София-ж.к Бъкстон,Борово,Красно село,Павлово

  • 125 369
  • 831
# 510
Привет! Ще ми препоръчате ли къде да пробия ушите на дъщеря ми (10 м.)?

Ами защо ще й ги пробиваш, може да не иска да са й пробити ушите. Остави я сама да реши.
Едно наше близко дете много страда, че са му пробили ушите, без да го питат.
Виж целия пост
# 511
Светла, благодаря за мнението, но се надявах да се включи някой, който ще ме насочи за място. „За” и ”Против” има доста теми, тази не е от тях Peace
Виж целия пост
# 512
Нашето е с пробити уши от бебе. Златните обици се счупиха, сребърните му разраняват ушите и в момента е без обици. Не мисля, че едва забележимите дупки са му проблем. Ако иска да носи обици като порасне ще носи, ако не иска - няма да носи. И без това сто пъти ще си промени мнението докато порасне.
Виж целия пост
# 513
Светла, благодаря за мнението, но се надявах да се включи някой, който ще ме насочи за място. „За” и ”Против” има доста теми, тази не е от тях Peace

Извинявай, не съм искала да те засегна. Peace Просто си помислих, че не ти е хрумнал този аспект на нещата, затова се изказах. А и заради случая с детето на приятелката ми, което сега е на 13 и смята, че са му отнели правото само да решава и й се сърди.
 Hug
Виж целия пост
# 514
Пробивах ушите на малката в Токуда преди 2 години. Мина бързо и безпроблемно. Уцелихме много внимателна докторица. Дадоха ни мехлем за пробитото място за 1 месец.
Колкото до това дали иска или не иска... Мое мнение е, че тук се препокриват нещата и с несъгласието -  "Защо ме кръстихте Фиданка, а не Фани?!... някои решения се взимат от родителите. Напоследък прекалено много свобода и възможност за собствено мнение се дава на децата. Те не са узрели за толкова самостоятелност.
Виж целия пост
# 515
За какво страда детето - че не са го питали или че е с пробити уши?
Виж целия пост
# 516
За какво страда детето - че не са го питали или че е с пробити уши?
И за двете. Смята, че е трябвало да оставят решението на него, когато порасне. Не може да понася детските си снимки, намира, че е неуместно бебе да е с обеци. Най-интересното е, че се сърди и на баща си, защо е разрешил на майката. "Никога няма да нося обеци, не ми харесват и не искам нещо да е забито в кожата ми". В общи линии си е драма за момента, за това се осмелих да го кажа, но вече съжалявам, не бях разбрана правилно.
Виж целия пост
# 517
Светълчо, не се обвинявай, че си споменала! Който разбрал, разбрал! Аз също не съм с пробити уши, нося обици на клипси, когато искам. НЕ ЖЕЛАЯ да имам дупки в ушите като панаирна мечка и сигурно щях да побъркам майка ми, ако го беше направила. Нямам намерение да обидя тези с пробити уши, но и аз имам право на собствено мнение, особено що се касае за собственото ми тяло.
Виж целия пост
# 518
Ако пък не й ги бяха пробили, след няколко години сръднята щеше да е в другата крайност - Защо всичките ми приятелки са, а аз не?! Голяма драма ...

Моята е на година и половина и нищо не търпи по главата си - ластици, фиби, ленти, шапки ..., всичко се изтръгва на момента и хвърчи със засилка. Направо ме втриса какво би се случило с обеците и най-вече с ушите. Така че, скоро време не смятам да й ги пробивам, вероятно чак към училищна възраст като се кротне малко. Ако е спокойно детето, не виждам причина защо не. Това с избора няма да коментирам, всеки решава как да възпитава.
Виж целия пост
# 519
А вие защо искате да й пробиете ушите?
Виж целия пост
# 520
Здравейте. Искам да попитам, ако има някой по-запознат, възможно ли е да се откаже отлагане на ясла от детското заведение, в смисъл да се окаже ,че не може да се отложи с 90 дни? Молба ли се попълва за  тези 90 дни? Тези 90 дни откога се броят, от записването или от започването на текущата година. Момченцето ни го приеха за септември, но искам да се възползвам от отлагането, ако е възможно. Къде е регламентирано, ако някой знае? Някой има ли наблюдения за ДГ №8 "Проф.д-р Елка Петрова" -Борово?  Благодаря
Виж целия пост
# 521
Симба, няма вариант да не може да се отложи с 90 дни, освен ако директорката нещо не се прави. Но правилата са си правила, и ако трябва, ще й го напомниш. Нищо не се подава за 90те дни, но внимавай да не ги пресрочиш. Броят се от началото на учебната година. Също така, ако заведението е СДЯ, а не ясла, ще си загубиш точките предимство, ако детето не е посещавало яслата 6 месеца май беше. Ако е ОДЗ - няма проблеми. За по-изчерпателна информация виж темите за детските градини.
Виж целия пост
# 522
Благодаря.
Виж целия пост
# 523
Старидрийм, защото искам да е с обеци.
За информация, в случай, че друга майка в района се интересува, се спрях на лекарка УНГ, която има кабинет в сградата на Фантастико на пазара на Красно село.
Виж целия пост
# 524
Здравейте. Искам да попитам, ако има някой по-запознат, възможно ли е да се откаже отлагане на ясла от детското заведение, в смисъл да се окаже ,че не може да се отложи с 90 дни? Молба ли се попълва за  тези 90 дни? Тези 90 дни откога се броят, от записването или от започването на текущата година. Момченцето ни го приеха за септември, но искам да се възползвам от отлагането, ако е възможно. Къде е регламентирано, ако някой знае? Някой има ли наблюдения за ДГ №8 "Проф.д-р Елка Петрова" -Борово?  Благодаря

Хубава е градината, и двете малките ми са там. Последната яслена група, която посещавахме беше страхотна - при госпожа Топалова. Не знам за отлагането, малката си тръгна веднага. Баткото тръгна чак през април, но си спомням, че носихме някакви медицински бележки. Абе не помня точно как беше, но знам, че тръгна пролетта.

По принцип не правят проблеми, ако детето не се появи - особено зимата. Имат страшно много деца и всяко, което отсъства ги облекчава. Те и затова записват такива големи групи, защото повечето не ходят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия