Боледуване на децата ни - тема 37

  • 52 991
  • 725
# 495
Уф, моята много кашля. Хем бяхме вчера при педи и нищо ново не изписа. Този Гринтус не помага. Имам чувството, че отива към ларингит, но пък не е тенекиена кашлицата, а една суха от гърлото и неспирна откакто е легнала. Дадох Синекод сега и намаля малко, но не може да заспи.
Виж целия пост
# 496
Ех , Дъждец  Hug
Виж целия пост
# 497
Дъждец,аз давам Лека нощ на д-р Тайс и съм доволна.Не знам обаче за суха кашлица става ли.
Виж целия пост
# 498
Добро утро

Дани,добре е уж засега моето...Като легне понакашля и сутрин след ставане.От градината вчера не са казвали,че е кашлял т.е. вярвам,че не е имало проблем през деня,ама не се знае накъде ще изгърми и си караме така засега  Rolling Eyes Носа му е добре,не се запушва,нощем не кашля.
Вчера започнах да му давам Пробиен кидс с надеждата да прояде с повече апетит.Той си яде добре тия дни уж,ама на градината все нещо не му харесало и яде избирателно там и не много,та затова реших да включа пробиотика...и без това от години не съм му давала-сигурно две-три  ooooh!
Виж целия пост
# 499
Ако е съхраняван в хладилник сироп за кашлица дали е годен .Пеше един месец след отварянето -минали са два .Да тичам ли за нов според вас .Сега се разболя и голямото -ужас .
Виж целия пост
# 500
Според мен,щом пише един месец след отваряне,значи толкова,без значение,че е бил в хладилник....Сигурно няма да подейства,едва ли друго ще стане,но аз бих взела нов  Peace

И аз имам в хладилника един Нурофен,Хексалгин и Тайлол сиропи изтекли,ама не ги хвърлям и съм си купила само Сиафен,че да не предизвикам съдбата,но при нужда ще ги подновя,разбира се  Crazy
Виж целия пост
# 501
Оф, а аз се презапасявам, защото аптеката до нас освен, че е Магарешки, ами и персоналът е отврат-груб, некомпетентен, да не говорим за пенсионерите....само ако малкия е в нас, а се налага нещо спешно ходя там.
Иначе до педиатърката има разкошна аптека-ами с кеф им правя оборотите-хората са любезни, обясняват всичко, даже като редовни клиенти ни дават подаръчета за детето , викали са ми такси Mr. Green
Жалко, че и докторката и аптеката са ни на другия край на града-само ЛЛ ни е близо Sad

Днес взеха кръв на разбойника-вече помни обаче и като видя иглите удари рев, но пък не е шавал и стоя мирен.
За сметка на това, докато се приберем ми изпили нервите  Close утре е уж на градина, дай Боже да устиска повече  Praynig
Виж целия пост
# 502
Hope беше писала, че дава до датата на изтичане и съхранява в хладилник.
Аз съм давала нурофен, отворен отдавна и подейства, но беше спешен случай и нямах друг.

Минахме през Токуда. Нещо като ларингит е. Изписа Синекод и Пулмикорт в краен случай.
Виж целия пост
# 503
аз давах до сега  пробиен гастро - пробиотик е с  пребиотик и три витамина вътре- С, Д, U ( за такъв не знаех ). Но и рибено масло Рибчо и има малко ефект за апетита. ХУбаво е да се дават  поне 2-3 пъти в годината пробиотиции за определен период.

Дани хубаво че са чисти секретите ! Не мсиля че от  две накапвания на аб капки, може да се изтребят  бактериите ( ако ги е имало )

Моето пък днес пак го боля коляното сутринтаа ( преди ден пак се оплака но не обърнах внимание, но днес се повтори и понакуцваше ), замина на градина..  днес щели да имат  физическо да видим как ще играе. Дадох нурофен, нз какво другоо да давам...Преди време  си  беше счупил ръката и първата нощ го боля и ми бяха казали да дам  течен аналгин. Чудя се от какво  малко дете ще го боли коляно... нещо  бях чела за  болки  на растежа  Thinking
Нашия нос си хърка чат пат нощем и сутрин традиционните  серии кихавиции  и като кихне подсмърча, после пресъхва носа... та така

 Lucky Happyness дано устиска повече детенце ! И ние от вчера почнахме  градината ,та да видим... нещо групата  беше  намаляла вчераа 16 деца,от 23 - или 24 са не знам. Днес ще видим като го взема.Но  има деца  дето отсъстват понякога ипо други причини дее, не само болест.
Виж целия пост
# 504
София преди 2 седмици се оплакваше от болки в коленете. Появяваха се като тича, скача, клечи. ЛЛ каза, че са растежни.
Виж целия пост
# 505
Лайт, боледувал ли ти е скоро? Каката изкара нещо като реактивен артрит преди години. Тръгна с едни болки в коляното баш по 24 май. Пускахме пкк и дкк, стигнахме и до АБ. Оказа се според лекаря не добре излекувана инфекция, която удря в коляното. Наблюдавай го и нека ти свети лампичката.
Никога друг път, при каквито и да е обстоятелства не ми е казвала да я болят кости или стави, т.е. болки на растежа не е показвал  Rolling Eyes
Рано ли е за алергичните ринити? Вчера цял ден ме сърбеше носа и дясното око. Изхабих 3 пакетчета кърпички, кихах като луда, по едно време си мислех, че се разболявам, понеже започна да ме боли и синузита. Обаче изпих доза Ериус, глътнах един геломиртол. Днес освен, че ми е подуто окото, нищо ми няма. Обикновено реагирам от белите пухчета на тополите и от цъфналата акация. Дразнят ми нос, очи и гърло, лека алергична проява според УНГто. Сега ми се вижда рано обаче за подобна екстра, при това беше доста бурна.  ooooh!
Виж целия пост
# 506
моето пък не може да го пие тоя рибчо  Rolling Eyes Не можа да глътне първия път като му дадох с вода и леко го сдъвка и изплю веднага и съм го прибрала да чака ред  Crazy
Преди и ние имахме кихавици сутрин(миналата година,де),но сега само покашляне и носа се разбутва от това,но после както казваш, Lightning,пресъхва  Peace

В нашата група пък само две-три деца май ги няма  Thinking

Дани,хубаво,че секретите са чисти....и аз мисля,че не е било проблем капането,защото ако толкова лесно се изтребваха бактериите щеше да е супер,ама не е така  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 507
Моята свеки поддържа лекарствата ,които са на вратата на хладилника или в шкафа ,винаги изхвърля ,което види ,че срока му на годност не е ок и после купува ново такова - става въпрос за сиропите за Т ,свещички , сиропи за кашлици.

Онзи ден пак беше засукала 1 сироп в коша ,а му оставаше седмица живот  Mr. Green
Виж целия пост
# 508
Фер, я да те питам - ПКК какви отклонения даде при болките в колената - от там ли хванахте проблема?
Скрит текст:
Моето вчера като го вземах, и ми шушне тайно на ушенце, че през деня го боляла пишоната Rolling Eyes Притесних се, вечерта нямаше проблем уж, но малко съм на тръни...то кога ли съм седяла на меко де Crossing Arms все на тръни сме май, ама карай... hahaha

Утре имат тържество, за мой лош късмет госпожите ми дадоха заключителни реплики и на мен, та и аз ще участвам..Не можах да се откача Crossing Arms

А, и сестрата предупреди, че имало много въшки, да следим децата..тя уж ги следяла и връщала сутрин, но очите ми друго виждат Wink
Виж целия пост
# 509
Тет, не помня вече. Опитвам се да се сетя дали не беше непосредствено след шарката...
Инфекция се видя, но по нищо не се проявяваше. Факт е, че с всеки изминал прием на АБ, се подобряваше.
Обаче тогава лл отсече, че явно е паднала и се е наранила. Заведох я при неонатолог и веднага реагира какво-как да гледа и изследва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия