Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 9

  • 53 849
  • 889
# 585
Ваня, благодаря за статията bouquet пропуснала съм я, сега я прочетох.
Кърмя в легнала поза, но от вчера започна да връща доста мляко. Дали е заради позата или заради коликите  - храня го по-често, за да се успокои, но и недоволства на гърдата, постоянно я пуска и така предполагам поема и повече въздух. Не ми е удобно да кърмя в биологичната поза, защото родих с цезарово и ми тежи на корема.
Виж целия пост
# 586
Кристалин, приемам критичен тон разбира се, може би отстрани звуча хаотично...но направих доста за да напреднем в кърменето, имахме трудно начало и сега няма да се откажа или да правя неща, които да ни водят към ранно отбиване
Просто исках да знам как мога да подобря нещата, за да няма този дискомфорт при бебето, почти постоянен плач, лошо спане и колики....аз го свързвам с постоянното сукане, но може би не е така
Иначе акитата като ги изстрелва с голямо налягане, преди и след това плаче, побякога е омазан до средата на гърба, леко по течни са сякаш, няма слуз и жилки, миризмата и цвета са нормални, но са може би една идея по течни...и може би понякога разпенени, но не винаги...ще обърна повече внимание...
Давам биогайа и лефакс, както и едни гранулки хомеопатични...
Виж целия пост
# 587
А и педиатърката каза, че можело да има повече колики от прехранване..знам, че ще я осмеете, ама аз пак сравнявам с голям човек...като има дискомфорт в червата не яде постоянно, а напротив спира с храненето, за да даде почивка на храносм система...може би има някаква друга причина при нас и да трябва да се включи ентерол или нещо подобно...
Виж целия пост
# 588
Здравейте! Спряхме Биогайата и вече ако всеки ден Simple Smile 

Да попитам нещо: вчера се наложи да оставя бебето на мъжа ми за няколко часа, от предната вечер изкарах две пакетчета замразена кърма. Беше размразена поправилата, като се прибрах, все още не я беше консумирала, реших да я пробвам ще яде ли от шише... не пожела+това правеше отвратени физиономии. Преди да изхвърля кърмата реших да я пробвам беше просто  Sick... ужасна, щях да повърна. Отворих другото пакетче - същата работа. Според вас на какво се дължи?

И още нещо, понякога да речем е на лявата гърда, като сменя с дясна, прави отвратени физиономии и не я желае. Има си предпочитания към някоя гърда, различно, понякога дясна, понякога лява. Възможно ли е млякото да е гадно на вкус  Embarassed
Виж целия пост
# 589
Etaniel, знам колко много направи. Чета много внимателно всеки твой пост и много ви се радвам. Аз предлагам да пробваш следното - спри Лефакса. Почни да даваш БиоАмика преди всяко кърмене през деня и през тези от нощта, когато си сигурна, че яде, за да яде, а не да се успокои. Т.е. поне половината нощни. Давай по колкото капки пише на опаковката. Пробвай 5-7дни стриктно даване. Тези капки с лактаза се дават най-лесно (в сравнение с Колийф например) и са по-евтини. На мен ми звучи почти като лактозната нетолерантност на сина ми. Пробвай, може това да е ключа от бараката.
Виж целия пост
# 590
etaniel - бебето само избира колко и дали да се храни. Не забравяй, че гърдата не е шише, от което лесно излиза мляко и бебето може да се "прехрани", то трябва активно да суче, за да пие. А щом суче, значи иска да суче и е гладно или му трябва за успокоение, но му трябва. Ако не иска ще си врътне главата, ако иска да суче само за успокоение, но без да пие ще реве примерно, защото излиза мляко и така. Така че тези махания на хранения на кърмени бебета не са особено логични за мен лично.

Колкото до кога ще се регулира храненето - ти какво разбираш под регулира? И да ти кажа - с храненето няма константи. Ще намалее, ще кърмиш примерно 2, че дори и 1 път на вечер, после ще започнат да идват зъби, ще започне да спи като голям човек с фази на дълбок сън и REM сън и хайде пак ще кърмиш по 2-3-4 пъти. Независимо дали кърмиш или даваш шише. Аз кърмих 2-3 месеца по един път нощем, след това имах месец с по 4 пъти. Сега съм на 1-2 пъти, бебето ми е на почти 7 месеца. Много майки от отчетната ми тема споделят също, че бебетата напоследък се хранят по-често нощем, а доста са на АМ примерно. Така че въоръжи се с търпение, спри да чакаш да се изградят режими, то бебето ще си покаже, може още след няколко дни да започне да спи по цяла нощ без хранене, може да кърмиш по 3-4 пъти до годинката.
Виж целия пост
# 591
Нашата сага с кърменето продължава,но поне имам един стимул.Днес премерихме беболинчето и е наддала.Изписаха я 3кг235гр,днес я премерихме голичка и беше 4 кг.Мисля,че е супер  Heart Eyes Днес стават точно 15 дни от раждането й.
Виж целия пост
# 592
Etaniel, нормално е бебето да ака под налягане и да се омазва до ушите - моето бебе, което както виждам е голямо колкото твоето, прави същото (и брат му го правеше). От няколко дена кърмя сина си по-изправен и определено е по-спокоен, гълта по-малко въздух, по-малко реве и спи по-добре.
Виж целия пост
# 593
Нашата сага с кърменето продължава,но поне имам един стимул.Днес премерихме беболинчето и е наддала.Изписаха я 3кг235гр,днес я премерихме голичка и беше 4 кг.Мисля,че е супер  Heart Eyes Днес стават точно 15 дни от раждането й.
Направо ме отчая, моята дъщеря е родена в един ден с твоята и вчера беше само 50 грама над рожденото тегло и 200 от изписването. Не знам колко добре се справяме.
Виж целия пост
# 594
Lady Stardust, Skeeter, Кристалин,
Благодаря ви за подкрепата и съветите
Ще пробвам всичко, което сте ми описали, ще взема тези капки, дано да се дават без мляко, щото ми в трудно да изцеждам и да разбърквам всеки път...то затова Колийфа си седи в хладилника...
Ще пробвам по изправен да го кърмя въпреки че не се сещам как?!...
А за реулиране не чакам нещо фиксирано, просто ми се ще да имам някакви дни с по едно нощно например Simple Smile
Аз имам още едно дете и помня, че май до трети месец беше лек хаос, след това се нормализира... :€
Виж целия пост
# 595
Под по-изправено бебето, имам предвид главичката му да е по-права, да не е съвсем легнало в теб. Изобщо гледай да не всмуква много въздух и да се оригва добре.
Зои, моето бебе също не беше наддало много първите 10 дни. Аз го отчитам като моя грешка - гледах да го кърмя под час, че така бях свикнала в болницата (пък и първото ми дете ядеше под час, но сам си беше изградил режима) и го кърмех от едната гърда само ( че много ме болеше, а и така съветват тук, какво ли ги слушам ). Както и да е след месец вече беше над кило повече. Дано да потръгнат нещата и при вас, предполагам че имаш опит с първото дете.
Виж целия пост
# 596
Lady, на поискване сме сега и ми разказва играта, ако може денонощно ще е отгоре ми! Дано се регулира напред.
С първото ме прецакаха лекар& свекърва, реве след гърда, не наддаде много първите седмици- дохранвай! Толкова ми е бил и на мен акъла да ги слушам, но беше факт, че след дозата АМ спеше по-дълго и по-кротко, а само с кърма нервничеше много.
Малко ме успокояваш, че и при вас е било така с качването, но сега започвам да де чудя като стои половин час на гърда, дали изобщо върши нещо?!
Виж целия пост
# 597
Здравейте! Спряхме Биогайата и вече ако всеки ден Simple Smile 

Да попитам нещо: вчера се наложи да оставя бебето на мъжа ми за няколко часа, от предната вечер изкарах две пакетчета замразена кърма. Беше размразена поправилата, като се прибрах, все още не я беше консумирала, реших да я пробвам ще яде ли от шише... не пожела+това правеше отвратени физиономии. Преди да изхвърля кърмата реших да я пробвам беше просто  Sick... ужасна, щях да повърна. Отворих другото пакетче - същата работа. Според вас на какво се дължи?

И още нещо, понякога да речем е на лявата гърда, като сменя с дясна, прави отвратени физиономии и не я желае. Има си предпочитания към някоя гърда, различно, понякога дясна, понякога лява. Възможно ли е млякото да е гадно на вкус  Embarassed
Да, кърмата мож много да промени вкуса си след съхранение във фризер. Моята размразена и директно предложена (след затопляне) беше категорично отказна, но в пюретата беше приемана чудесно. Така че, пазете я за зайранването!
От гърда, или свежо изцедена, едва лиможе да има подобен вкус. Единствено зависи от храната, която вие приемате.
Бебтата понякога имат предпочитания към някоя от гърдите. Може да предлагате другата, когато бебето е сънено и не се усеща Wink


Etaniel, ако не става и с лактаза, може да потърсиш борина.
Виж целия пост
# 598
Lady Stardust, Skeeter, Кристалин,
Благодаря ви за подкрепата и съветите
Ще пробвам всичко, което сте ми описали, ще взема тези капки, дано да се дават без мляко, щото ми в трудно да изцеждам и да разбърквам всеки път...то затова Колийфа си седи в хладилника...
Ще пробвам по изправен да го кърмя въпреки че не се сещам как?!...
А за реулиране не чакам нещо фиксирано, просто ми се ще да имам някакви дни с по едно нощно например Simple Smile
Аз имам още едно дете и помня, че май до трети месец беше лек хаос, след това се нормализира... :€
Сипвай директно в устата капките, ще си покаже за няколко дни дали има смисъл от тях или няма. И определено кърменето по-изправено действа супер. Обикновено оставях дупето му все едно да поседне в скута ми, а горната част на телцето и врата да се носят от ръката ми.
Виж целия пост
# 599
Ок, ще пробвам изправен и вече купихме капките и първата доза е дадена Simple Smile
В устата няма как да му сипя, то е такъв свредел, върти се на всички посоки и ръкомаха като в гладен...с капкомер му ги изсипвам в устата
Ще докладвам как е...
Аз давах и Колийф, но много рядко и непостоянно и естествено не видях подобрениею
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия