Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 41

  • 112 131
  • 760
# 630
Veniz, благодаря за информацията. Аз четох също за много добра комбинация от ЛАПАТИНИБ и Херцептин. Но само в мрежата, не от лекар.
Виж целия пост
# 631
Мушмороче, как си? Не пишеш, опитах и на лично, но не става.
Виж целия пост
# 632
Veniz, благодаря за информацията. Аз четох също за много добра комбинация от ЛАПАТИНИБ и Херцептин. Но само в мрежата, не от лекар.
Явно такова нещо може да пише само в мрежата, защото двата препарата НЕ могат да се ползват задно. Лапатиниба е втора линия на Херцептина или нещо такова беше. Peace
Виж целия пост
# 633
Не знам много, момичета, но се броим на пръсти, тези, които ни лекуват с perjeta. Сравнително нов препарат е и се надявам при мен дъълго да действа, а и сърцето ми да издържи, защото пак е кардиотоксично.
Сменили са пътеките от април, надявам се с новите щуротии да не ме карат да седя за таргетна терапия по 48 часа в отделението.
Виж целия пост
# 634
Кажете повече за тия портове-къде, колко, как се чувствате с тях...

На татко ми сложихме порта в Пирогов миналата година - 640лв, д-р Цонко Пейков Маринов. От болница Надежда там пращат пациентите си за порт-а. Нямаше проблеми с него, бързо зараства мястото.
Виж целия пост
# 635
Сменили са пътеките от април, надявам се с новите щуротии да не ме карат да седя за таргетна терапия по 48 часа в отделението.

При мен тия простотии бяха факт на предната вливка. Отървах се предния път. За следващата съм казала на лекуващата, че могат да хванат и да ми го развеят - не са познали да им стоя две нощи. За скенер също се лежало 48 часа, и имам доплащане от 200 лева. Ще комбинирам вливката със скенера, че ако трябва два пъти да ги правя тия рокади...  ooooh!

Един тон псувни искам да отправя към Москов, ама ще се въздържа.
Виж целия пост
# 636
Сарказъм, споделям същите чувства към министъра, а в началото даже го харесвах. Ти свършваш ли вече, колко бели химии ти останаха? Поне няма да имаш херцептин.
Виж целия пост
# 637
Четири с червената минаха, другата седмица започвам с другото лекарство - пак четири. Напълно съм обезсърчена вече. Tired
Виж целия пост
# 638
Здравейте момичета,
отдавна не бях писала, но съм много притеснена. Ще сподели ли някой какво означава да се напипва при преглед множество меки тъкани в областта
на оперираната гърда.  Кръвната картина е добре, туморния  маркер - също, няма проблем и в ехографията на коремните органи. Но тази вечер усещам подмишницата и оперираното място като и аз не знам как, като напълняло, изтръпнало, боли ме рамото. С една дума се разкиснах. Направо психясах. Скоро не бях изпитвала това толкова познато чувство.
Ще се радвам, ако някои сподели информация за тези меки тъкани. Когато прегледът приключи, д-р Кръстева ме попита имам ли някакви оплаквания, но
аз освен бабешките си проблеми други нямах.
А и скоро не съм ходила при д-р Марков, явно е време да го направя.
Ще се радвам на всяко мнение.
Приятна вечер и бъдете здрави.
Виж целия пост
# 639
Четири с червената минаха, другата седмица започвам с другото лекарство - пак четири. Напълно съм обезсърчена вече. Tired
Sarcasm  Hug и аз бях така, но ето че химиите при мен минаха, имах чувството че няма да имат край. Кое ти е другото лекарство? Аз имах Доцетаксел, също четири. Имам и Херцептин една година, звучеше ми адски плашещо, на моменти все още е така, но се успокоявам, че не е химия и няма да бъде толкова кофти като усещане. Предстои ми лъче, все едно всичко е безкрай, но съм се въоръжила с търпение, не че от време на време не изпушвам  #2gunfire
 Zara, не знам какви са тези меки тъкани, но то с напипване нищо не става, не се притеснявай, щом другите неща са ОК. Питай, нещо което не знам питам.
 Дано някой се включи да ти отговори.
Виж целия пост
# 640
 Зара, я не се филмирай! Отиди и при доктора, за да се успокоиш, но досега не си ли имала тези усещания, като изтръпване, напрегнатост, тежест в оперираната гърда? На мен често ми се случва.
Пиши, като отидеш при д-р Марков, нали знаеш къде преглежда?
А за Кръстева как се взема талон за час? Пак ли е с големите опашки на регистратурата?
Виж целия пост
# 641
Ей Sarcasm  Wink , повечето от половината е зад гърба ти, ще ги минеш и тези колкото и неприятно да се проточва всичко във времето. Аз вторник съм на последна червена и ще черпя. Последните две ми сринаха левкоцитите до 0,8 , та бях под домашен арест / не че можеш да се вихря много / .
 Hug на всички и повече слънчеви дни !
Виж целия пост
# 642
Кажете повече за тия портове-къде, колко, как се чувствате с тях...

На татко ми сложихме порта в Пирогов миналата година - 640лв, д-р Цонко Пейков Маринов. От болница Надежда там пращат пациентите си за порт-а. Нямаше проблеми с него, бързо зараства мястото.

Аз платих в Токуда 340 лева преди година и половина за самото устройство. Пътеката беше 3 дни, но се помолих да ме пуснат на другия ден.
Виж целия пост
# 643
.....
Сменили са пътеките от април, надявам се с новите щуротии да не ме карат да седя за таргетна терапия по 48 часа в отделението.

За да точат здравната каса за глупости, а не да се пестят пари за нужни неща.
Виж целия пост
# 644
Zara53, за меките тъкани не мога да дам мнение, но за другите проблеми, които описваш ги имам същите. Отшумяват понякога, но рамото ме наболява, както и под мишницата. Лекарите казват, че няма проблеми.

Някой беше питал за метода Майнтрак: Аз направих преброяване на циркулиращи ту клетки. Вчера ми излязоха резултатите: 300 клетки на мл кръв. Казват, че не е необичайно и имунната система ако работи нормално се бори с тях, както и хормоналната терапия. Първото преброяване е базово, за да се следи движението в следващи преброявания.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия