С деца на обществени места. Мисия /НЕ/ възможна ли е?

  • 31 328
  • 624
# 45
никой никъде не е длъжен да търпи изстъпленията на детето ми, независимо дали мен ме докарват до умиление или бяс.
още със сядането поръчваме за детето, за да дойде храната/напитката по-бързо.
винаги имам план б и в. план б включва носене на подходящи занимавки за детето, които могат да го задържат известно време на масата - книжки, малки играчки, вече и книжки за оцветяване и флумастри в мини формат. план в включва възможността да се изнеса бързо с детето от заведението (обикновено моля за сметката още с поръчката) или поне незабавно да мога да изляза с него навън, за да се успокои, ако повиши децибелите.
и колкото и да ми се иска, не се заседявам в заведение, когато съм с детето. мъчение е да заставиш малко дете да стои на едно място повече от 30-45 минути.
в заведение обикновено ходим след като съм осигурила на детето някакви активни занимания преди това, а не вместо тях. ако в резултат на тези занимания е гладно/жадно, самото то отива в заведението с идеята да хапне и пийне сок, така че когато сме на една вълна, обикновено нещата минават гладко.
Виж целия пост
# 46
Ако не можете да възпитате потомците си
... не ги раждайте.
Не е ли по-добър завършек на това изречение? Публичните места са неизбежни рано или късно, иначе трябва да го затвориш като Наташа Кампуш.

мъчение е да заставиш малко дете да стои на едно място повече от 30-45 минути.
С кола, самолет, автобус не пътувате ли? Моето стои по 4-5-6 часа на едно място, че и вързано. Не виждам с какво ресторантът е по-различен, там даже може да се разходи.
Виж целия пост
# 47
никой никъде не е длъжен да търпи изстъпленията на детето ми, независимо дали мен ме докарват до умиление или бяс.
още със сядането поръчваме за детето, за да дойде храната/напитката по-бързо.
винаги имам план б и в. план б включва носене на подходящи занимавки за детето, които могат да го задържат известно време на масата - книжки, малки играчки, вече и книжки за оцветяване и флумастри в мини формат. план в включва възможността да се изнеса бързо с детето от заведението (обикновено моля за сметката още с поръчката) или поне незабавно да мога да изляза с него навън, за да се успокои, ако повиши децибелите.
и колкото и да ми се иска, не се заседявам в заведение, когато съм с детето. мъчение е да заставиш малко дете да стои на едно място повече от 30-45 минути.
в заведение обикновено ходим след като съм осигурила на детето някакви активни занимания преди това, а не вместо тях. ако в резултат на тези занимания е гладно/жадно, самото то отива в заведението с идеята да хапне и пийне сок, така че когато сме на една вълна, обикновено нещата минават гладко.

Добра стратегия, подкрепям .  Hug
Виж целия пост
# 48
Зависи от децата. По-скоро от родителите - едни се справят, а други не. Хубаво е децата да бъдат водени навсякъде, за да се научат къде как трябва да се държат и да знаят, че в ресторант се седи на масата, а не се тича и не се пищи, че в музей не пиеш сок и не ядеш зрънчо, също и не говориш на висок глас, че в театъра изразяваш възхищението си чрез ръкопляскане, а не с крясъци, сочене с пръст и т.н. Ако не ги водим, няма да ги научим как трябва.
Разбира се, редно е ако децата ни са разлигавени наши господари, да ги държим само в собствения им дворец, където да им слугуваме на капризите и безобразното поведение, защото никой друг не е длъжен да се кланя на лиглата, която е решила да опищи целия свят, понеже панделката й не е точно онова розово, което е поискала.
Възпитаните деца имат място навсякъде, с изключение на местата, забранени за непълнолетни.
Виж целия пост
# 49
Зависи от децата. По-скоро от родителите - едни се справят, а други не. Хубаво е децата да бъдат водени навсякъде, за да се научат къде как трябва да се държат и да знаят, че в ресторант се седи на масата, а не се тича и не се пищи, че в музей не пиеш сок и не ядеш зрънчо, също и не говориш на висок глас, че в театъра изразяваш възхищението си чрез ръкопляскане, а не с крясъци, сочене с пръст и т.н. Ако не ги водим, няма да ги научим как трябва.
Подкрепям  bouquet
Виж целия пост
# 50
Параход, с автобус по извънградски маршрут не пътувам с детето, познавам си го, няма да издържи 4-5-6 часа на седалката, не смятам да го причинявам скоро на никого. ползваме кола и самолет (за полети от около 2 часа, засега не ни се е налагало да пътуваме повече). организираме пътуванията според режима на детето, гледаме част от пътуването му да е в сън.
когато пътуваме из българия обикновено тръгваме по обяд, след като сме направили дъъъълга разходка в парка (с колелото още по-добре) и сме хапнали обяда, така че да е предразположена да заспи или поне да придремва на столчето. нося чанта с дребни занимавки и таблет (за спешни случаи). на много дълъг път спираме на бензиностанции с детска площадка или направо на детска площадка в някое градче, за да се радвижи и да изпусне парата.
Виж целия пост
# 51
Че децата са деца, е ясно. И ще потичат, и ще повикат, и ще поплачат...
От едно известно време обаче забелязвам, че вече е голяма рядкост да видиш дете да плаче. Ама наистина да плаче - със сълзи. Повечето деца не плачат, а пищят истерично. Някакви павиански крясъци, все едно сме насред джунглата.
Пищят и от радост, и от възторг, и от скука, и от недоволство... Всяка емоция се изразява чрез възможно най-истеричния и див нечленоразделен писък, който въпросното същество е способно да произведе. Не вик, не думи, а писък. Пищят всички - от бебетата до ученици в начална степен. Смразяващи писъци като в някакъв филм на ужасите. Истински плач може да се чуе само тогава, ако детето се е наранило.
Много съм се чудила защо правят така. Мода ли е, що ли? Само не ми пробутвайте теориите за хиперактивност, индиговост и прочие, защото съм сигурна, че не е това причината.
Някой учи ли съзнателно детето си още от бебешка възраст как да изразява емоциите си по човешки, а не по маймунски начин?  Thinking
Виж целия пост
# 52
Сийке, много уместно наблюдение! Не, не е от индиговост, ами си е от чиста лиготия, така се държат системно разглезваните деца, които привличат внимание по най-лесния начин. На тези деца им липсва адекватното общуване възрастен-дете, в което е водещ възрастният. Но когато възрастният е поставил детето по-високо от себе си в семейната йерархия, остава му само да приглася в крясъците и пищенето.
Виж целия пост
# 53
Зависи от децата. По-скоро от родителите - едни се справят, а други не. Хубаво е децата да бъдат водени навсякъде, за да се научат къде как трябва да се държат и да знаят, че в ресторант се седи на масата, а не се тича и не се пищи, че в музей не пиеш сок и не ядеш зрънчо, също и не говориш на висок глас, че в театъра изразяваш възхищението си чрез ръкопляскане, а не с крясъци, сочене с пръст и т.н. Ако не ги водим, няма да ги научим как трябва.

Абсолютно съм съгласна.
А докато тече този процес на обучение, все ще се наложи да се изтърпи някоя и друга ексцесия. Не е болка за умиране нито за родителя, нито за околните. Доста по-толерантни сме навън от това, което пишем тук.
Виж целия пост
# 54
Параход,
 пътуваме редовно , но не позволявам на детето ми да се държи невъзпитано. Не викам , не крещя ,  но преди да отидем на сладкарница обяснявам , че там има и други хора , които не са длъжни  да слушат него и , че ако правим " сцени " няма да има втори път. Той да избира.

Беше на 3.5 когато отидохме на кино за първи път. Знаеше че трябва да мълчи и да гледа и изключая това че се смееше от сърце и с глас  мина добре . Оттогава не сме спрели да ходим заедно.
Виж целия пост
# 55
Като майка на палаво дете и аз действам така  Peace
никой никъде не е длъжен да търпи изстъпленията на детето ми, независимо дали мен ме докарват до умиление или бяс.
още със сядането поръчваме за детето, за да дойде храната/напитката по-бързо.
винаги имам план б и в. план б включва носене на подходящи занимавки за детето, които могат да го задържат известно време на масата - книжки, малки играчки, вече и книжки за оцветяване и флумастри в мини формат. план в включва възможността да се изнеса бързо с детето от заведението (обикновено моля за сметката още с поръчката) или поне незабавно да мога да изляза с него навън, за да се успокои, ако повиши децибелите.
и колкото и да ми се иска, не се заседявам в заведение, когато съм с детето. мъчение е да заставиш малко дете да стои на едно място повече от 30-45 минути.
в заведение обикновено ходим след като съм осигурила на детето някакви активни занимания преди това, а не вместо тях. ако в резултат на тези занимания е гладно/жадно, самото то отива в заведението с идеята да хапне и пийне сок, така че когато сме на една вълна, обикновено нещата минават гладко.

Добра стратегия, подкрепям .  Hug

Отделно че и излизаме по кафенета с детски кът много рядко, а на такива без не сядаме по заведения.
Гледам го сама без баби, ММ пътува често и работи много, но не съм умряла, че не ходя. Все пак няма да е вечно малък.
А когато пътуваме-инвестирах в хубаво и много удобно столче за кола и си пътува с кеф.
Извънградско с автобус-само веднъж 3 часа, като бях напълнила телефона с песнички и филмчета и се бях запасила със солети.
Как Сийке, моят плаче със крокодилски сълзи и много театрално, но понеже е гръмогласен и пак не е добре  Mr. Green
Иначе много го строявам , но е страшен инат (обаче дружно с логопедката, която е и психолог се борим)
Виж целия пост
# 56
Точно нормалното общуване с родителите им липсва - и аз имам такива наблюдения. Възрастните са толкова отдадени на масата и компанията, с която са, че не обръщат никакво внимание на скучаещите си деца. И те пищят, за да им привлекат вниманието. Колкото е по-див крясъкът, толкова по-голям шанс има да му обърнат внимание.
За съжаление обаче, обикновено реагират околните - в стил "Олеле, някой се преби!". Родителите обикновено са свикнали и изобщо не отразяват пищящата си рожба. Така де, нищо му няма, само му е скучно. Те какво да направят, като им се е паднало такова дете? Лесно им е на другите с кротките деца да размахват пръст и т.н., и т.н. Тази мантра я знаем всички, слушали сме я до втръсване.
Виж целия пост
# 57
Да, това е другата група родители, за които не се сетих веднага - тези, на които просто не им се занимава със собствените им децата и са ги оставили да правят, каквото си поискат.
Около мен са повече от групата на супер загрижените, които и на челна стойка ще застанат, само и само на детенцето да му е забавно и да му осигурят най-доброто. Те не игнорират писъците на децата си, а пищят заедно с тях и се изненадват, когато на друг някой възрастен това не му е приятно.
Виж целия пост
# 58
Моето е спокойно и възпитано....въпреки, че не го дължа на възпитание, а на характер, както се каза и по-нагоре. Не прави сцени или прави много рядко и бързо и отвличаме внимание. ЕЕеее , не винаги обаче може да си сигурен, винаги има с какво и кога да те изненадат. Първо дете ми , нямам и опит, всеки ден ме изненадва даже бих казала  Joy

Мрънкаше , че иска да яде тортата след като я видя на снимката и въпреки, че персонала направи всичко възможно, а аз извадих де що имах от чантата.,.....е детето искаше тортата ВЕДНАГА и така около 5-10 минути докато я донесат. След това миряса и нямаше проблем, ама мога ли аз да придвидя или който и да било подобна ситуация. Случвало се е и на други места- в магазини, в банка да се тръшне и да извади неочаквана реакция в най-неподходящият за мен момент, на касата например  Mr. Green Mr. Green Може ли да се затворим во век и веков у дома, докато се научи на търпение и да овладява емоциите и се чудя толкова ли сме неразбиращи, че редовно ме гледат  като зла вещица/последен пример в Хиполенд, като отказах една играчка по Коледа.....имаше сцена разбира се/
Виж целия пост
# 59
Точно нормалното общуване с родителите им липсва - и аз имам такива наблюдения. Възрастните са толкова отдадени на масата и компанията, с която са, че не обръщат никакво внимание на скучаещите си деца. И те пищят, за да им привлекат вниманието. Колкото е по-див крясъкът, толкова по-голям шанс има да му обърнат внимание.
За съжаление обаче, обикновено реагират околните - в стил "Олеле, някой се преби!". Родителите обикновено са свикнали и изобщо не отразяват пищящата си рожба. Така де, нищо му няма, само му е скучно. Те какво да направят, като им се е паднало такова дете? Лесно им е на другите с кротките деца да размахват пръст и т.н., и т.н. Тази мантра я знаем всички, слушали сме я до втръсване.

Това е !Родителите се забавляват , а децата оставят на самотек. Не става така  Stop
Спомням си татко ме водеше  на сладкарница  в х-л България в Бургас  поне веднъж месечно в неделя . Поръчваше ми мелба , която освен сладолед имаше и крем и бишкоти . Била съм на 5-6 . Това беше едно от най - квалитетните заведения за времето си . Не съм виждала крещящи и викащи деца , всеки се забавлява на масата си.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия