КГБ = Клуб на Готините Баби - 166.

  • 76 654
  • 735
# 375
Маринче ние отдавна с ММ преобладаващо сме си на село Grinning
всяко нещо си има редимства и недостатъци.Така е със селото и града.
Градът или градчето ни  е на разстояние 5-6 минути с кола  от село. Стара Загора - на 30-40 мин.
На село си имам всичко,което има в едно градско жилище.
Намират се и мгазини.По принцип пазарувам в града и по списък - ако не съм го забравила де - тогава карам по памет.
Та - отплеснах се.
Добре ми е  на село.
Ако  ми писне - мога да си замина  "у градо"  Mr. Green (така плаша ММ Joy Joy)
Виж целия пост
# 376
Добър вечер мили момичета. Липсата ми е оправдана. Елия все още кашля, но е малко по-добре. Рада също се разболя, та не ходи на градина. Днес ги гледах и двете у нас. То сиропи, то капки, то Инфлуцид. Само тичам насам, натам. Когато децата са болни, ми е крив света. Дано ги оправим по-бързо.

Радвам се на новината на ДЖИЛИ stork-boy Дано да е живичко и здравичко. Чакаме новина и от братска Япония Wink

БОРЯНЧЕеее, радвам се на настроението ти. Дай Боже занапред все да е така...

МАРИНКА, развесели ме, като си те представих ...боса по асфалта...

АЙША, скоро не си писала как е твоето чаве?

ЯНЕ, ние предполагаме, но Господ разполага. Не го мисли какво ще е занапред. Живей за мига... Втори цитат от песни на Роси Кирилова newsm68 newsm68

ЛУСИ, сама или със сватята ще ходиш на Павел баня?

ИХА,  Hug Hug Hug

ДИДИМИТИ, сетила съм се. Упражняваш ли по малко английският език?

ЗДРАВЧЕ, теб вече няма да те мислим, щом си се уредила с иконом hahaha bowuu

Днес подреждах едни шкафчета и намерих тефтера, в който съм записвала изказванията на Петър. Та ето ви няколко от Московският период:
- Бабо, не ме мий толкова често, че ще ръждясам. ( Майка ми беше голяма чистофайница, та даже я наричахме Великият дезинфектор, или Великият хигиенист Joy)

- Пепи, какво мислиш? Бабо, мисля какво да построя, та да стана известен като инж. Айфел. Joy

- Пепи, Пепи, стоиш си ти тука в Москва, а Косьо ще ти вземе Моника (приятелката от детската градина) А той отговаря: Бабо, няма страшно, Коста не е по жените... Joy Joy Joy

- Ще се оженя за другарката Василева (Учителката от детската градина) Аз: Да, но ти си много малък...А той не се предава: Ще се кача на стол и ще я настигна. Wink

  Същият този Петър, вече ученик:
- Кога ще тръгваш на училище? Когато узреят гроздето и червените чушки. И ще ставам генерал!

- В класа сме петима отличници и четирима любовници... Аз ??? Той ми обяснява: Аз и Станислава, Елена и Иван. А Гошо е отличник, но не е любовник Joy Joy Joy

-Когато стана голям и ме налетят жени, ще им кажа: Сега ме оставете на мира, имам държавна работа. Обадете се, когато се пенсионирам rotfImbo

-Мамо, ако беше учила едно висше образование и ти като вуйчо щеше да работиш в чужбина...Ама ти като си станала една обикновена зъболекарка, стой си сега в поликлиниката и нека "плюнките" от пациентите ти хвърчат по физиономията hahaha tooth

-Мамо, за да се оженя, момата ще ми я избереш ти.

- Син съм на Жена прекрасна, син съм на юнашко племе...

-Каква стройна бабичка ще ми станеш ти на 50 години...

Четох и сама се смях. Все едно, че беше вчера...

Лека нощ, милички. Ако съм пропуснала някоя дружка, компенсирам я с прегръдка Hug

ПП Бързах да публикувам, а после четох. ГЪБКЕ, МАРИНА, ЗДРАВЧЕ, ГРЕТИ,  smile3525
Виж целия пост
# 377
Малкото доктор, Пепи, ме попиля, Фло
При мен едното като се разблее - и пощръклявам. А като са 2 - госпойци при това - не ща да знам какво ти е и как ставаш на ластик.

Един уикенд изкарах с 2-те "ми" френски внучета и Йойо - и все мислех за Фло, как ли я кара не с 3, а с 4. Ама могъщ деди си има нашто Фло!

При мен на третия час 2 вдигнаха по 38 градуса и стой та гледай. Че като увисна едното, малкото френско, че като взе да примижава и да не отговаря - мое чудо, та ничие.

Виж целия пост
# 378
Ето съъъъъъъъъм!  Долетях! afwitch

Лоша работа да ти е лаптопа на ремонт!  #2gunfire

Имам мнооооооого страници назад да чета, но в двата почивника това ще правя!  Laughing

В репетиционната зала в читалището ни съм, папката с песните пред мен, а това в ръцете ми - току-що "излязло от ксерокса", вече виси на стената в залата на Пенсионерския ни клуб.
Харесах си го във фейса, защото сякаш е писано за нас!  thumbsup


             


Лека нощ, девойки!  smile3524
Виж целия пост
# 379

  Добро ранно утро за мен-първо чай за загрявка в това променливо време е и да сервирам и кафето-малко отмяна на Янчето.

  Като сложих турското кафе се сетих, че май пропуснах да Ви пиша за кафето дето пихме на пясък в Трявна-до нас седна Татяна Дончева-тя е родом от този град.Отседнахме в прекрасен хотел-по-добър ми се стори от чужбина-много добро обслужване и за разнообразие отскочихме в съседния град Априлци-той ми се стори селски тип-може би заради сбора на който присъствахме-празник на греяната ракия и сланината-виеха се кръшни хора под пушека от скарите с печена сланина на шиш и неизменните кебапчета и кюфтета.Пя Райко Кирилов-видяхме се на хорото с моя приятелка от Варна-тя бе  пристигнала с автобус с танцовия състав в който участва-с други думи-хубаво беше.
Бяхме в подножието на величествения връх Ботев-ЦЕЛИЯ В СНЯГ-КРАСОТА а долу беше по поръчка чудесно време-само за хоро.Вечерта имаше втора част-песни и танци в ресторанта-какво ни остава в този кратък живот.Дойде и наш приятел, с който сме били на работа в Коми та ни налетяха спомените за младежките години...Малкото ни момче му казваше-ти си един такъв-и все повтаря-очаквахме че ще каже някоя неприлична дума а той миличкия-един такъв, дето никъде те няма-спомени,спомени...също казваше, че по-бързо си намирал приятелка от баща си-не можеше да казва Р-като дойдоха сестра ми и майка на гости пожела да се върне с тях, че в Бългалия да умле-както и стана за огромна жалост и мъка-тогава беше на 3 годинки-е как да не тъгувам-но няма как-трябва да се боря-пък докъдето...
  Фло-за английския иска ми се да го говоря но сама...не ми е интересно-молех ММ-в почивните дни имаше полети от Варна до Лондон-като никога отказа-предпочете планината-но може да има и друг път...Леле, леле-що думи съм написала рано, рано да не Ви мисля и чайче и кафенце си пийнете и за мене си спомнете-майтап бе Уили.
  Джили-много се радвам,  че си баба щастливка и с момиченце и момченце-дано и в Япония е такава комбинацията-само всичко да е нормално и да са здравички-пътувай докато можеш-и аз там намирам спасение.
  Приятен ден-много се увлякох в проза.
Виж целия пост
# 380
Добро утроооо.
За две минутки се обаждам само.

Снощи късно четох, та не ми е много ОК, от кой какво прочетох, но малко по спомени - радвам се, че Здравунка сподели бисерите на Йойо, а адашката на малкото и (вече голям мъж) момче. Бързо да оздравяват принцесите на баба Фло, а Борянка да прегръща и се радва на малки и големи, че това ни ,,зарядното''...

Танитка се появи, разпръсна ентусиазъм - времето ли, кой го мисли него щом ни има и сме горе-долу в движение...

Дидимити, благодарско за виртуалната закуска и още по-благодарско за интересния разказ...

А сега с бодра стъпка към кухнята да отметна малко битовизми, че Слънчо ми се усмихва през прозореца и ме кани на вън.

Хубава събота милимоички.

Виж целия пост
# 381
Добро утро!

За успешен старт на деня – кафе и чайче- с настроение /благодаря/, много усмивки и пожелание за прекрасен ден!



УСМИХНАТИТЕ ХОРА
Усмихнатите хора са красиви.
Пленяват те със свойта красота.
И смеейки се, просто са щастливи,
с усмивка им отвръща и света.
Усмихнатите хора са прекрасни,
гори във тях единствено живот.
Приканват те към небесата ясни,
да станеш на живота си пилот.
Усмихнатите хора са свободни,
те вечно се простират сред мечти.
Обгърнати са от Любов народна.
Аз вярвам, че усмихнат си и ти!
Десислава Церовска /Звезда Христова/



Направих сутрешния преглед на печата: Два дерта по- малко –и Фло и Танита се идентифицираха. Радвам им се. Пожелавам на баба д-р Фло бързо да минават дертовете със сладураните. Ама Оправното си е Оправно- ето колко е добре , човек да записва бисерите на децата. Май има нужда и такъв сайт да се направи. Фло, а сега записваш ли на внуците?
Танита, дерзай  (и заради нас) !

Дидимити, много добре ми беше да прочета споделеното. Човек мислено го съпреживява.
Виж целия пост
# 382

Здравейте сладурани !
Вие сте поднесли всичко  , аз пък малко музикално поздравление Simple Smile



Танчеееее Hugстрахотна си ! Много точно попадение ,да точно за нас ! Много хубава снимка !

Фло Hug миличка , когато децата са болни , ние два пъти повече страдаме. ще отмине , но си е дерт ,душата не може  да ти се отпусне.Моите и деца и внуци ,слабото място им беше гърлото и ушитеV Пораснаха и отшумяха тези болежки. Бързо да оздравявате ! newsm10
Смях се на бисерите на Петър . Много е приятно след време да ги прочетеш. Спомени...
Питаш ме с кой ще ходя на Павел баня. С ММ ще ходим двамата .  Simple Smile

Ихичка  Hug за теб една голяма усмивка Grinning newsm53 Всяка сутрин ни зареждаш позитивно !

Джилка радвам се ,че се разписваш честичко !

Дидимити ,много хубаво описваш вашият поход ,бях с теб  Laughing

Маринка Hugти днес си имаш емоция с Влади -синеокият сладур  Simple Smile Как ли се вълнува , той е много отговорен  ! Чакаме снимки ! Simple Smile

Гъбче Hug аз знам че  сте в Раднево ,но няма значение  къде сте , важното да ти е удобно и да се чувстваш добре. Ние с ММ цяло лято сме в движени. Ту на едното село , ту в града , ту на другото село... И това изморява , само се разнасяме с багажи , но разнообразява хаххаххаа hahaha

Борянка Hug весело и приятно да ти е в голямото села ! Да нагушкаш бабините слънчица ! Grinning Hug
Здравче :hug Hug: Янче Hug HugКАГ Hug Hug

Опитах се поне последните да спомена Simple Smile

Аз сложих  във фурната да се пекът шницели с кайма и зеленчуци. Сега ще стана да направя и един подлучен млечен сос.

Утре е Сирни заговезни ! Ходих до Турският магазин, купих едни кори на триъгълници , та ще навия малко банички за традиция , купих много вкусна сусамена халва и друга бяла да въртим на конеца. Яйца ще сваря , сирене имам хубаво ,кашкавал ...Ще спазим традицията , а и внуците трябва да се учат и да знаят .

При нас е много приятно и слънчево. Ще направя един душ и ще поизлезна малко навън да покрача  Grinning
Ставам ,че трябва да вадя шницелите.

Хубав ден  мили момичета ! Kissing Heart sun sun sun sun sun sun
Виж целия пост
# 383
Някога са ме учили , че “Прошки” е цяла седмица , като неделя е последния ден. Тогава младите , кумците и т.н ходеха на гости и носеха нещо сладко. Това  си спомням от дете....

Мили приятелки, приемете поисканата от мен към вас Прошка

ПРОШКА
Олеква ти , когато си простил.
Олеква ти, когато ти прощават.
Човекът на Земята все греши...
На този празник прошка ни се дава!

Веднъж в годината поне прости!
Махни с ръка и забрави за всичко,
Че който не умее да прости,
Той , всъщност, не умее да обича!

Да се разкаем и да помълчим,
Та прошката душите да пречисти!
Дано оттук нататък не грешим!
Дано да бъдем по-добри и чисти!!!

ЗАГОВЕЗНИ
СЕДНАХА ДЕЦАТА
ВСИЧКИ НА СОФРАТА
ДО МАМА, ДО ТАТКО,
ДА СИ ХАПНАТ СЛАДКО
БОБЕНА ЧОРБИЦА,
РИБНИК И ХАЛВИЦА.
СЪС МОЛИТВИ БАБА
ЩЕ НАЧУПИ ХЛЯБА,
ЩЕ ПРОСТИ НА ВСИЧКИ,
ГОЛЕМИ, МЪНИЧКИ,
НА СВОИ И ГОСТИ -
ДА СА ЛЕКИ ПОСТИ!…
/ Дора Габе /

ДА ПРОСТИШ
(неизв. автор)
Да простиш не означава да забравиш.
Да простиш означава да запомниш, че никой не е съвършен.
...че всеки от нас прави грешки, дори когато се опитваме да сме честни.
...че всеки от нас казва неща, за които после съжалява
...че всички ние лесно забравяме, че любовта е много по-важна ,от това да сме прави...
Да простиш означава да запомниш, че ние сме много повече от нашите грешки.
...че ние често сме добри и приемането на недостатъците на другите ни помага да приемем собствените си недостатъци.
Да простиш е да запомниш, че несъгласията са толкова много, че може скоро да се наложи да простим на самите себе си.
Да простиш е да запомниш, че в сърцата ни има място да започнем отначало, отново и отново.
Не спирай да прощаваш, отново и отново...

Виж целия пост
# 384
 ukliam1 #Milti туй кат съм ви го пратила за йойо-торнадото - си е светата Божа правда. Като започне да скача по лбеглото си - няма край, аз се задъхвам само да го гледам.
Баба З.:        Спри се, бе Йойо!
Йойо:           Не могааааа! Още не съм си изразходвал всичката енергия.

В резутат - продъни си матрака / мнооого стар, разреших му/ и спи при мен на дюшек на пода. С огромен кеф.

Що ли се присетих....
Виж целия пост
# 385
 Днес май не съм се разписвала! Но нещо много ми дойде ставането сутрин рано и като изпратих Анжелка на у-ще рекох малко да се постопля под завивката. Иииии като съм залюснала, та до почти 10 Embarassed После оправих брат си \ нали сега няма ЛА, че свърши програмата! \ и дойде време да излизам. На връщане купих 3 тарелки: една с пилешки воденички, 1 - с дробчета и 1 със сърца. Размразих ги и сега се вари супичка от моите любими пилешки неща. Е, няма ги най-любимите ми съставки: трътка и крачета, но ще се задоволя и с това! Joy Почти е готова - остава да я застроя! Мммм чак да не казвам какво ми потече!
Здравче, децата много обичат да скачат по леглата, но е до едно време! Е, имаш още 3-4 години да спиш на пода........но ще мине! Пратила съм на теб и Фло едни въпроси, на които \нямам съмнение! \ децата ще ви отговорят, но е хубаво да сме в час!
Иха, много хубави стихове си ни представила!
Джили, май не съм ти честитила за радостта - дано се роди юнак над юнаците!
За сега толкова!
А! Танче, ще запомня този девиз!
Отивам да си застроя чорбичката.
Виж целия пост
# 386
Здравка и Фло ме разсмяха!!! Почвам и аз да записвам. След време на децата ще им е интересно как са изговаряли думите и какво са казвали.

Отивам  2-ра смяна. Днес работен ден, затова и двете внучета бяха  при мен.  Сега мама отива на парти с приятелки /закъснял 8 март/, а тате е в самолета и се връща от Далечния изток та пак  ще  поема вахтата.
Лека нощ!
Виж целия пост
# 387
Фло, много умно детенце си имаш. То е вече детище, но .. Браво че си записвала бисерите.
При наснямаше много, общо-взето Ани си говореше правилно. Но и сега мърмори понякога какво смешно е казвала.
Освен "пупашка" /опашка/ и "кути"/куче/ друго не си спомням.
Като питаш за нея - работи и учи езика. С второто е много трудно, бърка се с английския.
Както ми разказва за курсовете явно и учителя им не е много цвете, не може да им обясни подробно. Но то няма и как, като нямат  друг, общ език.
Дано внучките вече са се пооправили. От стюардеското обучение помня, че ако пътник има малък проблем с носоглътката задължително се предава на ушите. По време на полет от налягане, от климатици и смяна на климата там ги удря хората. Лошо, но няма как.
Танита, много ми хареса надписа за годините. Сутринта в рейса си гледах ФБ  и много се зарадвах на появата ти.
КАГ, аз като снаха ти предпочитам късно отбелязване на празника. Преди това е натоварено по заведенията и използват да си пробутат залежалите храни.
Виж целия пост
# 388

 Виждам един куп хора на клона!
Я, да се явите на вечерна проверка!!
Виж целия пост
# 389
Да се разпиша, че напоследък нещо ме е хванал мързела. Не, че ме е пускал  Joy
Цъкам тук и слушам филма по НТ. За утре обаче трябва да се стегна, че ги поканих на баница. Ще изпържа тиквички, че ми се приядоха и който иска-да заповяда.
И аз си помислих същото, което Айша е написала са мъничето на Фло. Тези възпаления идват от полета.
Борянка ще си види съкровищата. Кой кат нея-щастлива до седмото небе.
За Джили да не говорим-тежка програма я чака и трябва сега да събира сили. И на мен ми се пътешества, но няма да е скоро. Cry
Пак заваля и е гадно. Баба Марта май ще е все така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия