Париж 12

  • 96 936
  • 742
# 675
Каква бира във Франция,моля ви се.Пийте вино.Истината е в червеното вино в Париж.
Да, да, да!!! Най -добре похарчените ни 30 евро ежедневно Wink че си и донесохме 2 бутилки Simple Smile
Виж целия пост
# 676
Каква бира във Франция,моля ви се.Пийте вино.Истината е в червеното вино в Париж.
Аз още от самолета го подкарах по френски с бутилчица vin rouge и на обратния полет също Grinning А домакинята ни, чийто апартамент бяхме наели, ни беше оставила плодове и бутилка чудесно червено вино за добре дошли.  Flutter
Виж целия пост
# 677
А дали може да дадете линкове на апартаментите,в които сте отсядали, и да споделите доволни ли сте от мястото,локацията? Искам да разгледам изпитани места. Разглеждам в airbnb и търся добра локация с цел по-рядко използване на градски транспорт Simple Smile,но и близичко до мястото,откъдето тръгват сутрин автобусите за Бове.
Виж целия пост
# 678
lili_78, изпратих ти на лични. Само не знам от къде тръгват автобусите за Бове, но локацията е централна, та сигурно има удобна връзка.

Попаднах на тези  11 факта за Айфеловата кула Може да ви е интересно Simple Smile
Виж целия пост
# 679
Lili, ние бяхме в Трокадеро, до метростанция LA Muette. Локацията беше страхотна заради метрото и близостта до Порт Майло / вече писах, че пеша го извървяхме, тъй като не успяхме да си уредим такси/. Същевременно квартала е спокоен, с прекрасни сгради, улички и на 15 мин пеша от АК.
Виж целия пост
# 680
Ето линк към нашето местенце, в което всички се влюбихме... https://www.vrbo.com/6661037ha#location

Близо до метро и точно над хранителен магазин.
Виж целия пост
# 681
И вино, и бира...  Laughing Много са им малки разфасовките и на двете по ресторантите и са много скъпи.
Вино сме си поръчвали на заведение, но бира си купувахме от обикновените магазини за вкъщи, че е в пъти по- евтина така и си зареждахме хладилника с нея.  Laughing
Жива бира пихме в Орлеан. Хубава беше, но и нашата, която си пия тук, е не по- лоша. И е поне пет пъти по- евтина.
О, имаме си и неразпечатано червено у нас. Още не сме решили кога ще го пием... Май ще е с едни приятели, с които редовно се събираме на гледане на снимки от екскурзии. Сега ние ще показваме Париж и Лоара, а те - Будапеща. Май тогава ще го отворим.
Виж целия пост
# 682

Попаднах на тези  11 факта за Айфеловата кула Може да ви е интересно Simple Smile
Simple Smile По повод боядисването на Кулата - боята й е специално разработена за нея и носи името кафяво "Айфелова кула" Simple Smile
Виж целия пост
# 683
Lili, ние бяхме в Трокадеро, до метростанция LA Muette. Локацията беше страхотна заради метрото и близостта до Порт Майло / вече писах, че пеша го извървяхме, тъй като не успяхме да си уредим такси/. Същевременно квартала е спокоен, с прекрасни сгради, улички и на 15 мин пеша от АК.
leninka, само едно уточнение - казва се Порт Майо - във френския доста често не се четат букви (aujourd'hui  Mr. Green нещо като ожордуИ). Както и ударението е на последната сричка Peace
Виж целия пост
# 684
Lili, ние бяхме в Трокадеро, до метростанция LA Muette. Локацията беше страхотна заради метрото и близостта до Порт Майло / вече писах, че пеша го извървяхме, тъй като не успяхме да си уредим такси/. Същевременно квартала е спокоен, с прекрасни сгради, улички и на 15 мин пеша от АК.
leninka, само едно уточнение - казва се Порт Майо - във френския доста често не се четат букви (aujourd'hui  Mr. Green нещо като ожордуИ). Както и ударението е на последната сричка Peace

Приема се Peace никога не съм го изучавала и съм много боса Grinning
Виж целия пост
# 685
 Hug
Виж целия пост
# 686
leninka, само едно уточнение - казва се Порт Майо - във френския доста често не се четат букви (aujourd'hui  Mr. Green нещо като ожордуИ). Както и ударението е на последната сричка Peace
Като ще се поправяме aujourd'hui всъщност  се чете ожурдюи.  Peace
Виж целия пост
# 687
Като ще минем на френски, да се похваля аз как ги мъчех  hahaha На няколко пъти - тръгвам да поръчам нещо на френнки - едни любезни, усмихнати. Тръгваме на английски - или се нервят или директно казват - Но инглиш!... И аз - така ли?! - и им плямпах на един безумен френски... Blush Юн салад, пом фри, ън вер дьо вен руж е.... chicken!  Mr. Green знаят какво е чикън! Ама се правят на луди, ако не се напънеш да им кажеш нещо на родния език.
Виж целия пост
# 688
При нас всички си говореха английски.ММ има доста добри познания по френски и немски.В Париж винаги пробваше 1 на френски,всички му отвръщаха и ставаше разговор.В Берлин например обаче,каквото и да казваше,те му отговаряха на английски. Grinning
Виж целия пост
# 689
Слабо знам френски, но мога да си поръчам в заведение или да поискам нещо в магазин.
Караме си на английски и общо взето срещахме взаимност. Само в една аптека много се озорихме. Търсехме за сина лекарство
Скрит текст:
за запек
. Как да обясним, как... човекът бъкел не знаеше английски. По едно време загрях, че
Скрит текст:
констипация
би трябвало да свърши работа, ама човекът пак не отцепи. Отидохме заедно до един щанд и аз си намерих едни илачи, на които си пишеше
Скрит текст:
constipation
, та някак се оправихме накрая.  Laughing
Много рядко на продуктите им има превод на английски. Това направи впечатление и на децата, т.к. когато сме ходили по други места, на стоките, освен на местен език, задължително има превод и на английски. Е, във Франция определено това не беше така. Държавна политика, както ни поясниха живеещите там.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия