Бременни майки в чужбина - Тема 50

  • 71 272
  • 635
# 255
Провери, че знам за доста случаи с замотани документи.
На мен ми пише, прекъснати здравни права по еди кой си член поради заминаване в чужбина, а на синковеца си пише лицето е здравно осигурено.
Аз когато подавах за мен исках и за него да подам и тогава в НАП ми обясниха, че всички бг деца се осигуряват от държвата и аз не мога да го отпиша, като навърши 18 може лично да се отпише. На мен сега ми е драма как ще се отпише след като той се прибира само лятото, а навършва 18 зимата.
Виж целия пост
# 256
Данини,радвам се,че се справяте толкова добре двечките! Аз ще споделя,че предпочитам ерго раницата. Най-добре е обаче да пробваш с бебка и още по-добре някой да ти покаже как точно се връзва и е правилна позицията. Така и за двете ви ще е най-добре. Една приятелка в германия споделяше,че е ходила на курс с бебето и за нея най-добро беше сленг,но не с халки а шал.
Ние с мм и двамата имаме и бг и американско гражданство още преди да се родят децата,но бг гражданство решихме за сега да не им вадим.Ако ни потрябва бързо става. Те придобиват американско гражданство по рождение и могат да влизат в бг с него.
Аз от 3 дни съм сама с децата през деня и се справям както очаквах и се надявах.Анджи е добричка и кротичка. Батковците искат да бутат количката като сме на разходка. На площадките я нося в ергото.Успях и да пазарувам с нея до като баткото беше на училище,а малкия на пързалки със свекървата. Ако се разхленчи на вън,а не и е време за ядене и пъхам биберон и за сега го държи,но в къщи си заспива гушната.?радвам се,че спря да си смуче палеца,че така професионално го правеше,че се ужасявах. Явно си се е научила още в корема ми.
Времето ни е малко дъждовно и ветровито и не позволява много разходки,но ще дойде време и за това.
Аз малко съгреших с менюто и Анджи лошо се подсече от много акане и то очевидно кисело Sad правя и ранички с лайка и сега е по-добре,но май трябва по-запечати храни да ям,че горкото страда.
Ели,дано одържиш до деветтия месец! Разбирам те идеално с кълбото от енергия,че имам и един 2 годишен в бебешкия пубертет...
Малко не смогвам да съм редовна тук,но гледам ако деца на спят и аз с тях Simple Smile
Виж целия пост
# 257
Данини,радвам се,че се справяте толкова добре двечките! Аз ще споделя,че предпочитам ерго раницата. Най-добре е обаче да пробваш с бебка и още по-добре някой да ти покаже как точно се връзва и е правилна позицията. Така и за двете ви ще е най-добре. Една приятелка в германия споделяше,че е ходила на курс с бебето и за нея най-добро беше сленг,но не с халки а шал.
Ние с мм и двамата имаме и бг и американско гражданство още преди да се родят децата,но бг гражданство решихме за сега да не им вадим.Ако ни потрябва бързо става. Те придобиват американско гражданство по рождение и могат да влизат в бг с него.
Аз от 3 дни съм сама с децата през деня и се справям както очаквах и се надявах.Анджи е добричка и кротичка. Батковците искат да бутат количката като сме на разходка. На площадките я нося в ергото.Успях и да пазарувам с нея до като баткото беше на училище,а малкия на пързалки със свекървата. Ако се разхленчи на вън,а не и е време за ядене и пъхам биберон и за сега го държи,но в къщи си заспива гушната.?радвам се,че спря да си смуче палеца,че така професионално го правеше,че се ужасявах. Явно си се е научила още в корема ми.
Времето ни е малко дъждовно и ветровито и не позволява много разходки,но ще дойде време и за това.
Аз малко съгреших с менюто и Анджи лошо се подсече от много акане и то очевидно кисело Sad правя и ранички с лайка и сега е по-добре,но май трябва по-запечати храни да ям,че горкото страда.
Ели,дано одържиш до деветтия месец! Разбирам те идеално с кълбото от енергия,че имам и един 2 годишен в бебешкия пубертет...
Малко не смогвам да съм редовна тук,но гледам ако деца на спят и аз с тях Simple Smile
Кажи какво хапна за акане, че при мен е обратния проблем. Wink
Виж целия пост
# 258
Проблема беше много ягоди,но като цяло аз ям много плодове и зеленчуци,овесени ядки,обичам зелен боб,грах,но сега ще наблегна на картофи и ориз,че горкото бебе по над 10 наакани памперси на ден Sad виждам,че пълни бузки и крачета,та със сигурност качва. Даже ми стана смешно,че за седмица и главата и е пораснала,защото една лента за главата вече и е малка.
Виж целия пост
# 259
Ние и-двамата сме с българско гражданство и детето няма право на немско гр-во за сега. Вчера звънях в общината и ми удължиха срока с един месец. Сега ще правя пълномощно на майка ми ,за да отиде и я регистрира в Общината в България и да й издадат български акт за раждане. И вече с него трябва да отида в Консулството да подам документи за паспорт. Дълга и широка само като си го помисля и се отказвам. Хич не ми се занимава с тях аз даже още съм със старата си лична карта след брака,защото тука ще ми отнеме 6 месеца,за да си извадя нова........много бързо работят в Консулството....Не знам как точно мен си харесаха. Моя приятелка роди преди 6 месеца в Германия и не са й искали такова нещо Simple Smile. Относно здравните всички деца се осигуряват от държавата,докато учат. Естествено детето трябва да е регистрирано в България,за да бъде осигурено Simple Smile И това за еднократната помощ е така подават се документи в социални като трябва да се представи българска банкова сметка за да преведат еднократната помощ от 250 лв Simple Smile
Виж целия пост
# 260
Ние и-двамата сме с българско гражданство и детето няма право на немско гр-во за сега. Вчера звънях в общината и ми удължиха срока с един месец. Сега ще правя пълномощно на майка ми ,за да отиде и я регистрира в Общината в България и да й издадат български акт за раждане. И вече с него трябва да отида в Консулството да подам документи за паспорт. Дълга и широка само като си го помисля и се отказвам. Хич не ми се занимава с тях аз даже още съм със старата си лична карта след брака,защото тука ще ми отнеме 6 месеца,за да си извадя нова........много бързо работят в Консулството....Не знам как точно мен си харесаха. Моя приятелка роди преди 6 месеца в Германия и не са й искали такова нещо Simple Smile. Относно здравните всички деца се осигуряват от държавата,докато учат. Естествено детето трябва да е регистрирано в България,за да бъде осигурено Simple Smile И това за еднократната помощ е така подават се документи в социални като трябва да се представи българска банкова сметка за да преведат еднократната помощ от 250 лв Simple Smile
Пак ти казвам - обади се на консула в Берлин. Много е точен човекът. Обясни му случаят. Разбираш ли,  че Германия няма право да ти слага срокове за каквото и да е?  Ти си български гражданин и щом България позволява година след раждане вадене на паспорт то Германия няма право. Без детето лично никой няма да ти извади паспорт. А майка ти може само да получи с пълномощното.  Това което пишеш е грешно. С акта за раждане от общината където си родила с Апостил отиваш в консулството,  там за 1 ден ти правят временно паспорт, прибираш се в Бг и продаваш документи за български. Ако не - за 3 месеца от консулството ти правят бг паспорт, без да се прибираш. Те снимат бебето и пращат документи по вътрешен ред към МВР България. Ти си единственият случай който чувам досега да му искат паспорт и да го пришпорват.Wink
Виж целия пост
# 261
Точно поради тромавата ни бюрокрация реших да не давам бг гражданство на детето си  Naughty В италианското посолство пред мен й направиха паспорта за 5 Мин! А в българското ми обясняват как не можело посолството да вади паспорти. Ми за кво ми е тогава посолство? Да ходя да правя пълномощни ли??? В италианския паспорт пише имената и на двамата родители и е валиден 3 години.

Да питам като пътувате сами с децата, а те не са с бг гражданство, искат ли ви декларация от бащата, че могат да напускат страната?

Кала, я кажи кои храни да избягвам за подсичане? Ние вече и на лекар ходихме за това  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 262
Сноуче, аз по същата причина нямам желание, но принципно погледнато по закон детето ти има бг гражданство, а регистрацията му е задължителна.
Виж целия пост
# 263
Martinelaa, има разлика между акт за раждане и червен паспорт . Няма как посолството да и направи паспорт( не говорим за временен) без да представи Бг акт за раждане. Нито бебето може да пътува само с акт за раждане. Именно заради това вариантите са: пасаван и прибиране в Бг за вадене на акт и паспорт заедно , пълномощно на някого в Бг за вадене на Бг акт и после с него пак в посолството се подава за паспорт. Упълномощения е ясно че в бг без присъствието на бебето няма как да извади паспорт. В сайта на посолството ни в Лондон пише че дете родено тук трябва в срок от 6 месеца да се регистрира в Бг, не една година.
http://www.bulgarianembassy-london.org/index.php?option=com_cont … 87&Itemid=155
В Германия едва ли е по- различно.
Виж целия пост
# 264
Срока е 6 месеца и е определен от българската страна, така че няма значение в коя държава живеете.
Виж целия пост
# 265
Срока е 6 месеца и е определен от българската страна, така че няма значение в коя държава живеете.
Това е истина! но ида закъснеете с някой друг месец, не е проблем! Поне при регистрирането на моя не беше! Но сега се замислих нещо... когато вадихме първия паспорт на Малкото Мъжко Тяло беше в Гърция и той тогава беше на 6 месеца, а снимките се правеха при фотограф, същото важеше и в България... сега в родината ни снимките се правят на място от служител на полицията... та ми е чудно как точно ше стане снимката на 3-4 месечно бебе? Ще тръгнат ли да ме изрязват от снимката, както направиха преди фотографите  newsm78 През нощта се събудих с тази мисъл  Thinking

Да питам като пътувате сами с децата, а те не са с бг гражданство, искат ли ви декларация от бащата, че могат да напускат страната?

Аз знам, че няма значение кой с какво гражданство е, от декларация има нужда! Това показва моя опит и този на приятели, който са с едно и също гражданство! Отделен е въпроса дали всички митничари я искат декларацията  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 266
Сноуче на чужди граждани не се иска декларация от ГП.
Веджи правилно е обяснила процедурата.
Мушморанка митниците нямат отношение към документите но предполагам имаш в предвид ГП-гранична полиция.
Кала и аз се интересувам от различните храни и как ви действат.
Помощта за второ дете мисля е 600 лв, ако някой иска да си я ползва.
Виж целия пост
# 267
Сноуче,ако детето няма бг гражданство,няма нужда от бг документи и съответно на излизане от бг нямат право да ти искат пълномощно от бащата. Аз съм пътувала сама с големия и само ме изгледаха на криво,че детето няма бг гражданство.
Храните които разхлабват при нас са основно пресните плодове и зеленчуци. Те имат доста киселини след ферментацията и от там и колики и кисело ако и урина. Аз прекарах с ягодите. Бях извила и нарязала на децата цяла купа,а те отказаха да ги ядат и аз ги изядох без да му мисля Sad Плодове много обичам,но ще гледам да се въздържам малко и ще карам на сушени.
Виж целия пост
# 268
И аз преди време се бях зачудила за ваденето на паспорт и си спомням, че тогава като четох в сайта на МВР наистина пишеше че е задължително и при един родител българин. Въпроса е че после тука във форума на бг мамите в англия видях, че доста хора не са го направили това и до сега, въпреки че знаят че е задължително и не са им направили проблем. В посолството не съм звъняла, но видях че Веджи е така че ясно. Мнооого ми съмнително в Германия да е по-различно, май май някои немски бюрократ не си знае работата както трябва...

И аз от бая време не съм писала, при нас почнаха коликите с пълна сила и сме  в омагьосан кръг от люшкане и гушкане за успокоение, кърмене, цедене с помпа и приготвяне на АМ... Както преди време в един от форумите една мама беше споределила, най-лошото от двата свята - на кърмещите и хранещите с АМ майки  Laughing Та по повод храните и ние вчера се ошашихме, понеже дреболината акаше мнооого странно отровно зелено, като водорасли, подсече се серизоно и беше много нещастна и ревяща. За една нощ порбно спрях кърменето и даването на кърма, само се цедях и складирах и на сутринта се оправи и е бомба. И май разбрах моето прегрешение - фъстъци. ММ ми купи някакво органик фъстъчено масло, не бях опитвала, та ми хареса  Laughing И без да се замислям бая си опатках... И явно дреболината е развила алергия. Даже имаше и малко слуз в единия памперс и бяхме тръгнали за ГП-то, но понеже няма още акт за раждане, другата седмица чак ни е часа за вадене и съотвено няма ГП... добре че премина и това. Аз понеже се  връщам към вегетарианстването си и като бях бременна си хапвах ядки че имат мн хубави мастни киселини в тях, но съвсем исключих вероятността за алергия  ooooh!
Виж целия пост
# 269
Савис, за джипито не ти трябва акта и за раждане, носи само червената книга от болницата, аз така я записах . И нашата има слуз в акото понякога и много се плаша..вчера беше кошмарен ден, какво и стана, не спря да плаче и се извива като струна, големи болки в корема, не можеше да се изходи, само сутринта имаше експлозия в памперса . Днес пак е крива, но е цвете в сравнение с вчера. И аз минах на вариант смесено хранене заради капките за колики. Кърмата ми обаче, рязко намаля... Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия