Януарска мама

  • 44 826
  • 736
# 105
Здравейте, на 13 ставаме на 40 дни. Засега кърмя Стоян и му додавам добавка от АМ. Но се притеснявам, че почна да повръща. Много е лаком-изяжда за минути млякото, гълта въздух и после е мъка оригването. От два дни обаче спрях адаптираното мляко, защото повръща след хранене и прави локвички в креватчето. педиатъката каза да му направя контролно кърмене и да преминем на фризоформ. Много ми е мъчно като повръща и ме обзема ужас да не се задуши. Иначе наддава и от 2600 на изписването вече е над 4 000 кг.
Виж целия пост
# 106
Момичета, честито на всички мами и нрка имат живи и здрави бебочета. Чета Ви вече нялолко месеца и все се каня да Ви пиша. Бих искала ако може и аз да се включа във Вашата групичка. Ние се родихме на. 05.01.2015г., 3420гр, 50см, момиченце -Венелина. Много интересни и актуални теми обсъждате, ще се радвам и аз да се включвам в тях.
Виж целия пост
# 107
Black_ice коликинда как го даваш. Аз имам, но ме спира това, че трябвало 30 минути преди ядене.. Ние нямаме фиксирани часове и няма как да стане са го държа гладен половин час..

За повръщането - Алекс също повръща. Почна около 20я ден.. Първо само плювне, после взе по малко да си повръща и миналата седмица - преди ядене, след и по време на ядене. Понякога връща воднисто, понякога чисто си мляко, а друг път пресечено.. Зависи кога повръща. Водих го дори на лекар. Казаха, че понеже е лаком и затова.. Израствало се. Сега гледам да го храня по изправен и матрака му е леко повдигнат, но пак си повръща почти на всяко хранене. Казаха ми - щом наддава, няма проблем.
Виж целия пост
# 108
Black_ice коликинда как го даваш. Аз имам, но ме спира това, че трябвало 30 минути преди ядене.. Ние нямаме фиксирани часове и няма как да стане са го държа гладен половин час..

За повръщането - Алекс също повръща. Почна около 20я ден.. Първо само плювне, после взе по малко да си повръща и миналата седмица - преди ядене, след и по време на ядене. Понякога връща воднисто, понякога чисто си мляко, а друг път пресечено.. Зависи кога повръща. Водих го дори на лекар. Казаха, че понеже е лаком и затова.. Израствало се. Сега гледам да го храня по изправен и матрака му е леко повдигнат, но пак си повръща почти на всяко хранене. Казаха ми - щом наддава, няма проблем.
от години давам хомеопатия и  никога не изчаквам 30 мин. може и 10 , максимум 15 мин
Виж целия пост
# 109
Здравейте момичета,
Много бих желала да се включа в групата. Аз съм мама на малък мъж - Адриан. Роди се на 6.01.2016  - 3550 кг и 53 см 😊
Ще се радвам , да имам с кого да обменям опит и да споделям притеснения .
Благодаря предварително 😊😊😊
Виж целия пост
# 110
Добре дошли на новите мами и бебоци. София става на 40 дни на 14 февруари. Отказах се да правя пита. Страх ме е заради грипа. Ние специално дойдохме в София, за да избегнем грипа в Пловдив. Мен ме притеснява, че на Софи акото и е зелено. И то вече повече от седмица. Иначе има бели топченца, понякога малко слуз, но консистенцията е кашава. Прочетох, че се получава при бебета, които сучат често и по малко. Ние май сме от тия. Все още не сме ходили на консултация. Даже лекар още нямаме. Като се роди виках от частна клиника Вела два пъти лекар. Тогава беше наддала 400гр. За две седмици. Било добре.
Виж целия пост
# 111
Леле момичета, аз се чудя защо не получавам известия, а то ние сме с нова тема.
Благодаря сърдечно за новата тема! Може ли и мен да ме сложите на първа страница Simple Smile
Нас ни изписаха на 07.02, борим се с втвърдените ми цици, колики и поспаланкото, който през деня прави паузи от по 4-5 часа, а нощем към 4-5 се буди да яде и после още час-два пищи от колики...
При първа възможност ще изчета назад и ще пиша още Simple Smile
Виж целия пост
# 112
За хомеопатията : и аз не чакам повече от 10-15 минути. За коликите давам само Коликинд и засега се справаме. Дано така да е и занапред.
Да споделя за пластирите за разранени зърна - днес ми е трети  ден и има подобрение. Още боли, но е по- поносимо.

Добре дошли на новите мамчета  Hug
Виж целия пост
# 113
Добре дошли на новите мами! Simple Smile

Purpletka, не ви ли е рано за колики  Shocked

Ние все още май нямаме, но едва ли ше ни подмине Confused Да питам спазвате ли ограничение от храни, освен, че давате капки и дали това има ефект? И някой спомена, че пие чай от копър и анасон. Друг ли е или този на Хип също може да се ползва, защото е със същите съставки?

Аз днес бях до лекарката да ми махне конците и за разранени зърна ми каза да мажа гентамицин за да не навлезе инфекция навътре. После разбира се се мие с вода и сапун преди хранене. Това ще го мисля, ако се влошат, засега имам малки рагади.

Все още даваме малко добавка, но определено имам повече кърма, щом поспива след хранене.
Виж целия пост
# 114
bubeto81, ако акото е в комбинация зелено и слуз не мисля че е редно. В такъв случай трябва консулт с лекар.
Небесносиня, радвам се  че си по-добре!
Добре дошли ! на новите момичета.

Ще има ли група във фейсбук???
Виж целия пост
# 115
Добре дошли на новите мами! Simple Smile

Purpletka, не ви ли е рано за колики  Shocked

Ние все още май нямаме, но едва ли ше ни подмине Confused Да питам спазвате ли ограничение от храни, освен, че давате капки и дали това има ефект? И някой спомена, че пие чай от копър и анасон. Друг ли е или този на Хип също може да се ползва, защото е със същите съставки?

Аз днес бях до лекарката да ми махне конците и за разранени зърна ми каза да мажа гентамицин за да не навлезе инфекция навътре. После разбира се се мие с вода и сапун преди хранене. Това ще го мисля, ако се влошат, засега имам малки рагади.

Все още даваме малко добавка, но определено имам повече кърма, щом поспива след хранене.
Did_i , аз също имах проблем с гърдите . Мазах се с какво ли не , но това , което ме спаси от болката и разраняването бяха едни предпазители за зърна на авент (Не силиконовите зърна.) Потърси в Google - avent nipple shields АКо искаш да ги видиш.  Страшно съм доволна от тях . За 3 дни всички малки ранички се затвориха и вече се кърмим без проблем . Трябва да кажа , че през тези 3 дни само се изпомпвах , не съм го слагала на гърдите да суче . Кремът , който ползвах е на медела Purelan 100. Да чукна ма дърво , вече почти 4 седмици се кърмим без проблеми и без болка . Аз лично по съвет на лекарката ми си ям всичко без ограничения , но следя за акото- промяна в цвета запек и т. Н. Това , което мен ме посъветва лекарката ми е  да си ям всичко в умерени количества .
Виж целия пост
# 116
Добре дошли на новите мами!
При нас коликите се завърнаха....една колежка ми каза,че е давала чай ит джоджън, та и до това опрях. Ще си покаже дали помага.
Не знам какво става с тези моите гърди.  Вчера цял ден теч, а вечерта пак дихранвах с доузцедена кърма,защото малкия си беше гладен.
Виж целия пост
# 117
Люлия, благодаря  Simple Smile
Ние днес сутринта се успахме и и през целия ден сме с разбъркан режим( доколкото имаме такъв) . И май няма да наваксаме с храненето, вместо 7 ,ще хапва 6 пъти. Надявам се,че от един път няма да заслабне много  Sunglasses
Виж целия пост
# 118
Добре дошли на новите мамчета и техните бебоци!
Ние изобщо нямаме режим. На АМ мляко сме и от много време яде само по 5 хранения на ден и дори питах педиатърката дали е нормално. Тя каза щом детето качва по 200-250 гр на седмица всичко е наред, но аз от два дена я будя за някои хранения да ги направим поне 6 на ден. Инъче Моника става на 40 дни в четвъртък, но в това грипно време нищо няма да правя.
Днес времето беше слънчево и я опаковах добре и бяхме за час и половина на разходна. Много добре ми се отразява това. Гони депресията и мрачното настроение.
Виж целия пост
# 119
Да споделя, че една жена като ме видя с малко дете в болницата (бяхме на свиждане с таткото), ми сподели, че на нея чай от мащерка й е помогнал много за коликите на малкия. Лошото е, че Калоян нито вода, нито чай иска да пие... Затова аз реших да пия мащерка, пък дано през кърмата стигне до него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия