ВТОРИ клас - 5тема

  • 56 483
  • 747
# 270
Светле, да ти е жив и здрав и на теб рожденика! Торта изглежда супер! Браво на теб!


О, не, Dive , това не е моята торта - тази е от нета - моята не съм я снимала, че снощи до 23:30 се занимавах с нея и на финала ме заболяха разширените вени. Иначе е кръгла и без ягодки  Simple Smile
Виж целия пост
# 271
Тортата ми прилича на мюсли тортата на Сладка хапка.  Simple Smile
Виж целия пост
# 272
Тортата ми прилича на мюсли тортата на Сладка хапка.  Simple Smile

Морена, "Наполеон" е  Simple Smile
Виж целия пост
# 273
Светли, честит рожден ден! Бъди жива, здрава и много, много щастлива! Hug
Светле, честито порастване и на твоя мъж! Жив и здрав да е! Hug

Луси, представих си скицата в действие. hahaha
Иланг-Иланг, много е чаровен момъка, а партньорката му е прелест. Heart Eyes

От един час се опитвам да пиша и все не мога да си довърша писанието. Crazy
В резюме по последните коментирани теми:
лягане-ставане - преди имаха по-добър режим, сега нещо на своеволие са го ударили и двамата, особено той. Две вечери го хващам да си говори по вайбъра с деца от класа десет минути преди полунощ. ooooh! Което ще рече, че не само той не спи, ами и другите. И едни свежи всички, като краставички...  Twisted Evil Късното заспиване не се е отразило на ръста нито при него, нито при каката. Повече "вина" за растежа имат гените, така си мисля.
хапването - у нас се яде изключително здравословно: много сезонни плодове, преобладаващо средиземноморски тип храна, много зелени супи (обожават ги), никакво пържено, никакъв манджурляк, хляб - много рядко (петима души ядем 1 хляб два дни), тестени храни рядко (в месеца веднъж баница и съботно-неделно - домашен сладкиш), яйца и мляко на корем. Общо взето са оставени на хранене на поискване, но пък имат изградени много хубави навици, така че не се налага нито да ги изнудвам с нещо, нито да ги ограничавам в друго. В училище храна не се носи, на лафка на се ходи. Но! Позволявам и "вредности" чисто стратегически. Веднъж в месеца например хапват пица, суши, сладолед, такоси, желирани бонбони, пият кола, даже чипс им позволявам, ако пожелаят. Така не им липсват. У нас този модел добре работи. Peace

През ваканцията сме си стиснали ръцете да поработим с него над краснописа, че не може така. Лекарите пишат по-четливо.
Иначе в момента чете и се хили на глас с Тери Пратчет.
https://www.helikon.bg/books/61/-%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%B5%D0%BD% … D0%B0_107567.html

И да ви покажа последното му творение - рисунка на Карлсон.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 274
Йеее, Лулу, страхотен Карлсон!  smile3501


Виж целия пост
# 275
Йеее, Лулу, страхотен Карлсон!  smile3501

Нали? Да му се ненадяваш. Той обича да рисува, но не е така пристрастен като кака си, така че ме изненада. И го нарисува за отрицателно време. То по косата си личи замаха и бързината. Нали всичко трябва да се направи бързо. Имали са урок за Карлсон, видял е някоя илюстрация вероятно, а е и гледал преди време спектакъла в Младежкия театър, който силно го впечатли - явно героят му е харесал и го е запомнил. Grinning
Виж целия пост
# 276
Много хубав Карлсон! Браво на детето! Фен съм на детски рисунки. Simple Smile

За храненето - моят юнак е доста злояд, но все пак е готов да пробва нови неща, дори и патладжан (който иначе често приготвяме)! Morena - вчера Гушкан му е диктувала рецепта, която той прилежно е записал и готов да направи Simple Smile

Скрит текст:
 
Виж целия пост
# 277
Много хубав Карлсон! Браво на детето! Фен съм на детски рисунки. Simple Smile

За храненето - моят юнак е доста злояд, но все пак е готов да пробва нови неща, дори и патладжан! Morena - вчера Гушкан му е диктувала рецепта, която той прилежно е записал и готов да направи Simple Smile


 

 Joy Joy Joy Joy сладур

подправя се. не се знае с какво Laughing значи има избор и свобода на действие

 Blush красиво пише. изобщо не може да се сравни с почерка на нашето зверче  Blush
Виж целия пост
# 278
Ох, Биги, с "подправя се... не се знае с какво" ме събори от смях... Joy...
Тя Гушкан при записването на рецепта и свои съчинения вмъква, та... голям майтам става. Laughing
Каза ми щерката, че е писал син ти, тя е много доволна от което.   Laughing
Виж целия пост
# 279
И той е много доволен, а и ние. Simple Smile Все пак е стъпка напред (ето миналата година известно време яде плодове в у-ще). А и от време на време пробваме по нещо от блог-а ти. Друго си е като знае, че е изпитано от точно определен човек, на когото има доверие. Simple Smile

Иначе за писането - когато се старае и му е приятно - пише добре, но понякога големи грозотии прави...
Виж целия пост
# 280
Лулу, ама вашия Карлсон като истински  Simple Smile Браво!
Иланг Иланг, колко пъти започвам да пиша и все забравям да споделя възхищението си от сина ти - голям красавец!
Биги Бона, и сега какво - ще правите гуакамоле? А с какво ще го подправяте?  Laughing

Калоян от тази седмица пише в тетрадка с широки редове - свърши му тази по български, за което аз бях уведомена в неделя към 22 часа  Crazy Решихме на следващия ден да си купи от лавката в училище. В понеделник вечер ми показва - тетрадката с широки редове. Питам защо е взел такава - всички пишели в такива тетрадки. Госпожата нищо не казвала. Странното е, че в широките редове пише по-красиво, отколкото в тесни и широки  newsm78
Виж целия пост
# 281
Какви бисерчета (букви) реди детето.  Рецептата дава и свобода на въображението, развива кулинарното мислене.  Joy Весело е в темата днес.
Ако видите моето как пише ще се облещите. Толкова грозно писане не съм срещала никога. Почетох няколко страници от темата за дислексията и все повече се обеждавам, че въпросната дислексия го е докоснала.
lulumba, Корлсон е много готин. Куул дет се вика.  Sunglasses
desi_yakova, трудно е с толкова ангажименти. В крайна сметка се стига до избор на нещо, което е водещо.
Големият имаше дълъг етап, в който ходеше на спортни танци, английски, волейбол и математика. Допълнително събота и неделя тичахме по състезания танци или математика. Накрая детето само си каза, че не издържа. Оставихме английския (за което до днес съжалявам) и волейбола (не е бил висок никога), останаха танците и математиката. Не е било болни амбиции, просто много интереси, а малко време и в крайна сметка пълно изтощение.
Сега  Ангел ходи на математика един път, на английски 3 пъти и на тренировка два пъти. Следя внимателно как е, но дори не промрънква на момента.


Иланг Иланг, колко пъти започвам да пиша и все забравям да споделя възхищението си от сина ти - голям красавец!
У нас красавецът е големият. Малкият е симпатичния син.  С последната прическа искахме да заприличаме на бати, но се оказа, че прилича на Хитлер.  ooooh! Нарисувахме му и мустак на шега. Обясних, че въпросния Хитлер е известен и лош. На другия ден ми вика:
Мамо, не е вярно, че тоя Хитлер е известен. В училище никой не знае за него.  Crazy
Виж целия пост
# 282
Честито на рождениците! bouquet Да са живи и здрави, щастливи и обичани! Hug

Биги, много ме разсмя рецептата.  Grinning

Иланг, сина ти е красив, а не само симпатичен, да знаеш.  Peace

За лягането - около 22-22:30 най-късно. Сутрин, ако не е на училище, спи до към 8:30-макс. 9ч. и то ваканциите, събота и неделя става по-рано. Аз дете да ми спи до обяд не съм виждала, за разлика от племенника ми, който си ляга ужасно късно и спи пак така, до обяд.  Crazy

За яденето - доста е капризен и не мога да се похваля, че се храни много здравословно, но се старая да поддържам "златната среда". Залита малко по сухоежбини, но се надявам да се поправи.  Peace

Коментирали ли сме книжки на английски за деца, но на по-елементарно ниво?  newsm78 Бихте ли препоръчали нещо подходящо за ваканцията? А пък аз се връщам да разгледам какво има на 1 страница като инфо.



Виж целия пост
# 283
   Страхотни сладури всички дечковци от темата! Художници,кулинари,танцьори...  Grinning    Имам детски книжки ,на немски,ако някой търси да даде знак. В pdf формат са.
Виж целия пост
# 284
Подправките на гуакамолето направо избиха рибата.  Joy
Биги-бона, възхитена съм от красивото писане на сина ти. bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия