Септемврийче чака пролетта да види колко шарен е света! тема №5

  • 36 075
  • 728
# 345
Атето, как е мъничето днес? Кашля те ли още?

Изкарахме много тежка нощ, снощи имаше и малко температура, постоянно се будеше от кашлицата и горкото плачеше на всяко закашляне. Сега се връщаме от докторката, според нея имаме само зачервено гърло, съмнява се за ларингит. Иначе го преслуша и каза че гърдите са му чисти. Каза да го следя и ако започне да диша много тежко и бързо да и се обадя. Изписа ни Стодал, витамин С, калциум глюконикум, осцилококцинум. Много ме притеснява да не се влоши, тя каза да следя да не стане остър ларингит, щяла съм да позная симптомите...... ама знам ли как ще ги позная. Дано се оправим, сега го мъча да пие лекарствата.

А какви са сиптомите?
Аз май имам ларингит. Личната каза, че имало сега ларингитен вирус.
Виж целия пост
# 346
Атето, как е мъничето днес? Кашля те ли още?

Изкарахме много тежка нощ, снощи имаше и малко температура, постоянно се будеше от кашлицата и горкото плачеше на всяко закашляне. Сега се връщаме от докторката, според нея имаме само зачервено гърло, съмнява се за ларингит. Иначе го преслуша и каза че гърдите са му чисти. Каза да го следя и ако започне да диша много тежко и бързо да и се обадя. Изписа ни Стодал, витамин С, калциум глюконикум, осцилококцинум. Много ме притеснява да не се влоши, тя каза да следя да не стане остър ларингит, щяла съм да позная симптомите...... ама знам ли как ще ги позная. Дано се оправим, сега го мъча да пие лекарствата.

Дано бързо да се оправите. Не се притеснявай, нали сте взели мерки ще се оправи мъничето. Те са силни човечета, преборват се.
Виж целия пост
# 347
Дано всички мъници се оправят.  Hug

Криско днес става на половин годинка, а аз май се разболявам.От сутринта ме боли гърлото и се чудя как да не го заразя.Той пък от вчера е страшно крив и май ще му излиза зъб, че направо дъвчи бибероната, а не я смуче.Вечер също е много неспокоен  Tired
Виж целия пост
# 348
Jen4eto, ще споделиш ли как се справи със синехията на първото ти момиченце и дали се повтори срастването?
Виж целия пост
# 349
Гледам да не я нося. Заиграва се на шезлонга или на пода- слагам я на ел.одеяло, за да не и е студено. Нооо ако мрънка, няма начин, взимам я. На периоди е.

Не се ли притесняваш от ел. одеяло? Аз много искам да я оставям на земята, но си мисля, че ще й е студено и не смея още.
Виж целия пост
# 350
Гледам да не я нося. Заиграва се на шезлонга или на пода- слагам я на ел.одеяло, за да не и е студено. Нооо ако мрънка, няма начин, взимам я. На периоди е.

Не се ли притесняваш от ел. одеяло? Аз много искам да я оставям на земята, но си мисля, че ще й е студено и не смея още.
Не се притеснявам. То е здраво, няма от къде да има ток например. Ползвала съм го под чаршафите на нашата спалня преди години, когато бяхме в много студена къща. По няколко часа на нощ е работило. Все пак е направено от хора да се ползва и е защитено. Аз сядам около нея обикновено и е много приятно топличко.
Виж целия пост
# 351
Гледам да не я нося. Заиграва се на шезлонга или на пода- слагам я на ел.одеяло, за да не и е студено. Нооо ако мрънка, няма начин, взимам я. На периоди е.

Не се ли притесняваш от ел. одеяло? Аз много искам да я оставям на земята, но си мисля, че ще й е студено и не смея още.
Не се притеснявам. То е здраво, няма от къде да има ток например. Ползвала съм го под чаршафите на нашата спалня преди години, когато бяхме в много студена къща. По няколко часа на нощ е работило. Все пак е направено от хора да се ползва и е защитено. Аз сядам около нея обикновено и е много приятно топличко.

Караш ме да се замисля много сериозно. Аз имам две чисто нови и ще взема да извадя едното да го пробвам. то иначе кога ще слезе на земята това дете. На леглото няма и да пропълзи. То трябва да му е твърдо.
Виж целия пост
# 352
Не мога да ви изчета.
Но в неделя привечер Макси вдигна 37,8, и оттогава до снощи вдигаше висока Т. Оня ден беше 39,5 даже, а вчера след 5 капки хексалгин свали до 38 само. Водих го при лекарката, пускахме кръв, всичко ок, само лееееко завишени левкоцити. И снощи вече след като рева час и нещо го заведохме до една частна клиника, леко зачервено гърло, започнах да му давам Суметролим и разни други лекарства, и от снощи не е вдигал. Praynig Praynig Praynig Praynig
Всички болнички бързо да оздравяват! Имайте в предвид, че дечицата бързо се влошават, та трябва следене. Peace
Виж целия пост
# 353
Ох, много е тъжно да са болни, толкова са крехки и се чудиш как да постъпиш..
Преди месец го преживяхме това с температурата Sad
Бързо оздравяване на всички.
Виж целия пост
# 354
Дано бързо да се оправите и вие. От къде се разболяват тези дечица, уж все ги пазим, уж все внимаваме Sad
Виж целия пост
# 355
Бързо оздравяване на всички болни бебенца.  Hug

Събирали ли сте ги с болни, или да е имало болни от семейството ви?

Пантерке, взимай мерки, чайове с мед и лимон, вит. Ц, билкови лукчета. Дано не се разболееш.
И честити 6 месеца на бебо.
 bouquet

Стефчо не обича по корем, обръща се по гръб.

Носим се много на ръце, защото до скоро беше с колики и така свикна.
Виж целия пост
# 356
Бързо оздравяване на всички болни!
При нас каката пак пипна някакъв вирус, може би е точно този ларингитния, глсът ѝ се губи. Много ми се сърди, че не ѝ давам да пипа и гушка бебето, но няма как  Confused

Не смятах да захранвам скоро, но изкарахме кошмарна нощ. Бебка се будеше на всеки час и сучеше по поне половин час  ooooh! На сутринта бях като абсолютен труп. Сега през деня суче през половин час и само леко задрямва, докато я кърмя, но не заспива истински. Ако изпусне зърното, веднага се буди да го хване пак. От което си правя извода, че кърмата не ѝ стига и е гладна.
От утре започвам да я захранвам с нещо, но какво да е... Сигурно каша някаква, за да може да я засища повече.
Мислих и да дохранвам с АМ, но не знам тепърва на тази възраст дали ще мога да я науча да пие от шише. Така че ще пробвам с някаква каша.

За носенето на ръце не се тревожете. Като пораснат малко стават много любопитни, искат всичко да видят и разгледат, а ако могат да се придвижат до него - още по-добре. Изобщо няма да им е до носене на ръце. Такава нужда изпитват деца, които имат някакъв дискомфорт - нещо ги боли или поради друга причина не им е добре. Разбира се, важно е да не им забраняваме да обикалят и разглеждат, за да им стимулираме любопитството и самостоятелността и да не им е скучно.
Виж целия пост
# 357
Аллана - дадох няколко пъти банан, прие го добре. После не беше гладен. Не знам дали не й стига кърмата, или е в някакъв бурен период. Мойто сме го оставяли на нашите за малко, опитвали са се да го хранят с АМ - резултатът е много рев, много дърпане, целият мокър, и изял по-малко от 50 мл.

Дай му малко бананче, разредено с кърма или АМ, при мен помага.
Виж целия пост
# 358
Онли, дано се оправите бързо, много е неприятно и ние сме същите.

Пантера, честита ви половин годинка!

Моят мъник току що заспа най после, цял ден беше едно мрънкане, отказа да яде и пюре и каша, отваря уста, но не иска да гълта, предполагам, че като глътне храната и го боли. Направих му сега АМ и се поуспокои,  мисля да не го мъча няколко дни с друга храна и да си му давам само мляко.
Иначе за нашето разболяване - почти сигурна съм, че го е прихванал от татко му. Той миналата седмица се влачеше като парцал и говореше като робот от този вирус, колкото и да сме се пазили от него явно не е било достатъчно. Дано мине бързо и без усложнения.
Виж целия пост
# 359
Ще мине, при малките деца по - бързо даже минават болестите.  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия