Туба Бюйюкюстюн, Запленяваща сърцето и проектите преди и след това-222 тема

  • 64 317
  • 739
# 345
Току - що излезе в ТТ някаква номинация на Туба на филмов фестивал ама къде, не разбрах и дали за Джунглата става въпрос или за КРА?  newsm78




http://media.iyaa.com/article/2016/01/tuba-buyukustun-cinta-elif … W3i1mQLps.twitter

Гуги отказа да ми го преведе, но ще опитвам... Laughing



РР Преведох го, за Джунглата става въпрос.
Виж целия пост
# 346


От сутринта си търся късите чорапки, и тъкмо си помислих, че Кадрието пак ги е помъкнала в Париж...ги видях на първи ред тук Shocked Mr. Green
Спокойна съм и вече мога да ви пожелая хубав ден на всички! Grinning Hug
А на Боянка да кажа и НАЗДРАВЕ! bouquet Hug

На Григор мога само да пожелая, да не му пука какво пишат разни неосъществени комплексари за него в нета, другото си го има Heart Eyes

И един романтичен клип, с който ви подсказвам на кой континент съм в момента ...и замалко да се разплача с един сериал, ама замалко Wink




Виж целия пост
# 347
Току - що излезе в ТТ някаква номинация на Туба на филмов фестивал ама къде, не разбрах и дали за Джунглата става въпрос или за КРА?  newsm78




http://media.iyaa.com/article/2016/01/tuba-buyukustun-cinta-elif … W3i1mQLps.twitter

Гуги отказа да ми го преведе, но ще опитвам... Laughing



РР Преведох го, за Джунглата става въпрос.

  Линка,
от преди няколко дни е и не запомних сайта. Индонезийски, който писа за "Елиф", че е с номинация на Лондонския фестивал. Но ние сме в час и за нас беше новогодишна новина.  Peace Помня , помня... Joy
Такъв темен колаж не помня newsm78



  Два пъти наздраве за Григор Димитров! Hug

Виж целия пост
# 348



Музиката от Пленителката на сърца, в нов аранжимент за пиано Grinning

Ако някой все още харесва актьори- емотикони, нека изгледа номинираният/ Оскар 2016/ за филм и главна женска роля Бруклин . В първите десетина минути  се чудих какво му е оскарското, но после го изгледах на един дъх. Peace Актрисата Сирша Ронан ми взе акъла и разказа историята без едно излишно движение на лице и тяло. Не мога да го опиша, Линка го умее, когато описва играта на Туба Grinning

Скрит текст:


Brooklyn / Бруклин (2015)



За съжаление спират този сериал на 7 епизод. Вече не им знам критериите, но май го правят напук на мен Sad Mr. Green
Виж целия пост
# 349

Здравейте мили дружки!

Чета Ви всеки ден и Ви благодаря, че правите темата толкова приятно място за отмора и забавление!

Бояна,  Hug Честит празник! Много щастие ти пожелавам! Наздраве!


Виж целия пост
# 350
Днес ми спира нета на два пъти! ooooh!

Вичи HugСаби HugЛинка HugНадин HugГуга Hug,благодаря за споделеното инфо и клипове! bouquet



Виж целия пост
# 351
Гуга  Hug слизай по-често от балкона!  Hug
Сериалът на МЙ като че провокира феновете на Аси да са по-активни в ТТ.  Simple Smile
Днес такива красиви неща пускаха... Heart Eyes  Заделих си две.





И едни не толкова популярни снимки, да си ги припомним...




Няколко компилации





И накрая един мъж  Joy Joy Joy Харесвам го, какво да направя...  Laughing

Виж целия пост
# 352
Здравейте момичета!  Hug

Бързам да се прибера на топло, че...  Mr. Green при нас навън е...  ooooh! такъв мраз и лед  ooooh!

Новини и днес не сте открили, само инфо, че в Чили гледат Минутите, та... се сетих КПА приключиха ли го?  newsm78 Вярно  Thinking , че в ТТ въртяха много кадри и колажи от финала, ама... да попитам все пак  Wink



От сутринта си търся късите чорапки, и тъкмо си помислих, че Кадрието пак ги е помъкнала в Париж...ги видях на първи ред тук Shocked Mr. Green
Спокойна съм и вече мога да ви пожелая хубав ден на всички! Grinning Hug
А на Боянка да кажа и НАЗДРАВЕ! bouquet Hug

На Григор мога само да пожелая, да не му пука какво пишат разни неосъществени комплексари за него в нета, другото си го има Heart Eyes

И един романтичен клип, с който ви подсказвам на кой континент съм в момента ...и замалко да се разплача с един сериал, ама замалко Wink






Надин  Hug много ме трогна с този пост  Simple Smile - точно съм на такава тема  Wink
Последният ми любим сериал и една нова любимка, която ''женим'' тези дни ( нали при индийците сватбите са по два-три дена, та днес е последния). А пък иначе огромната химия между ГГ от филма, видна и в този клип е... пак разбунваща духове,  Wink така позната ни вече история ( фенове, желаещи да видят това и в реала, ама... уви, не става)

Скрит текст:
Актьорът си е вече женен по време на заснемането на сериала, а актрисата е със сериозен приятел ( партньор от предният и то първи в кариерата и на двамата сериал с главни роли), та... тези двамата убедили не един и двама в прекрасната любов на героите си и до ден днешен са... много близки семейни приятели и дори сега в момента може би още копунясват с другите си приятели от двата проекта на сватба.  Simple Smile



https://pbs.twimg.com/tweet_video/CZkYzHQW0AEYojs.mp4

Това са младоженците, но...  Wink в роля от преди 5 години

И сега след най-важната церемония и преди съвременната сватба, която тече в момента


Надин, съжалявам, че спират сериала, който ти хареса и за сетен път виждам колко непрофесионално действат тези от турските телевизии  ooooh! Не дават шанс на различното, а не им пречат повторенията  Wink и като сцени, и като истории ( примери много за това, ама... този сам ми изскочи пред очите  Laughing)



п.п. Пиша поста си от един час и все нещо ме отвлича, та...  Wink три пъти ми излиза това 
hahahaВнимание, докато пишехте, в темата бе публикуван нов отговор.  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 353
Здравейте Hug

Нова седмица - ново начало или край newsm78 Сибирският студ си замина newsm52
И празник си имаме: newsm67 Боби, честит ти празник Hug Жива и здрава и все така позитивна!


Гришо имал имен ден - да е жив и здрав и чаровен, да побеждава на корта и да не повдига повече възрастовата бариера Wink

Днес Висоцки щеше да стане на 78 години. Хубаво, че се го почели Hug Снощи гледах концерт в негова памет, страхотно е да  четеш по устните на публиката думите на всяка песен. А колко години са минали! От мене "Чудо юдо".  Избрах си нея, защото не е сред най-популярните му у нас, защото много си я харесвам и защото ми създава много насторение и някоя и друга асоциация. ТелеПатките, които са online, ще ме разберат Wink



И още някоя и друга картинка от "моите" тестове, този път без коментар Wink








Познайте кой се крие под кърпата?  Joy Joy Joy



Ето кой:
Скрит текст:
Линка, ама дали е Ел? По-скоро по дрехите ми прилича на Мелек newsm78


ПП Цвети, и аз си пиша поста от доста дълго време - първо бях се забила в световете на Висоцки, сега съм зяпнала финала на Х фактор. За пръв финал  слушам всички в захлас  Shocked  
Виж целия пост
# 354


Привет и благодаря за споделеното!!!
Аз минавам да си довърша за Спомените на вятъра.

Цитат
Хубавото, че при представянето на СВ в Европа никой няма да обърне внимание на "смелата" сцена, която разбуни духовете в турските медии (за форумите да не говоря).
Баги,  Hug това го разбрах и се подписвам с две ръце!!!  Peace Peace

Слагам в спойлер инфото за фестивала >>>


Скрит текст:
Интернационален Филмов Фестивал Ротердам
/International Film Festival Rotterdam/

Провежда се от 1995 г. през месеците януари и февруари.
Продължава 12 дни.
Програма  е разделена в четири секции, всяка със собствена атмосфера, стил, цвят и тон.
Посетителите могат да избират въз основа на секциите, за това как да се забавляват.

Секции:
- Предимно млади, ново-възникващи таланти със собствен стил.
- Утвърдени режисьори с отличителен глас.
- Дълбините на киното.
- Свързани с киното - телевизия, изкуство, музика, игри и други медии.

Спомени на вятъра е в секцията - Утвърдени режисьори с отличителен глас.

В този раздел, попадат автори на киното, от велики майстори и филмови художници, до създателите на продукции, за по-широка аудитория.

Самият раздел има няколко подсекции и СВ е в  - Бъдещи класици.

В тази подсекция, познати имена и нови лица, представят неотдавнашните си филми, като бъдещи класици на кино  и се състезават за награда - VPRO Big Screen.

По време на този фестивал, освен  филмова програмата, има срещи, лекции, дебати, ток шоу, изпълнения на живо и множество други събития, където публиката може да се срещне  със създателите на филмите.

Журито -
Осем режисьори, от световната сцена, се стремят да намерят нови таланти на иновативно кино.
Късометражните филми са в отделна категория.
Наградите -  40.000 €, 10.000 € ,3.000 €,  за различните категории.
Всички отличени получават видеокамера Canon.

Победителите ще бъдат обявени, на официална церемония, на 5-ти  февруари 2016.
Виж целия пост
# 355
              Запленени дружки:hug:

    Вичи, Hug Цвети, Hug Лина, Hug Злати,  Hug Саби,  Hug Надин, Hug  Гуга, Hug Баги Hug  Да сте живи и здрави, приятели!

                                       

  От малка съм щастлива, че с Висоцки сме родени на една дата. Голям Човек, артист, певец.

     



           Честит имен ден на Гришо! Много здраве и късмет му желая!   

                                    Тази красота не е за пропускане.
                  

                                Тук ни събра Хасрет и Gonulcelen.                   

                 

                                           Лека нощ, Приятели!        
Виж целия пост
# 356
Добра нощ! Hug

Веднага бързам да поздравя Боби.

Честит Рожден Ден, Боби! Hug bouquet
Здраве и късмет! Бъди щастлива! Flowers Rose Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

А аз се връщам да прочета пропуснатото от последните два дни . book

Спокойна нощ! Simple Smile Hug


Виж целия пост
# 357
Скрит текст:
Привет и благодаря за споделеното!!!
Благодаря ви и за реакциите на поста ми!!!
За Спомени на вятъра –
Фестивалът в Ротердам има награди / статуетките са лъвчета/  
За ваше улеснение, ще откриете категориите, на английски,
като кликнете на "awards" в линка https://iffr.com/en/about-iffr
Ако не успеете, ще пиша пак и се надявам, да разбера и в коя категория е СВ.

Цитат
Доста прочетох за този  проект - за предисторията, за епохата, за худ.история. Явно за различните медии и форуми резюмето звучи с различни нюанси. В прочетенето досега се говореше за арменеца Арам и по-завоалирано за историята на арменците, а тук става дума за гонение на малцинствата по време на 2та Св. война. Може би, защото Холандия по време на Войната е била от другия лагер и е преживяла окупация. Имам такова усещане от представянето на филма. Нищо не се споменава за 15та година и геноцида. А неговите последствия са като лайт мотив за Арам по думите на Туба (той търси навсякъде майка си и не може да си спомни лицето й - по памет). Ама това вече си е политика, а тук май не  й е мястото
Баги,  Hug моля те, не се обиждай  Hug, но не те разбрах съвсем  Rolling Eyes
По времето на Втората Св. Война Турция е неутрална.
Много малко се знае за този период.
Както и много малко допускат от турска страна, да се знае за Арменския геноцид.
Този геноцид не приключва през 1915, 1916 г.
Във филма се показва това, с произхода на главния герой и със "спомените на вятъра".
И защо да не е тук мястото на политиката, като политиката стои в основата на филма?!
Политиката разрушава тези съдби.
Знаете ли други турски филми за Арменския геноцид?
Да, в Турция сигурно няма да напишат такова резюме по политически причини.
Но Холандия е мултикутурна страна, преживяла геноцид и не може да не разкаже и да не се ориентират зрителите, за допирните точки в историята.
Да, била е окупирана  само за 24 часа.
На 10.05.1940 за една нощ немците са сринали Ротердам със земята.
Чудя се как ли би звучало резюмето на български.


Дива, мисля, както Сабинка писа, че си разбрала мисълта ми Peace Съдържанието на резюмето зависи от страната, където се представя филмът Peace

За Турция и мястото й във 2рата СВ - да, Турция е неутрална, но по това време там са преобладавали прогермански насторениения, вероятно дължащи се и на  икономическите отношения м/у двете страни - около половината от турския износ е бил предназначен за Германия още преди войната. Затова и писах, че  Т-я е от другата страна.
 
Малко познавам турското кино, основно покрай Туба и колегите й (актьори, режисьори, продуценти), така че ми е трудно да правя по-генерални изводи, но не съм чувала за проект, свързан с Арменския геноцид (тази квалификация се използва много внимателно, дори не във всяка официално изказана позиция се използва) Според статистиката до 2007 22 страни са признали репресиите и гоненията на арменците като геноцид. Дори не всички американски щати са го признали (42 от 50).
Орхан Памук е един от първите в Турция, който изказва своята позиция „Никой не смее да го каже, но аз го казвам – турците са избили 1 000 000 арменци и 30 000 кюрди.“(2005).  За своята позиция, "уронваща престижа и честта на турската нация и армия" О.Памук е арестуван. По-късно е оправдан. През 2008 г. 200 турски интелектуалци подписват петиция, с която се извиняват за етническото прочистване на арменците в Първата световна война, подписана за кратко време от още 29 000 души.
През 2008 година в Турция излиза и книга “Запазените документи на Талат паша”  (Талат е смятан за архитект на арменското изселване.)
Скрит текст:
В Турция разкриват премълчавани факти за геноцида над арменците
http://e-vestnik.bg/5802
16 Март 2009

По в. Ню Йорк таймс  
Книгата на Мурат Бардакчъ, посрещната с мълчание в Турция

За Турция числото трябва да е прозвучало като бомба.

Според документ, укриван дълго време, който е принадлежал на вътрешното министерство на Османската империя, 972 хил. турски арменци са изчезнали от официалната статистика на населението между 1915 и 1916 г. В Турция каквато и да е дискусия за случилото се с арменците може да доведе до буря от гневни изблици. Въпреки това след публикуването на една книга през януари, числото и османските източници остават фактически неспоменати. Вестниците почти не писаха за тях. Телевизионните предавания не са ги обсъждали. “Нищо”, казва Мурат Бардакчъ, авторът на книгата. Мълчанието означава само едно, казва той: “Числата са твърде високи за обикновените хора. Може би те не са готови да говорят за това”.

Много поколения турци не знаеха нищо за арменския геноцид между 1915 и 1918 г., когато повече от един милион арменци са убити от Османската империя, която “прочиства” населението. Турция заключва най-грозните моменти от историята си в типичния за Съветския съюз стил, като забранява споменаването на събитията в училищни учебници и официални документи. През последните 10 години обаче, когато гражданското общество се пробужда, част от турското общество открито задава въпроси за държавната версия на събитията. През декември група от интелектуалци пуска петиция, с която се извинява за отричането на масовото клане. Под нея се подписват 29 хиляди души.

Книгата “Запазените документи на Талат паша” прави автора й Бардакчъ участник в тези вълнения. Тя съдържа колекция от документи и архивни записи, които са принадлежали някога на Мехмед Талат, познат като Талат паша, „архитект” на арменското изселване. Документите, дадени на Бардакчъ от съпругата на Талат Хайрийе, преди да умре през 1983 г., включват списъци на населението. Според тези документи през 1915 г. в Османската империя живеят 1 256 000 арменци. Две години по-късно броят им е намалял до 284 157 души, казва Бардакчъ.

За неопитното ухо това е само тъжна статистика. Но всеки човек, който е запознат с проблема, знае, че за тази бройка се водят горещи спорове. Турция никога не е признала точно число на изселените или убитите арменци. Турският външен министър заплаши американския президент Обама, че отношенията им ще се влошат, ако признае убийствата на арменците за геноцид, преди да дойде на официално посещение в Турция през следващия месец. Крахът на Османската империя беше кървав, казват турските власти, и тези арменци, които са умрели, са жертви на този хаос.

Бардакчъ е съгласен с това виждане. Според него числата не показват броя на умрелите само в резултат на изселването на арменците. Той не е съгласен, че става въпрос за геноцид и казва, че Турция е била принудена да вземе мерки срещу арменците, защото те открито са подкрепяли Русия във войната срещу османците. “Това не е било нацистка политика или Холокост, казва Бардакчъ. Това са били тъмни времена. Било е трудно решение. Изселването е резултат от доста кървави събития. Правителството е било принудено да изсели арменската популация.”

Този аргумент не се приема от много учени, които смятат, че малкото на брой арменски въстаници не са били сериозна заплаха за Османската империя. Политиката на империята е продукт на схващането, че арменците не са мюсюлмани, на тях не може да се вярва и те са проблематична прослойка от обществото.

Хилмар Кайзер, историк и експерт по темата за арменския геноцид, казва, че данните, публикувани в книгата, са доказателство от самата Османска империя, че тя е водила изчислена до детайли политика за елиминиране на арменците. „Изведнъж на една страница виждаш потвърждение на числата, коментира той, сякаш някой те е ударил с тояга по главата.” Според Кайзер числата преди и след се отнасят до броя на убитите. „Няма друг начин за интерпретиране на този документ. Не можеш просто да скриеш един милион души.”

Според други изследователи статистиката е полезна добавка към историческия документ, но тя не носи нова интерпретация на събитията. „Тя само потвърждава онова, което вече знаем”, казва Доналд Блоксъм, автор на „Великата игра на геноцид: Империализъм, национализъм и крах на Османската империя”.

Бардакчъ е запален по историята от малък. Той се научил да чете и пише на османска азбука от баба си, което му помага да се срещне отблизо с писмената история на Турция – нещо, което много турци нямат възможност да направят. Авторът свири на танбур, традиционен струнен инструмент. Неговият дядо е бил член на партията на Талат, а семейството му е познавало много политици, участвали в изграждането на модерната турска държава. „Имахме огромна библиотека вкъщи. Те винаги говореха за историята и миналото”, спомня си Бардакчъ. Той иска числата да се знаят от всички, но отказва да ги интерпретира. Не предлага никакъв анализ в книгата си, а освен едно интервю с вдовицата на Талат, не съществуват други текстове извън оригиналните документи.

„Не исках да интерпретирам. Нека читателят сам прецени”, заявява Бардакчу. Според автора най-добрият начин за това е да се използват суровите факти, които могат да преодолеят пластовете емоционална реторика, затъмняващи проблема от години. „Вярвам, че в Турция се нуждаем от документи. Това е най-важното”, казва авторът. Според наблюдатели на турското общество мълчанието е знак, че въпросът все още е табу. „Важността на книгата е очевидна заради факта, че нито един вестник освен „Милиет” не е написал и един ред по въпроса”, написа Мурат Белдже, турски изследовател, през януари в либералния всекидневник „Тараф”.

Все пак публикуването на книгата в Турция е знак на демократична зрялост. Бардакчъ е пазил документите 27 години, защото е чакал подходящ момент за своята публикация. В момента държавата усеща нужда да се защитава. Миналото лято филм, разказващ за арменците, създаден от турски военни, се излъчваше в началните училища. След обществено недоволство той беше спрян. „Не бих могъл да публикувам книгата преди 10 години. Тогава щях да бъда наречен предател, казва Бардакчъ. Нагласите са се променили”.

Това открих. Ето и подробности около геноцида: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1% … D1%86%D0%B8%D0%B4

Покрай Джансел навремето гледах "120". Там става въпрос за събития, тясно свързани с арменските гонения - битката край Сарикамиш, в която турците са разбити от руската армия, в чиито състав влизат и арменци, дори част от младшия офицерски състав е с арменски произход. Тогава не обърнах внимание на периода от историята, само си помислих, че всичко си има две страни, а в края имах усещането, че гледах турски вариант на "Иде ли". Макар че безимените могили и очакващите край пътя майки и сестри  "своя Стоянчо" нямат националност.
Свероизточна Турция, от Ван до Черно море, е обект на руско-турски войни. След тази от 1877 тези територии стават част от руската империя и там са разселени различни христиански националности, сред които и арменци. Оттогава датират и масовите гонения на арменците (около 300 000 са загинали 1877-1915), смятани от Турция за 5та колона на Русия. Този район е целта и на руската, кавказка кампания на източния фронт през 1вата Световна война. Отоманският лидер  Енвер паша обвинява арменците за поражението на турците край  Сарикамиш и затова тази битка  се смята  прелюдия към геноцида (1915-1916).  
Филмът(2008) е стартирал с агресивна и ненужно националистическа кампания. След като се порових и като оставя настрана трогателната, човешка история, си мисля дали филмът не е бил политическа поръчка точно в този момент  Thinking https://en.wikipedia.org/wiki/120_%28film%29

Разделът, в който е включен СВ на МФФР ми хареса: "бъдещи класици".

Потърсих втория филм на Й. Алпер  БЪДЕЩЕТО Е ЗАВИНАГИ / FUTURE LASTS FOREVER. Някой гледал ли го е?  А линк? Преди бях попадала, ама сега не успях Sad  Хубави отзиви прочетох за него.
Оказа се, че и той е участвал (след Есен) и е бил сред топфилмите на София ФилмФест 2012. Значи, може да очакваме СВ на следващия фестивал в София. Почвам да се услушвам и с ваша помощ, разбира се. Живот и здраве ще съм там, а по-вероятно ще сме там;-)  А може и автографи да получим newsm47


Рали, както винаги красиво се появяваш Hug
Виж целия пост
# 358
    Рали, благодаря, мила!

                              


                                                     Лека нощ! Hug

                                 
 
Виж целия пост
# 359
Боби, Баги, Hug newsm51
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия