Ebay 96

  • 68 463
  • 744
# 225
Ако някой е получил стоката, както си му е реда, но реши да я върне в двуседмичния срок, може ли да му се откаже? Още повече, че стоката може да е повредена от купувача? Какви последствия има за продавача и длъжен ли е той да приеме назад стоката?

   Не, продавачът изобщо не е длъжен да приема пратката обратно, особено ако не е обявил подобно нещо в условията си. За какъв двуседмичен срок иде реч?
Виж целия пост
# 226
Не съм отворила кейс, само запитване към продавача. Но щом исках да си напиша моя отговор, излязоха 2 опции - или да изпратя съобщение или: "Close this request
If you're satisfied with the seller's reply, or if you received your item, you can close the request". Пратих само съобщение.

   Получило се е така, защото без да искаш, всъщност, си отворила кейс. Още преди да изпратиш съобщението, когато Ebay те пита каква е причината да искаш да се свържеш с продавача и ти отбележиш "I didn't receive my item", и продължиш нататък, автоматично се отваря кейс срещу продавача за неполучена пратка. И аз така бях отворила веднъж по погрешка. Party Трябвало е да отбележиш "I have a question about using my item or I want to send the seller a message" и щеше да имаш възможността само да си разменяш съобщения с продавача, без нищо друго. Peace
Да. Така беше. Аз все пак тая надежда да ми дойдат нещата. Но ще видя другата седмица какво ще стане и ще го мисля, за да не си изпусна срока.
Благодаря!
Моят пакет не дойде. Силно се надявам някой в Бг да не си го е познал. Продавачът ми обеща утре да пуснат наново поръчката. Трябва ли да затворя кейса? Ако втората пратка дойде, ще бъде след срокът, който ми е даден (20.04) за възстановяване на парите.
Виж целия пост
# 227
   Според мен, този вариант е доста рискован и неизгоден за теб и не е трябвало изобщо да се съгласяваш. Можело е просто продавачът да ти върне парите и ти да направиш поръчката наново. Сега, ако и втората пратка не пристигне (а ти нямаш никакви гаранции, че продавачът изобщо е пуснал нещо отново), гориш с парите.
Виж целия пост
# 228
Не, продавачът изобщо не е длъжен да приема пратката обратно, особено ако не е обявил подобно нещо в условията си. За какъв двуседмичен срок иде реч?

За там, където е посочен като период, в който може да върнеш стоката, ако нея харесаш.
Значи единственото, което възпира продавач да не мами с това какво и дали изобщо да праща стоката, е лошата репутация в eBay?
Виж целия пост
# 229
Не, продавачът изобщо не е длъжен да приема пратката обратно, особено ако не е обявил подобно нещо в условията си. За какъв двуседмичен срок иде реч?

За там, където е посочен като период, в който може да върнеш стоката, ако нея харесаш.
Значи единственото, което възпира продавач да не мами с това какво и дали изобщо да праща стоката, е лошата репутация в eBay?

Дай по-конкретно с линк към продавача и закупеното, иначе  наизуст си говорим.
Виж целия пост
# 230
   Аз също не разбирам какво се опитва да попита un-known.
Виж целия пост
# 231
   Аз също не разбирам какво се опитва да попита un-known.

Не питам за конкретен случай. Опитвам да преценя риска да поръчам нещо скъпо и да не го получа. Ако това само ще развали рейтинга на продавача, мен не ме утешава.
Виж целия пост
# 232
   По-нагоре (на предишната страница) си питал същото и аз ти бях отговорила в цели няколко поста.
Виж целия пост
# 233
  Аз също не разбирам какво се опитва да попита un-known.

Не питам за конкретен случай. Опитвам да преценя риска да поръчам нещо скъпо и да не го получа. Ако това само ще развали рейтинга на продавача, мен не ме утешава.

Обясниха ти, че ще ти възстановят парите, на тази страница няма да получиш различен отговор.Като ти се вижда риск и не се ориентираш - просто не поръчвай.
Виж целия пост
# 234
Обясниха ти, че ще ти възстановят парите, на тази страница няма да получиш различен отговор.Като ти се вижда риск и не се ориентираш - просто не поръчвай.

Прочетох го това. Значи, ако купувач поиска в двуседмичен срок от получаване на стоката, от eBay (PayPal) му връщат парите, независимо от позицията на продавача?
Виж целия пост
# 235
Обясниха ти, че ще ти възстановят парите, на тази страница няма да получиш различен отговор.Като ти се вижда риск и не се ориентираш - просто не поръчвай.

Прочетох го това. Значи, ако купувач поиска в двуседмичен срок от получаване на стоката, от eBay (PayPal) му връщат парите, независимо от позицията на продавача?

Не знам какво четеш, но няма никъде някакъв универсален срок от 2 седмици.Продавачът не може да поиска, а да повдигне кейс за връщане на парите по някаква конкректна причина.ebay разглежда случая и отсъжда според ситуацията, ако поръчката не е получена - парите се връщат.Щом е получена и  нещо не и наред -пишеш на продавача, ако не се разберете - кейс  или диспут.Позицията на продавача не е без значение.Най-важно е кой какво може да докаже.
Виж целия пост
# 236
Очертава се да връщам с БГ пощи. Досега не ми се е случвало. Видях, че има някакви стъпки в ebay. Нещо не разбирам първа стъпка - за какъв етикет става въпрос newsm78

За втора - видях, че трябва да попълня тракинг номер и да отбележа, че е изпратена.

И между другото продавачът ми е със 100% положителен рейтинг, но много нагъл и нахален. ooooh!
Дори ме заплашва с докладване.
Предварително благодаря за отговорите! bouquet
Виж целия пост
# 237
Очертава се да връщам с БГ пощи. Досега не ми се е случвало. Видях, че има някакви стъпки в ebay. Нещо не разбирам първа стъпка - за какъв етикет става въпрос newsm78

За втора - видях, че трябва да попълня тракинг номер и да отбележа, че е изпратена.

И между другото продавачът ми е със 100% положителен рейтинг, но много нагъл и нахален. ooooh!
Дори ме заплашва с докладване.
Предварително благодаря за отговорите! bouquet

Етикетът го зарежи, няма да ти свърши работа за връщане от България.Пускаш я като пощенска пратка с препоръка, разликата в сумата е минмална, на бележката ще има тракинг.
Продавачът ще те докладва за какво? Да не го докладваш първа му кажи..
Виж целия пост
# 238
Щом е получена и  нещо не и наред -пишеш на продавача, ако не се разберете - кейс  или диспут.Позицията на продавача не е без значение.Най-важно е кой какво може да докаже.

Давам пример: Купувам нещо за $100, което се оказва фалшификат за $5. Приемаме, че продавача не е коректен и няма намерение да му връщам стоката или да ми връща парите. Повдигам кейс и?
Виж целия пост
# 239
Щом е получена и  нещо не и наред -пишеш на продавача, ако не се разберете - кейс  или диспут.Позицията на продавача не е без значение.Най-важно е кой какво може да докаже.

Давам пример: Купувам нещо за $100, което се оказва фалшификат за $5. Приемаме, че продавача не е коректен и няма намерение да му връщам стоката или да ми връща парите. Повдигам кейс и?

Повдигаш кейс със солиден снимков материал на фалшификата, докладваш го за измама, ebay имат достъп до кореспонденцията ви, там продавачи на ментета не се толерират.След което те разглеждат случая и ако действително покупката е фейк и той не може да докаже автентичността на произхода и - ти връщат парите.Сега доволен ли си?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия