Дългото чакане след трансфер - 46

  • 63 170
  • 738
# 255
Според мен, по-късните тестове се назначават от лекарите заради потенициалната възможност от биохимична бременност. Също така, си мисля, че лекарите много добре знаят стресът и нервите как се отразяват на ембриончетата затова предпочитат да ни ги спестят с ранни тестове.  Не забравяйте, че всяко емоционално състояние се отразява на хормоните в един или друг аспект.
Виж целия пост
# 256
Момичета да питам и тук. Някой знае ли си оценката от ембриолозите за трансферираните ембриончета в Надежда?
Виж целия пост
# 257
Няма оценка по точки...има устно хубав/лош/страхотен/със забележки/не оцеля по телефона.
Виж целия пост
# 258
Да ясно. Не е много задоволително това устно обяснение. Crossing Arms
Виж целия пост
# 259
Предния неуспех ми изкоментираха ембриончето с : изглеждаше много хубав, ама може само да е изглеждал така  Thinking
Виж целия пост
# 260
И на мен така ми казаха - средно качество и токова, е и една снимка ми дадоха.

За оценката има четири степени: 1 - правилно делене без фрагментации, 2 - правилно делене с малко фрагментации, 3 - неправилно делене с умерени фрагментации и 4 - неправилно делене с много фрагментации.
При бластоцистите се дават числа и по две букви. Числата значат степентта на разширяване на бластоциста от 1 до 6, а първите букви А, В или С - качеството на вътрешната част от бластоциста, а вторите букви А, В или С - качеството на тази част от ембриона, от която ще се развива плацентата.
Виж целия пост
# 261
Аз също нямам оценка, дори не знам на колко процента са се размразили, също така не знам и лигавицата колко ми е била в деня на трансфера Rolling Eyes
Виж целия пост
# 262
Моят единият беше на 100 % размразен, другият - на 70 % и този вторият го обявиха за безперспективен, но го върнаха заради клетките на растежа.
Виж целия пост
# 263
И на мен така ми казаха - средно качество и токова, е и една снимка ми дадоха.

За оценката има четири степени: 1 - правилно делене без фрагментации, 2 - правилно делене с малко фрагментации, 3 - неправилно делене с умерени фрагментации и 4 - неправилно делене с много фрагментации.
При бластоцистите се дават числа и по две букви. Числата значат степентта на разширяване на бластоциста от 1 до 6, а първите букви А, В или С - качеството на вътрешната част от бластоциста, а вторите букви А, В или С - качеството на тази част от ембриона, от която ще се развива плацентата.
Аз нямам цифри никакви, нито букви. Имам NM за нормална матурация, ICSI за вид метод, Бл/БЛ+кл за бластоцист/бластоцист + клетки, А за асистиран хетчинг. И т'ва е Simple Smile
Виж целия пост
# 264
Е, cristi, ти пак много имаш  Grinning Другите сме само с устна забележка.
В Истанбулската тема точно си ги знаят момичетата, с числа и букви. Ама у наше село е друго.
Виж целия пост
# 265
 При трансфер на втори ден в друга клиника на доклада ми за 2 бр емриона пише - 4с/1-2 и 2с/2-3
При трансфер на 5 ти ден пише - 3АА и 2ВВ и на третия ембрион който не ми го трансферираха - mor (морула)
До сега в Надежда не съм получавала доклад с окончателна оценка на емрона преди трансфер.
Виж целия пост
# 266
И аз само устно са ми казвали   и двата пъти перфектни бластоцити и по време на трансфера ембриоложката пита д-ра -с френски еди какво си и д-ра каза "При нея задължително с френски...."но не запомних какво?!
Виж целия пост
# 267
Катетър Laughing
Виж целия пост
# 268
Какъв катетър Кристи?В който слагат ембрионите ли?Аз първо помислих хетчинг ама не...
Виж целия пост
# 269
Момичета това дълго чакане е изпълнено не само с медицински термини, хапове и т.н., а и емоционално-психологическия фактор варира с големи амплитуди.
първите 1-2 дни се бях заредила с цялото търпение на света, след това обаче ми се искаше да заспя зимен сън и да се събудя  след седмица и вече да е минало голямото чакане. Сега се прокрадва мисълта, че колкото повече наближава деня на теста, толкова повече ме обзема страх от резултата.  #Crazy
Сега в мислите ми със си с още две слънчица в мен, но като знам как се отразява един отрицателен тест подсъзнателно ... все едно деня на страшния съд чакам  ooooh!

Вглеждам се не за симптоми, а за знаци от съдбата, в това какво съм сънувала.. абе изобщо друг прочит на лудостта  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия