Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 9

  • 53 849
  • 889
# 570
Ooo, 160мл от 2те и за мен не е хиперлактация. Аз можех да изцедя по на 150 от единствената гърда, от която е ял, даже на първия месец от раждането му. Кърмата ми се регулира чак на втория месец, без да се е случвало да цедя повече от един път дневно за облекчение  ooooh!

I will survive, аз имах едни малки памучни кърпи от икеа размер 25х25 някъде и постоянно носех с мен. Кърмих навсякъде с тях, докато не стана на 4-5 месеца, не е никаква драма. И масажирай гърдите, както е обяснила Скийтър. Това би трябвало да ти помогне. И ще стискам палци бързо да се наместят нещата, защото още помня колко е неприятно.
Виж целия пост
# 571
Ще търпя още седмица,може пък при мен да отнеме малко повече това регулиране,знам ли...Знам само,че боли адски и е много некомфортно.
Това със зелето по колко време трябва да се прави?
Пробвайте еднократно за час-два, да не предобрим. Аз, когато имах запушен канал, спах три-четири часа със зелево листо и нещата се оправиха (но там и с много помпане), не се е налагало да повтарям.
Виж целия пост
# 572
http://pepe.moetodete.bg/blogpost_335_0.html

За Наскомими  Hug
Виж целия пост
# 573
Честити Ви бебчета  bouquet много да ви радват
За АМ, мен в болницата чак на 3тия ден ми тръгна кърмата, въпреки че беше нормалкно раждане. До тогава мъчех бебо по 10 мин на гърда и вече като почнеше много да мрънка му давах АМ (то пък беше едно пиене... 10-20мил макс, кака му изпразваше шишето за норматив  Laughing ) за мой късмет още от раждането ми е мъчение да го накарам да пие от шише. И на мен също с 1вото всяка капка ми беше борба и от незнание и много слушане на баби детето се отби на 3м. Сега с това отбиването ще е трудно нещо  Laughing  След като тръгна кърмата пък и до сега няма спиране силната струя, понякога цедя преди да го нахраня за да не се дави, а при мен препълването отмина някъде след 3тата седмица, при мен експериментите са изкарвали 180-200 мил  ooooh! ужасни болки, пълнене след 0,5-1 час .....

Аз да питам, болничък е и отказва да яде, събота си яде нормално, от неделя яде на 4+ часа, а днес с 300 зора го накарах да яде чак сега като не е ял от 5,30, преди това в 22,00 снощи... Как мислите да го карам ли или когато сам си поиска. Няма да отслабне  hahaha просто незнам дали е добре за толкова малко бебе да прави такива паузи
Виж целия пост
# 574
Тоблеронка, моят син като беше на 6 месеца направи ангина и за 24 часа беше изял 50 грама мляко. Пукнах от притеснения, но доктора ми каза да го оставя на мира. На другият ден малко по малко прояде.
Виж целия пост
# 575
Имах запушено каналче - гърдата ме болеше, зачерви се, вдигнах и температура. Оправих се с масажи, топли и студени компреси, пия и лецитин в момента. Обаче на мястото, където беше запушването, усещам нещо много твърдо. Нормално ли е, не трябваше ли да изчезне?
Виж целия пост
# 576
Боли ли те като пипаш и масажираш?
Виж целия пост
# 577
Имах запушено каналче - гърдата ме болеше, зачерви се, вдигнах и температура. Оправих се с масажи, топли и студени компреси, пия и лецитин в момента. Обаче на мястото, където беше запушването, усещам нещо много твърдо. Нормално ли е, не трябваше ли да изчезне?
Ако преживелиците са отакоро, то сега е нормално да усещате този дискомфорт. Все пак, мястото е натъртено, травмирано и има нужда от възстановяване. Ако до 3-4 дни, мисля, не се пооправи, консултирайте се с лекар!
Виж целия пост
# 578
Не, не ме боли, само е изключително твърдо. Благодаря за отговорите, надявам се да не стигам до лекари.
Виж целия пост
# 579
Бях проверявала за себе си и ще ви кажа каквото си спомням... Да може да е натъртено, но топче не би трябвало да има. Аз след запушване съм имала дискомфорт, болка, но всичко е било меко. Може да е галактоцеле, ето статия да прочетете, за да не сбъркам нещо.
https://xedra.wordpress.com/2012/03/13/breast-related/
Все пак всяка бучка, която я има за повече от 2 седмици трябва да се погледне на ехоргаф.
Виж целия пост
# 580
Здравейте, отново
Искам да ви питам отново за съвет
Бебо днес става на 40 дни, суче по много на макс 2 часа и през нощта също
Наддал е мн добр за тия 40 дни 1,5 кг, НО
Имам въпрос зс коликите...иьглежда има много колики, защото хленчи почти постоянно, а нощем спи супер неспокойно
Коремът му издава ужасни звуци, има газове и се изхожда със страшна сила (налягане) след което винаги плаче
Та въпросът ми е; не се ли вкарвам в омагьосан кръг с това кърмене на поискване? Като стомахът и червата работят постоянно, не е ли това предпоставка за увеличаване на коликите в и без това незрялата хр система?
Особено нощем, когато суче в заспало състояние и нито се оригва имам чувството, че му създавам допълнителен дискомфорт (изгледа коликите му са най силни нощем, защото плаче в просъница и иска да спи само върху корема ми)
Моля дайде съвет как да орегулирам процеса на сукане (той явно търси утеха в гърдата, обаче постоянния поток мляко му създава напрежение и така влизаме в една спирала), да се опитам ли нощното да го регулирам да не е на 2 часа, а например само едно нощно?
На мен не ми пречи нощното кърмене, но виждам, че детето се тормози..
Благодаря
Виж целия пост
# 581
Аз не бих регулирала храненето. Имахме подобен проблем, задължително през деня оригване по няколко пъти, примерно след първата гърда, след втората. Също на нас много ни помогна масаж на коремчето - има в ютуб, крачетата се движат по определен начин, коремчето се масажира по определен начин. Това 3-4 пъти през деня, така изкарваше газове и нощем имаше по-малко проблеми. За акането с налягане - какъв цвят е? Ако е нормалният охра/горчица е ок.
Виж целия пост
# 582
Благодаря
Акането е нормално с цвят горчица, леко зърнеста стеуктура, просто е много и го изкарва под налягане
Упражнения може да пробвам, ама като го сложа да легне и връща всичко, а камо ли ако го масажирам корема...ще се опитам да го оригвам повече...
А кога ще се регулира евентуално храненето нощем? Минаха заветните 6 седмици Simple Smile....
Виж целия пост
# 583
Здравейте, отново
Искам да ви питам отново за съвет
Скрит текст:
Бебо днес става на 40 дни, суче по много на макс 2 часа и през нощта също
Наддал е мн добр за тия 40 дни 1,5 кг, НО
Имам въпрос зс коликите...иьглежда има много колики, защото хленчи почти постоянно, а нощем спи супер неспокойно
Коремът му издава ужасни звуци, има газове и се изхожда със страшна сила (налягане) след което винаги плаче
Та въпросът ми е; не се ли вкарвам в омагьосан кръг с това кърмене на поискване? Като стомахът и червата работят постоянно, не е ли това предпоставка за увеличаване на коликите в и без това незрялата хр система?
Особено нощем, когато суче в заспало състояние и нито се оригва имам чувството, че му създавам допълнителен дискомфорт (изгледа коликите му са най силни нощем, защото плаче в просъница и иска да спи само върху корема ми)
Моля дайде съвет как да орегулирам процеса на сукане (той явно търси утеха в гърдата, обаче постоянния поток мляко му създава напрежение и така влизаме в една спирала), да се опитам ли нощното да го регулирам да не е на 2 часа, а например само едно нощно?
На мен не ми пречи нощното кърмене, но виждам, че детето се тормози..
Благодаря
Добре де, пита го това вече, отговорихме ти, сега пак си знаеш своето. И за нощното кърмене същото. Знаеш ги нещата как трябва да станат, ама пак биеш към отживелиците и старите разбирания. Няма да коментирам нито желанието ти да кърмиш под час, нито желанието да спреш нощното хранене. Уж казваш, че не искаш да го правиш, но изобщо не звучиш така.

Но ми хрумна нещо друго - актитата като излизат под налягане, разпенени ли са? Освен това по-течни ли са?
Виж целия пост
# 584
Неонатолог ме посъветва хранене на поискване и аз съм го спазвала, така че съветвам да е такова. Коликите са нещо нормално, просто етап от развитието. Неприятни са, но трябва да се изтърпят. Моето дете имаше колики до към 5-тия месец, особено вечер. Консултантите по кърмене съветват кърмене при колики, защото помага да се успокой коремчето. Аз за коликите съм давала Биогая и доста помогна.
За нощното хранене не бързай. Малките бебета имат нужда, без значение какво казват педиатрите. Пика на нощното хранене при нас беше при зъбоникненето и след това около годинката...по 5 пъти нощем. Нещата се успокоиха и сега спи по 11 часа на нощ, така че всичко минава, когато му дойде времето. Не бързай, защото се вкарваш в излишни притеснения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия