомляют, поэтому вы предпочитаете общение только в маленьких дозах.

  Това ме подсеща да благодаря на Дива за превода от този благозвучен език bouquet Баги ще й обясни, какво не е разбрала, а аз разбрах, че го е разбрала:"Да, в Турция сигурно няма да напишат такова резюме по политически причини."

  Двете кафета изпих, изчетох ви, но докато взема да пиша, ми излетяха мислите като лебеди от замръзнало езеро. Sick И затова сега ви казвам - лека, спорна седмица и очаквания скок от -20 до -2 градуса. Hug

Скрит текст:


Притча о Правде и Лжи Владимир Высоцкий
Нежная Правда в красивых одеждах ходила,
Принарядившись для сирых блаженных калек,
Грубая Ложь эту Правду к себе заманила,
Мол,оставайся-ка, ты, у меня на ночлег.
И легковерная Правда спокойно уснула,
Слюни пустила и разулыбалась во сне,
Хитрая Ложь на себя одеяло стянула,
В Правду впилась и осталась довольна вполне.
И поднялась,и скроила ей рожу бульдожью,
Баба,как баба,и что ее ради радеть.
 Разницы нет никакой между Правдой и Ложью,
Если ,конечно,и ту,и другую раздеть.
 Выплела ловко из кос золотистые ленты
И прихватила одежды примерив на глаз.
Деньги взяла и часы,и еще документы,
Сплюнула,грязно ругнулась и вон подалась.
Только к утру обнаружила Правда пропажу
 И подивилась себя оглядев делово.
 Кто-то уже раздобыв где-то черную сажу,
ымазал чистую Правду,а так ничего.
 Правда смеялась,когда в нее камни бросали.
 "Ложь,это все и на Лжи одеянье мое ."
Двое блаженных калек протокол составляли
И обзывали дурными словами ее.
Тот протокол заключался обидной тирадой,
Кстати,навесили правде чужие дела.
Дескать,какая то мразь называется Правдой,
Ну,а сама пропилась,проспалась догола.
Голая Правда божилась,клялась и рыдала,
 Долго скиталась,болела,нуждалась в деньгах.
Грязная Ложь чистокровную лошадь украла
И ускакала на длинных и тонких ногах.
 Некий чудак и поныне за Правду воюет,
Правда в речах его Правды на ломаный грош,
Чистая Правда со временем восторжествует,
 Если проделает то же,что явная Ложь.
Часто разлив по 170 граммов на брата,
Даже не знаешь куда на ночлег попадешь.
Могут раздеть,это чистая Правда,ребята,
 Глядь,а штаны твои носит коварная Ложь,
Глядь,на часы твои смотрит коварная Ложь,
Глядь,а конем твоим правит коварная Ложь.

Виж целия пост
# 343


Рекох да надникна, и какво да видя!  ooooh!

Изпускам рождения ден на един любимец!  Naughty



А и именния ден на нашия темен любимец!  Simple Smile



Да е жив и здрав и много успехи му желая по световните кортове!  Praynig
Да бъде пръв в ранг листата, да спечели Уимбълдън и всичко, което сам си пожелае! ЧИД!  bouquet



Слагам ви и една класация на най-добрите за живот държави!  Mr. Green

http://www.usnews.com/news/best-countries/quality-of-life-full-list

На кое място мислите че е България?  Mr. Green 32
(След Турция е, все пак...  Crossing Arms)
Виж целия пост
# 344
Привет Hug



Eдна много силна песен на Висоцки



 и превода
Скрит текст:
Аз не обичам

Аз не обичам изхода фатален
и няма да ми писне да съм жив.
И мразя се, когато съм печален,
когато пея, а не съм щастлив.

Аз хладния цинизъм не обичам
/Не вярвам във възторга въобще!/,
през рамото ми някой да наднича,
писмата ми друг да ги чете.

Аз мразя разговори полусмели,
полунеща да шепнат с полуглас.
Аз ненавиждам в гръб когато стрелят,
когато в упор стрелят - мразя аз.

Аз не обичам с клюки да се калям,
а също и съмнението зло.
Аз не обичам змийски да ме галят,
с желязо да ми стържат по стъкло.

Аз мразя ситите душички, свити,
аз предпочитам истинския риск.
Да бъдеш честен вече е събитие
и чест е днес да бъдеш ти сплетник.

Аз мразя счупени крила да виждам,
изпитвам жал, но само към Христа.
Насилието както ненавиждам,
така и ненавиждам слабостта.

И мразя се, когато се страхувам.
Когато бият някой без вина.
Когато във душата ми нахлуват
и в нея храчат своята злина.

Аз мразя - и манежи, и арени -
там сменят милиона за петак.
Дори след най-големите промени
аз няма да ги заобичам пак.

Владимир Висоцки
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия