Сладкарничка за книги - тема 61

  • 55 509
  • 728
# 180
Аз от утре започвам Алиенор да чета, този месец малко чета.

Да не се каня, но мисля другия месец да отида и аз до зъбаря за почистване на зъбния камък и профилактичен.

Мартенички че купя на 27 от базара, само две мартенички купих от една баба, които пъснах за изпращане.

Нели, сигурно е от мен Simple Smile

Лека нощ!
Виж целия пост
# 181
Добро утро bouquet!
Гледам, че няма кафе още, да взема да сложа:


Алекс, много ти благодаря за предложението, но май се отказах. Намерих в ОЛХ, немски, с 1 година гаранция и 1200 вата при това, че и по-евтин.
Браво за Мрънчо, ще мине, нали знаеш Peace.

Тук е един прекрасен, слънчев и топъл пролетен ден - нека е такъв и в сърцето ви Heart Eyes Hug Heart Eyes!
Виж целия пост
# 182

Добро утро!

Мариет,кафе без макарон за мен  Simple Smile

Имайте един прекрасен ден днес  Hug Hug Hug

Виж целия пост
# 183
Добър ден и от мен.

Мариет, благодаря за прекрасното кафенце Simple Smile

Тук също е пролетен ден, а аз ще съм затворена Sad  Всички, които имате възможност възползвайте се от слънчевите лъчи. Вечерта ще излизам с колеги от търговския център.

Хубав ден!
Виж целия пост
# 184
Хелоу  Hug
Сложено е кафенце, гледам. Кой иска, да идва на крем карамел  Mr. Green Hug и тук пече едно хубаво слънчице, но е хладно. Искам лято вече  Heart Eyes Аз наготвих от сутринта, сега може да почета  Simple Smile
Виж целия пост
# 185
Нели, тази седмица правих от Добружанките мн вкусни станаха...

Алексче, да се оправяте, че така и аз бях с кашлящо бебе и знам какво е , колко неприятно е...

Време за книги нямам работя до късно, вечер готвя, чистя ...и т.н.

Миналата година правих мартенички ,за тази време никакво, ще мина да напазаря...

Гледах вчера в лидала уредите гофретник, преса и като скаричка...аз си имам и от трите, но по отделно...

Хубава вечер!

P.S. Иска ми се да започна да чета някоя хубава, разтърсваща ме книга Wink
Виж целия пост
# 186
Добро утро!  bouquet

Малко сте писали вчера, бързо ви изчетох.  Mr. Green

И аз съм с много работа на работа. Къщните и извън работните ангажименти не ги броя.  Rolling Eyes  Laughing  Добре, че нямам мъж и деца, иначе к'во щях да правя!?  Shocked Rolling Eyes  hahaha  Вчера не остана време и от телефона да вляза.  Confused

Елинка, аз тази година мартенички няма да купувам.  Wink  На едно детенце подарих купена от миналата година. Но тогава не успяхме да се видим с майка му и тази година му я дадох.  Laughing
На семейството мартеничките за ръка и къща са готови. Остана да направя 3 големи Пижо и Пенда и доооооста за ръка.  Laughing Тази събота и неделя с това ще се занимавам активно.
Което ме напомни да благодаря на Лотхен за споделеното за нейните мартенички.  Hug  Прекалено сложно е за мен.  Blush Laughing
Елинка, а ти ще споделиш ли и тук, какво четеш сега? Не всички ходим по другите теми.  Hug

Бъбли, здрасти!  Heart Eyes  Мрънках за килера, защото на малко пространство, има много неща.. Обаче в събота успях да се отърва от него (отмениха ме, а аз свърших други къщни задачи). Laughing  От главоболието - не.  Tired

Мариет, щях да ти кажа да го погледнеш от добрата страна - не похарчени пари и липса на изкушение.  hahaha  Но ти си отворила продавалника.  Joy

Алекс, дано Мрънчо бързо се оправи и запази не мрънкавото си настроение. На коя дата е възможното ви идване в София?

Мерри, Деси  Hug

На Петете сърчице, защо не ми излиза поста от оня ден? Някой я е замел ли?  newsm78

„Старият крал и неговото изгнание”, отдавна я гледам. В е-зона е на 5 лв. Но не ми се купува, защото скоро няма как да я прочета, а и като знам в нас колко нечетени книги имам..  Rolling Eyes  Обаче май тези дни ще правя поръчка от е-зоната, та мооооооже и да размисля.  Rolling Eyes  Blush  Mr. Green  ooooh!  Joy

Кафето тази сутрин е в зелена чаша, актуалният цвят последно време.  Sunglasses
 


Хубава да ви е срядата!  bouquet
Виж целия пост
# 187
Добро утро.
Рейнче, на 18-ти март трябваше да е.  Но едва ли ще стане. По едно време имах надежда ММ да си е тук тогава. Но като гледам какво става я Гърция той склро няма да си дойде, камо ли да се върне от следващия курс.  Щв видим,  само да се измъкне и да си дойде сега и ще видим ще измислим ли нещо или ще се откажем окончателно. Идва ми се иначе, дори и само на разходка.
Виж целия пост
# 188
Хелоу  Hug
Много е тихо тук, тъжно е Sad независимо, че напоследък не бях много активна, от време на време ви наглеждах..

Рейн, напълно те разбирам за килера - и нашия започва да се превръща в тясно, голямо чудовище  hahaha

Пия си кафенцето и отивам по лекари.. може да стиснете по един палец  Confused

Виж целия пост
# 189
Привет, в този малко мрачен и дъждовен ден!

Днес дойдох по-рано на работа и времето така ми се влачи....  ooooh!

Алекс, бързо да се оправи бебо и да нямаш повече тревоги и притеснения!  Hug

Рейн, ти не купуваш мартеници, ама си ги правиш затова!  Hug Аз съм мързелива и се надявам на готовите. Ама и там голяма цигания и кич има. Уж много избор, а всъщност няма какво да избере човек.

Чета "Моля те погрижи се за мама" и меко казано много ми харесва. Тежко ми е докато я чета, но е много нежно и красиво написана. Препоръчвам я, макар да стяга за гърлото.

За другите книги слагам в скрит текст мнението ми от другата тема:

Скрит текст:
„Автобиография” на Бранислав Нушич. Хареса ми, толкова интелигентно написана книга, с много хумор и ирония.

„Човешкото тяло” на Паоло Джордано. Макар да не може да се сравни със „Самотата на простите числа” и тази книга има своите качества. Хареса ми. Героите се запомнящи се, много истински и реални. Едни ми станаха симпатични, други откровено ненавиждах. Книга за безумието на войната, за разрушенията, които води след себе си и за новото начало. Имаше два-три много брутални за мен момента, които една прочетох, но беше оправдано за целите на историята. Може би на повечето даже няма и да направят впечатление.

Сега съм с „Моля те погрижи се за мама” на южнокорейката Кюн-сук Шин. Много нежен, но и тъжен разказ за майката, за нейния живот, отдаден изцяло и единствено на децата й. За всеотдайността, за пустотата на къщата след порастването на децата, за неизбежното остаряване. Всеки ред ме кара да се замисля за моята майка.

В понеделник тъкмо се вдъхнових от Мариета и карах колело, то пък времето взе, че пак се развали. Но нищо де, ще чакаме слънчевите дни.

Хубав и успешен ден на всички!

Надявам се лека-полека да възстановим сладкарничката си!  Hug


Виж целия пост
# 190
Нареждам се за кафето, нали и аз открих сезона на зеления цвят  Laughing
А за чистенето, някой тук здраво върти метлата, после може да заповяда към нас  Mr. Green Аз не килер, а цяла стая съм обърнала на склад, май от години перманентно слагам ред там, безуспешно разбира се  hahaha
Виж целия пост
# 191
Идвам и аз да си сипя едно обедно кафенце, после ще тичам по задачки и ще ви нагледам пак довечера.
Елинка, пак ще се оправи времето, важното е желание да има Peace. Вчера с Дребо отчитаме нови 5 км, а после с ММ 2ч яко тропане/сега сме предимно на енергични хора - Чичовото, Еленино, Циганско, Купонджийско и за капак - разучаваме Гъмзовяна Crazy./ Снощи бяхме много народ, залата ни е мъничка, голямо бутане падна, и всички - мокри вир вода. Голям кеф ни е, утре сме в голямата зала.
Виж целия пост
# 192
Рейн, с теб кафе във всякаква чаша бих пола Wink

Мер, стискам палци.

И тук е мрачно, не обичам да пия по две кафета, но може и да си взема едно в почивката сега. Довечера ще се занимавам с мартеници, че на 27 е базара, а аз имам още около 100 за ръка да довърша и тепърва да опаковам...

Хубава сряда!
Виж целия пост
# 193

Много е тихо тук, тъжно е Sad независимо, че напоследък не бях много активна, от време на време ви наглеждах..



Пак може да е Мери,стига да го искаме със сърцата си  Heart Eyes
Бурите не са вечни и пак изгрява слънце  Wink

Нека не задължаваме никой да пише  Hug
Ходенето по лекари не е от най-приятното изживяване,но е по малкото зло понякога.

Силно те прегръщам,палци стискам на краката,че ръцете ми са заети в момента... Simple Smile

Рейн,искаш ли да ти пратя книжката за стария крал другата седмица?!
Почти я привършвам и съм сигурна,че ще я оцениш подобаващо  Peace Аз нали награбих от Колибрито доста книги на разпродажба и имам в излишък.... Laughing

Мариет,звучиш заредена от танците Sunglasses

И при нас е дъждовно,но пък меко и топло.
Презполови седмицата вече,а другата ще е съвсем кратка.... Whistling

Обмислям планове къде да заведа дребосъчка за празника в нашия град.Време е да я запозная с историята ни вече.

Лек и спокоен да е денят ви!



Виж целия пост
# 194
 Здравейте, момичета!  Heart Eyes

 Идвам без кафе, но с голяма купа пуканки. От няколко дни ми се ядат, едва днес се сетих, че имаме пакетче и си направих. Освиних се, изядох ги всич-ки-те.  Crazy

 Мери, дано всичко при теб да е наред.  Praynig

 И забравям да кажа на Рейнчето - като прочетеш "Черешови води", да не забравиш да споделиш отзив. Аз вече я четох, миналия месец май беше. И ако трябва да подредя някаква класация от книгите на Божинов, моята е в този ред : "Калуня Каля", "Черешови води" и "Караджата". Последната дори не успя да ме впечатли, а авторът пише красиво. Калуня е една силна книга, продължавам да я препоръчвам на хора, ,които още не са я прочели.

Алекс, днес най-после ти пратих пакетче и утре направо отиди в пощата да си го вземеш. Най-вероятно по обед ще е при теб.  Hug Приготвено е набързо, защото пак имах заетост, но го правих с обич.  Heart Eyes

Дани, калпазанска и лесна е рецептата за добруджанките, нали?!  Grinning

 Тук се опитва да попревали, като гледам, в другите градове е същото. Обаче да вали, да гърми, и Малък Сечко си отива. От дни съм започнала пролетни дела - чистих прозорци на едната стая, изнесох няколко сандъчета и саксии на терасата, днес влизах в магазини  и вече гледам обувки, не ботуши. Но не пробвах, бързах и просто гледах, ама си харесах. Май лесно ще си купя, като миналогодишните, които ми бяха безкрайно удобни  и много семпли. Бях ви ги показала.

 Хубава вечер и прегръдки за всички!  Hug Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия