Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 8

  • 107 108
  • 799
# 420
Здравейте,
Родих в Надежда със секцио без да съм проследявана там.
Доколкото знам, няма изискване за прегледи/тонове, важното е да си носите папката с изследванията с вас, нищо, че те ще назначат нови.
Виж целия пост
# 421
В сайта на болницата прочетох, че бебетата остават през целия ден при майката, включително и през нощта. Въпросът ми е това задължително ли е, или по желание на майката- т.е има ли вариант бебето да се носи само за хранене при нея, или на някакъв часови интервал /2-3 часа примерно?/. Опасенията ми са, че ако евентуално раждам секцио, първите дни въобще няма да мога да ставам кой знае колко и да се движа, какво остава да се грижа за бебе Rolling Eyes
Виж целия пост
# 422
В сайта на болницата прочетох, че бебетата остават през целия ден при майката, включително и през нощта. Въпросът ми е това задължително ли е, или по желание на майката- т.е има ли вариант бебето да се носи само за хранене при нея, или на някакъв часови интервал /2-3 часа примерно?/. Опасенията ми са, че ако евентуално раждам секцио, първите дни въобще няма да мога да ставам кой знае колко и да се движа, какво остава да се грижа за бебе Rolling Eyes


Попитах точно това в деня на отворените врати и отговора беше,че бебчо може да е не е при майката първата нощ, но по тона на акушерката се усети ,че не е желателно. Явно не е обичайна практика. Иначе си е постоянно при нея, освен за тоалет.
Виж целия пост
# 423
Бебетата се водят при майките за хранене само през деня. През нощта спят при акушерките, освен ако майката не пожелае друго.  Peace
Виж целия пост
# 424
Преди 3 години родих, първия близнак ми го донесоха след като се раздвижих, не ми го дадоха в ръцете, защото имал абокат. После все нещо му вливаха, когато ходех да го виждам, то горкото беше отделено и като видех, започвах да плача и акушерките ме извеждаха, да не съм го тревожела.
Не се притеснявайте от операцията, искайте си децата поне през деня да са при вас, защото толкова са чакани, а не можах да си гушкам. Това е ужасно преживяване, поне на мен така ми подейства.
Виж целия пост
# 425
След като ме качиха от реанимация, веднага без да губя и минута отидох и си взех бебетата, започнах да ги храня с шише, на вторият ден бяха непрекъснато с мен, оставях ги само да ходя да хапна и когато ги къпеха. За две съм се грижила, родих ги секцио, за мен това беше второ секцио. Ооооооо второто как боли, нямаше нищо.общо.с първото, бях и съм толкова щастлива, че не ме интересуваше болката.
Виж целия пост
# 426
Аз си взимах бебето само през деня. Мисля, че почти всички бебчета бях при акушерките през нощта. По желание на майката е. Мен още първата нощ ми предложиха да е при мен. Болеше ме доста и им казах, че предпичитам да ми го донесат сутринта. Не са правили фасони, даже една акушерка каза да се възстановяваме на спокойствие, че вкъщи трябва да сме във форма.
Виж целия пост
# 427
По колко мами сте били в стая?Нещо за бебо носехте ли си или всичко е от болницата-например ,някоя дрешка,памперси,шише или нещо друго?
Виж целия пост
# 428
Много ми е странно това, което споделяте, че по правило бебетата стоят при акушерките и ги давали на майките само за хранене и то само през деня. Това като цяло е остаряла практика, има я все още, за съжаление, в много държавни болници, но Болница Надежда е различна и предпочитана, именно защото не спазва тези остарели разбирания за отделяне на бебето от майката.
За бебето (а и за майката) е много важно да са заедно от самото начало, от първата минута (стига майката да е в състояние, разбира се - точно затова е важно и болницата да подкрепя естественото раждане, защото тогава възстановяването е много по-бързо и си в състояние да си гледаш бебето веднага - Надежда е именно такава болница!).
Само да отбележа, че ако си оставяш бебето за през нощта, това означава, че със сигурност не го кърмиш, тъй като новороденото се кърми на 2-3 часа (няма значение ден ли е или нощ...), а ако го оставяш, значи те ще трябва да го хранят с АМ там, което само по себе си е предпоставка за "прецакване" на кърменето (да не започвам тази тема, че е дълга и широка).
За протокола да кажа - аз родих естествено преди 11 месеца в Надежда и нито в един момент не е ставало дума бебето да стои там - практиката беше всички бебета са по стаите при майките (независимо дали са родили нормално или със секцио) и ги взимаха само да ги теглят и къпят сутрин и вечер за по 1 час.
Ох, съжалявам, ако тонът ми звучи малко по-остро, не искам никого да обидя и всеки си решава какво да прави и да не прави, разбира се, но е важно да се знае, че практиката в Надежда не е такава и има защо да не е.
Виж целия пост
# 429
Много ми е странно това, което споделяте, че по правило бебетата стоят при акушерките и ги давали на майките само за хранене и то само през деня. Това като цяло е остаряла практика, има я все още, за съжаление, в много държавни болници, но Болница Надежда е различна и предпочитана, именно защото не спазва тези остарели разбирания за отделяне на бебето от майката.
За бебето (а и за майката) е много важно да са заедно от самото начало, от първата минута (стига майката да е в състояние, разбира се - точно затова е важно и болницата да подкрепя естественото раждане, защото тогава възстановяването е много по-бързо и си в състояние да си гледаш бебето веднага - Надежда е именно такава болница!).
Само да отбележа, че ако си оставяш бебето за през нощта, това означава, че със сигурност не го кърмиш, тъй като новороденото се кърми на 2-3 часа (няма значение ден ли е или нощ...), а ако го оставяш, значи те ще трябва да го хранят с АМ там, което само по себе си е предпоставка за "прецакване" на кърменето (да не започвам тази тема, че е дълга и широка).
За протокола да кажа - аз родих естествено преди 11 месеца в Надежда и нито в един момент не е ставало дума бебето да стои там - практиката беше всички бебета са по стаите при майките (независимо дали са родили нормално или със секцио) и ги взимаха само да ги теглят и къпят сутрин и вечер за по 1 час.
Ох, съжалявам, ако тонът ми звучи малко по-остро, не искам никого да обидя и всеки си решава какво да прави и да не прави, разбира се, но е важно да се знае, че практиката в Надежда не е такава и има защо да не е.
+ 1  само в допълнение, нощното кърмене е особено важно и за стимулиране на лактацията.
Виж целия пост
# 430
Явно малко са променили нещата от преди 3 години. Когато аз родих, през деня бебетата стояха при майките, но за през нощта винаги предлагаха да ги вземат. Ако бебето е при майката, го вземаха през 3 часа "за тоалет", т.е. смяна на памперса, нещо което повечето майки могат и сами да правят. По онова време повечето раждания май бяха секцио. Поне така изглеждаше от храната, която носиха, и на мен ми бъркаха менюто.
П.П. Аз съм от родилите първите месеци след отварянето на болницата, може би затова и акушерките още пазеха навиците от държавните болници.
Виж целия пост
# 431
Много ми е странно това, което споделяте, че по правило бебетата стоят при акушерките и ги давали на майките само за хранене и то само през деня. Това като цяло е остаряла практика, има я все още, за съжаление, в много държавни болници, но Болница Надежда е различна и предпочитана, именно защото не спазва тези остарели разбирания за отделяне на бебето от майката.
За бебето (а и за майката) е много важно да са заедно от самото начало, от първата минута (стига майката да е в състояние, разбира се - точно затова е важно и болницата да подкрепя естественото раждане, защото тогава възстановяването е много по-бързо и си в състояние да си гледаш бебето веднага - Надежда е именно такава болница!).
Само да отбележа, че ако си оставяш бебето за през нощта, това означава, че със сигурност не го кърмиш, тъй като новороденото се кърми на 2-3 часа (няма значение ден ли е или нощ...), а ако го оставяш, значи те ще трябва да го хранят с АМ там, което само по себе си е предпоставка за "прецакване" на кърменето (да не започвам тази тема, че е дълга и широка).
За протокола да кажа - аз родих естествено преди 11 месеца в Надежда и нито в един момент не е ставало дума бебето да стои там - практиката беше всички бебета са по стаите при майките (независимо дали са родили нормално или със секцио) и ги взимаха само да ги теглят и къпят сутрин и вечер за по 1 час.
Ох, съжалявам, ако тонът ми звучи малко по-остро, не искам никого да обидя и всеки си решава какво да прави и да не прави, разбира се, но е важно да се знае, че практиката в Надежда не е такава и има защо да не е.
+ 1  само в допълнение, нощното кърмене е особено важно и за стимулиране на лактацията.

+ още 1. Най-накрая да не съм аз лошата. При мен също никога не е ставало въпрос детето да се отдели от мен за през нощта. Разказвала съм и как "съквартирантката" след 17 часово много тежко раждане, при което едвам си седеше на краката остави бебето при акушерките, защото се чувстваше и видимо беше много зле. И час по-късно отиде да си го вземе  Grinning
Виж целия пост
# 432
Айде да не си вменяваме вина само, моля.

Аз родих на 30,05 тази година, бяхме две момичета в стая. Не знам дали, защото бяхме секцио, но никой дори не ни е предлагал да взимаме бебетата нощем. Аз също не съм настоявала, защото ми бяха подути краката, беше ми се схванал гърба от упойката и ме болеше корема от операцията - едвам се движех първите дни и с две бебета щеше да ми е непосилно да се справям - това би означавало да не спя цяла нощ, защото тъкмо ще нахраня едното и ще дойде време за другото.  Първо е важно майката да е във форма, за да може да се грижи за бебетата, а не на всяка цена да се взимат в стаята по някакви общоприети морални подбуди. При всяка жена е индивидуално - някои жени се възстановяват по-трудно и след естествено раждане и не могат да си стоят на гъза, с извинение. Така че, не е особено коректно особоено към момичетата, на които им предстои раждане, да се натъртват някакви стереотипи на поведение.
Виж целия пост
# 433
А ако все още нямам кърма и бебето е при мен денонощно,ще ми носят шише с мляко през три часа денонощно ли newsm78? Извинявам се,ако за някои от вас въпросите ми са глупави,но ми предстои раждане след няколко дни и ми е доста притеснено  Embarassed
Виж целия пост
# 434
А ако все още нямам кърма и бебето е при мен денонощно,ще ми носят шише с мляко през три часа денонощно ли newsm78? Извинявам се,ако за някои от вас въпросите ми са глупави,но ми предстои раждане след няколко дни и ми е доста притеснено  Embarassed

Точно това е начинът да проимаш кърма - като кърмиш колкото може по-често. Нормално е в началото да нямаш много - това, което изтича първите 24 до 48 часа, е коластра - тя е по-малко количество, но е наситена с много важни хранителни вещества за бебето. И ако кърмиш редовно (на 2-3 часа на поискване), ще ти дойде кърмата. Реално организмът ти се настройва по това колко суче бебето ти, за да произвежда толкова кърма. Затова е много важно да не се дохранва бебето с АМ, защото така няма да суче и кърмата така и няма да дойде.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия