Януарска мама

  • 44 828
  • 736
# 120
christiana_, Коликинд го давам непосредствено преди хранене, шест пъти на денонощие. При нас определено има ефект, затова силно го препоръчвам.
bubeto81, достатъчно топличко ли му е? Обикновено зеленото ако е признак, че му е било студено. Ако има и слуз е добре да се консултираш с лекарката.
deedeetu, чаят от мащерка НЕ се препоръчва при кърмене, имай го предвид.
За чаят от анасон и от копър - редувах ги всеки ден и имаше ефект (а подпомагат и кърменето). Продават се насипно в кутийки, тези ги взех по 1.50 лв. Иначе изпих една кутия чай за кърмачки на Хип, но беше на гранули. Съдържа копър, анасон и други неща. Сега ще пробвам най-обикновен на Биопрограма, по-добре ми се струва като вариант. Джодженът също успокоява коремчето.
Виж целия пост
# 121
И Марти започна за повръща след ядене. Веднъж само воднисто, друг път кърма, а снощи ми изкара акъла с едно като пресечено мляко. Не стига, че беше доста, ами взе и през носа да вади. Оттогава само го дебна и не смея да го оставя дори за малко без надзор.
Днес четох какво да му давам за коликите. Ами останах с впечатление, че най-добре чай да пия аз, за да премине в кърмата. В момента пия чай на Хип за кърмачки, днес си правих лайка, пишеше, че действал успокояващо за колики.
Виж целия пост
# 122
Здравейте,от 2 дни кърмата ми от веднъж сякаш спря,малката суче по 1 час,сменям гърдите и едвам докарвам 90-100 мл,даже следобед изяде само 50 от двете ,не я дохранвам,но се притеснявам,за 3 ти път ми се случва и имам чувството че този път ще спре.Днес и не спа цял ден,дали защото е гладна,вече и психясвам.Иначе откакто не давам нищо за колики,май е по-добре,като разтривам коремчето,или вдигам крачетата пръцка,и сама също,познавам кога и се ака,понатисна я малко и готово,да не се мъчи човечето.
Виж целия пост
# 123
Здравейте  Hug,
Purpletka и  Frozy ги няма от известно време.
Аз все още съм в болница  Cry. Следобяд вдигам температура, но изследванията са ми добре. Надявам се да ме изпишат утре. Смятам, че и обстановката в болницата не ми влияе добре.
Малката Кики е много послушна. Кърмя я горе-долу на 3 часа и си почивам, докато спинка  Heart Eyes. Стискайте палци утре да сме при тати  Praynig. Хубава вечер от нас  Heart Eyes

Софи, казваш че кърмиш долу горе на 3 часа. Въпросът ми е бебчо ли си иска или ти решаваш, че трябва да бъде на 3 часа? А през нощта бебчо при теб ли е и кърмиш ли го пак?
Виж целия пост
# 124
Здравейте,от 2 дни кърмата ми от веднъж сякаш спря,малката суче по 1 час,сменям гърдите и едвам докарвам 90-100 мл,даже следобед изяде само 50 от двете ,не я дохранвам,но се притеснявам,за 3 ти път ми се случва и имам чувството че този път ще спре.Днес и не спа цял ден,дали защото е гладна,вече и психясвам.Иначе откакто не давам нищо за колики,май е по-добре,като разтривам коремчето,или вдигам крачетата пръцка,и сама също,познавам кога и се ака,понатисна я малко и готово,да не се мъчи човечето.

На мен също сякаш ми намаля кърмата. Пия чайове, вода, ям по често.. Ама малкия яде от едната, после от другата и накрая плаче нервен че е гладен. Мъча го пак, ама като види май че не пуска и още повече се нерви.. Пробвах да изцедя, че успях 50-60мл от двете гърди.. Ама нали уж с цедене не може всичко да се изкара, та той би трябвало повече да изяжда. Знам ли вече..
Виж целия пост
# 125
Момичета аз за стимулиране на кърмата пиех чай на hipp, но ефект поне при мен нямаше. Сега пия weleda, по-скъп е, но поне според мен има ефект. Взех си и един български, но все още не съм го пробвала.
Виж целия пост
# 126
Ох, и аз снощи имах една    доста дълга пауза без кърма и накрая гладно си заспа детето. Размразих един контейнер от замразената кърма, ама не хареса вкуса и не искаше да яде  newsm78 Изядох един куп орехи и се наливах с вода...днес пак си имам кърма, слава богу! И друг път ми се е случвало да имам паузи с кърмата, ама снощи се уплаших. Да се похваля, чаят от джоджън май дава резултат. От снощи Сашко не се е превивал. Продължавам да давам, да видим...
Аз да се похваля, че с помощта на закъгала успявам да вкрам някакъв режим на папане на 2- 2и половина 3 часа. Като огладнее бързо разбирам какво иска,няма нужда да го каня  Mr. Green
Виж целия пост
# 127
Сашко вече се усмихва и издава интересни звуци Simple Smile Първо заглеждаше една картина в хола и се вълнуваше, после дивана, а снощи полилея Simple Smile
Виж целия пост
# 128
Здравейте, присъединяваме се към вас с моето бебче Матей, родено на 19.01.2016 година.
Виж целия пост
# 129
Ох,място зомби съм  Tired все по-болна и се мъчим с кърменето. Кажете нормално ли е да виси по 2 часа на гърдата и да е гладна. Като й дам гърда заспива на нея, като я сложа в леглото се буди и зее гладна newsm78 като я до храня макар и с 30 мл заспива за 2-3 часа.

Как се мери Т на бебе? Нямам безконтактен термометър.

Също така коликите през деня мъчат ли ги?
Виж целия пост
# 130
Момичета , аз за кърма пия чай на Веледа и в него слагам кокосово масло. Така ме посъветва една друга майка , която е мн запалена по билки и хомеопатия. За сега да се похваля- проблеми с недостиг не сме имали, дано и да нямаме .
Виж целия пост
# 131
Ох,място зомби съм  Tired все по-болна и се мъчим с кърменето. Кажете нормално ли е да виси по 2 часа на гърдата и да е гладна. Като й дам гърда заспива на нея, като я сложа в леглото се буди и зее гладна newsm78 като я до храня макар и с 30 мл заспива за 2-3 часа.

Как се мери Т на бебе? Нямам безконтактен термометър.

Също така коликите през деня мъчат ли ги?
нас основно през деня ни мъчат. За температурата знам, че се мери в дупето
Виж целия пост
# 132
Знам, че още е рано, но ми се иска да посещаваме заедно някакви занимални за 1-2 часа през деня, където да играем и да се учим на интересни неща.
Какво мислите за това: http://www.kindyroo.bg
Виж целия пост
# 133
Момичета извинявам се за глупавия въпрос, но не съм на ясно. Нормално ли е бебе на 20 дена да седи будно по 8,9 часа през деня?
Виж целия пост
# 134
За този магазин знам, че ако не ви пасне можеш да я върнеш. Но за новородено не трябва да се използва раница . Работата е в това, че децата, които не могат да седят самостоятелно не трябва да се подпират под дупе за да не се натоварва гръбнака ,а трябва да се залепя плътно  към тялото  на този, който го носи.  раницата не може да осигури това

Аз мислях, че са подсилени на гръбчето, защото пише, че стават за новородени. Sad Ще поразпитам явно  повече.

 deedeetu, в Русе този академия ми е много наблизо, а и приятелка ходи с дъщеричката си и беше доволна, та мисля да се запишем с Ева. При нас има и плуване за бебета там, може би и на това ще я запиша.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия