Септемврийче чака пролетта да види колко шарен е света! тема №5

  • 36 075
  • 728
# 435
И ние имахме неуспех с тиквата - мръщене, плюене, рев. Пробвах пащърнак и започна да хапва, бавно, но славно.
Виж целия пост
# 436
Ние най-харесваме тиква и картоф. Това, на което се мръщи и отказва, е грах. Иначе 20 мин горе долу яде.
Кога ви казаха да въведете месото?
Виж целия пост
# 437
Ние също сме от бързите с пюретата, за 10-15 мин изява всичко и продължава да зяпа само като види лъжица.Като започна с водата след хранене и започва едни изумени физиономии "ама, какво ми даваш?"
От събота започнах с оризовата каша, но смесена с плод, че има запек дребния.
Иначе за заместване на едно хранене ми се струва малко една седмица.Аз го правих две и още добавям АМ в пюрето, за да не е твърде гъсто и да си поема нужното мляко.
Виж целия пост
# 438
моето със замах грабва лъжицата и се опитва да си я сложи в устата, но ме е страх, да не извади някое око както замахва.

Люси - аз мисля, че си постъпила правилно, защото възрастните, както и децата, може да са все още носители на малко количество вирус, което за тях да не е проблемно, но за малкото човече, което няма почти никаква имунна система, да са много опасни. А щом възрастен е боледувал 2 седмици, мога да си представя що за кашляне и сополи са били. Не ти трябва на малчо подобно нещо.
Недей съжалява изобщо - а по-добре следващия път им кажи, че те като възрастно ТРЯБВА да са по-съобразителни,  ида се засрамят  където чакат ти да им кажеш кое е редното.

Виж целия пост
# 439
И ние за около 10 тина дни заместиме едно хранене с пюре,
след него вече замествам и следващото с каша.
Lucile5 вече сме яли картоф,морков,пащърнак,тиквичка,броколи,спанак,червена чушка(в някои пюрета съм добавяла и няколко стръгчета пресен лук,за по-добър вкус),тиква,слива,банан,ябълка от плодовете. Вече и ориз ядеме,много му харесва.
Дайте идея за други зеленчуци моля ви,вече не знам какво да готвя
Виж целия пост
# 440
Здравейте  Simple Smile опитвам се от няколко дена да отбия бебка ,но не се получава.Въпросът ми е да ли мога да дам направо АМ  без да и давам кърма или трябва  постепенно  с кърмене?
Виж целия пост
# 441
Здравей, ако мн държиш да я отбиеш, мисля че ще е по-щадящо за детето да е постепенно. Моето примерно отблъсква шишето всячески, стои гладен но не иска шише. Малките са свикнали цял живот да се хранят по определен начин, и това ги успокоява. И така изведнъж да им се предложи нов вариант, към който не са се адаптирали - мисля, че ще падне доста рев.
Все пак, ако имаш възможност да я кърмиш, по мое мнение е по-добрият вариант.  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 442
Здравейте  Simple Smile опитвам се от няколко дена да отбия бебка ,но не се получава.Въпросът ми е да ли мога да дам направо АМ  без да и давам кърма или трябва  постепенно  с кърмене?

Аз имах период, в който не биваше да й давам кърма и тя ядеше само АМ от шише. Нямаше възможност за постепенно приучване и нямаше проблем да мине от гърда на шише /АМ/. Пробвай. Всяко дете е радлично. Няма да му навредиш. Спокойно. Можеш да му дадеш АМ направо. Най-много да получи запек като реакция.
Защо не се консултираш и с педиатъра й.
Виж целия пост
# 443
И ние за около 10 тина дни заместиме едно хранене с пюре,
след него вече замествам и следващото с каша.
Lucile5 вече сме яли картоф,морков,пащърнак,тиквичка,броколи,спанак,червена чушка(в някои пюрета съм добавяла и няколко стръгчета пресен лук,за по-добър вкус),тиква,слива,банан,ябълка от плодовете. Вече и ориз ядеме,много му харесва.
Дайте идея за други зеленчуци моля ви,вече не знам какво да готвя


Ами повтаряш ги. То безброй видове зеленчуци няма. Тя няма да има против  Grinning
Виж целия пост
# 444
Много внимавай да не ти се получат бучки в гърдите. Отбивай постепенно, изцеждай, масажи, пий Лецитин.
Виж целия пост
# 445
И ние за около 10 тина дни заместиме едно хранене с пюре,
след него вече замествам и следващото с каша.
Lucile5 вече сме яли картоф,морков,пащърнак,тиквичка,броколи,спанак,червена чушка(в някои пюрета съм добавяла и няколко стръгчета пресен лук,за по-добър вкус),тиква,слива,банан,ябълка от плодовете. Вече и ориз ядеме,много му харесва.
Дайте идея за други зеленчуци моля ви,вече не знам какво да готвя


Ами повтаряш ги. То безброй видове зеленчуци няма. Тя няма да има против  Grinning

 Joyто ясно,но имах в предвид грах,карфиол,и тн. или може би е рано за тях newsm78
Виж целия пост
# 446
Карфиол бих дала.
Виж целия пост
# 447
Аз ги давам и двата зеленчука. Друг е въпросът колко ги яде.
Виж целия пост
# 448
Момичета,според вас след колко време мога да добавя други зеленчуци освен картоф/морков/тиква? Нашият човек се обрина още вчера, но само по лицето. Това дали е от тези зеленчуци или нещо, което аз съм яла?
Виж целия пост
# 449
Жулиета, възможно е да е от тях. Аз дори имам приятелка, на която детенцето е алергично към картоф. А уж казват, че картофът е най-безобиден. Според мен лекарката не е постъпила правилно, като ти е казала да не изчакваш преди въвеждането на нов зеленчук. Ако можеш, най-добре изчакай да изчезне обривът и опитай да въведеш зеленчуците поотделно, като изчакаш поне 3 дни преди следващия. Така ще установиш ако има алергична реакция.

Власинките на прасковата и кайсията са силен алерген и не ми се вярва да не белят тези плодове при готовите пюрета. Там даже контролът трябва да е доста голям. Аз съм виждала тези плодове в пюрета, на които пише 4+ месеца, което даже ме изненадва, предвид това, че се въвеждат по-късно.

Момичета, някои от вас преди бяха коментирали, но не си спомням кои - давате ли пюрета, в които пише, че има сухо мляко или сметана или обезмаслено мляко? Според мен никоя от тези съставки не е АМ, а става въпрос за краве мляко, за което аз мисля, че е малък още. Обаче има едни пюренца - спанак с картофи и сметата за 4+ месеца и ММ е взел от тях и се чудя дали да му ги дам сега (в 7-ми месец), като навърши 7 месеца или дори по-късно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия