Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 26

  • 136 651
  • 960
# 405
Благодаря момичета.  Ще се обадя на лекуващата лекарка и другата седмица ще гледам да отида с двете момчета.  И двамата са на Дриптам.   При малкия няма никакви оплаквания и откакто е увеличена дозата на прием не се напикава.  При големия вече ви опитах оплакванията.  Така че ще пиша след прегледите.
Виж целия пост
# 406
Здравейте!

Моята дъщеричка имаше проблем с пикочните пътища, е-коли и т.н. Но слава Богу всичко на този етап е наред Praynig И тъй като не знаех какво точно ще се наложи да пие, ми донесоха едно шишенце Пиелосептил от Турция. Запечатано е, в срок на годност ( до 01.2018), ние няма да го пием и ми се иска да го дадем на някое детенце, което има нужда от него. Не го продавам, подарявам го. Само ако е извън Варна, този който го вземе ще си поеме транспортните разходи. Пиша първо тук, ще изчакам няколко дни и ако няма желаещи, ще го занеса при доктора, който лекува момиченцето ми.

Виж целия пост
# 407
Здавейте сина ми е на 1,4г.има хидронефроза 2ра степен на десен бъбрек и е дълга профилактика .Когато беше на 26 дена почна да прави инфекции,лежахме в болница 2пъти в терапяията варна няма да влизам в подробности какво преживяхме там.,,и 2пъти в детска клиника Д-р Лисичкова ,тя ни е лекуващия лекар ...кога сина ми беше на 4месеца ни изписапрофилактика с нитрофурантоин (пилеосептил,фуролин) др му имена пихме го 5месеца ,направиха сцинтеграфия ,продължихме на нитрфурантоин докато спря да дейстава,после зинат,след бактерии в урината венозен антибиотик 7дена ,сега сме на бисептол ...истоярията ни е много дълга за това ще я напиша де път,но ме интерасува вашите дечица колко дълго са били на профилактика с антибиотик,много се притеснявам ,но докторката каза една инфекция повече вреди от антибиотика....на етап махане на памперс сме като съм почнала от 6месечен сега е на 1.4г. И е много трудно ,подържам стриктна хигиена....Моля ви,искам да чуя и вашето мнение ...Благодаря,бъдете здрави 🤗
Виж целия пост
# 408
При нужда доста от децата с бъбречни проблеми са на профилактика за да не се допускат бактериални инфекции.  Моят съвет е след като детето е от толкова дълго време с постоянни инфекции да потърсите причините за тях. В София в Пирогов се намира единствената клиника по детска урология в страната.  И въпреки многобройните коментари За и против,  не е лошо да потърсиш мнение на лекар и да направите изследвания с които да се установят причините за проблемите.
Виж целия пост
# 409
Здравейте, момичета! От известно време чета и сега се решавам да се впиша в темата.
Искам да кажа, че се възхищавам на всяка една от вас за силата и куража, с които се борите за да решите проблемите при децата си.
Нашата история е следната: в края на ноември при рутинен преглед на дъщеря ми / към този момент на 5г. и 10 мес./ и откриха хидронефроза на десен бъбрек, 3-4 степен. Всички бяхме в шок, още повече след като разбрахме, че в нейния случай се лекува само оперативно. До този момент не бях и чувала за подобни проблеми, не е засечен от 4Д преглед, не се е подувала, не е вдигала температура, не е правила уро инфекции... Направихме нужните изследвания, ехографии, цветни снимки, които само потвърдиха първоначалната диагноза. Свързахме се с д-р Момчилов, прие ни, видя изследванията и снимките и ни насрочи дата за операция на 17.01. Колкото повече наближава, толкова повече ми се свива сърцето Sad. Много се надявам да не обявят грипна епидемия и да ни отложат операцията. Иска ми веднъж завинаги да се свърши...
Прочетох подробно тази тема и миналата, но все пак не намерих отговор на въпросите си. Тъй като не сме от София, какъв е графикът за свиждане? На майката полага ли се храна или трябва да си я набавя? То едва ли ще ми е много до това  Tired, но все пак...
 Вашият опит е изключително ценен, благодаря ви че го споделяте с нас.  Heart
Виж целия пост
# 410
Здавейте сина ми е на 1,4г.има хидронефроза 2ра степен на десен бъбрек и е дълга профилактика .Когато беше на 26 дена почна да прави инфекции,лежахме в болница 2пъти в терапяията варна няма да влизам в подробности какво преживяхме там.,,и 2пъти в детска клиника Д-р Лисичкова ,тя ни е лекуващия лекар ...кога сина ми беше на 4месеца ни изписапрофилактика с нитрофурантоин (пилеосептил,фуролин) др му имена пихме го 5месеца ,направиха сцинтеграфия ,продължихме на нитрфурантоин докато спря да дейстава,после зинат,след бактерии в урината венозен антибиотик 7дена ,сега сме на бисептол ...истоярията ни е много дълга за това ще я напиша де път,но ме интерасува вашите дечица колко дълго са били на профилактика с антибиотик,много се притеснявам ,но докторката каза една инфекция повече вреди от антибиотика....на етап махане на памперс сме като съм почнала от 6месечен сега е на 1.4г. И е много трудно ,подържам стриктна хигиена....Моля ви,искам да чуя и вашето мнение ...Благодаря,бъдете здрави 🤗
От 12.01 в МЦ д-р Лисичкова ще преглежда доц. Буева. Може да потърсите нея за консултация.
Виж целия пост
# 411
Първо успех с операцията.  На майката не се полага храна.  Но храната не  нещо особено и може и да се наложи да си купуваш за себе си и детето. Моите деца не я харесваха. Носи си прибори,  чаша, мокри и сухи кърпи,  вода, 
Виж целия пост
# 412
Благодаря ти, marychery.  A свижданията как се случват?
Виж целия пост
# 413
Ами да си призная не помня. Въпреки, че за 2016 г. 3 бяхме в урологията.  Общо взето вратата е с ограничен достъп т.е отделението е на 4 етаж,  звъни се на звънец,  трябва да ти отворят.
Виж целия пост
# 414
Минахме през доц.Буева и тя каза да давам профилактично лекарство,а за операция не ни препоръчват на тоя етап,правили сме му изследвания,урина,урокултура ... Ходихме и при проф.Балев и той потвърди за хидронефрозата и каза на тоя етап не е нужна операция ,но не трябва да се допускат инфекции и не е хубаво детето да е на антибиотик толкова дълго време
marychary  причината ни я обясниха че има рефлукс ,бъбрека задържа урина и от там прави инфекции . Незнам вече на кого да вярвам ....
acer Благодаря 
Виж целия пост
# 415
Консултирай се на и-мейл и с д-р Джинович за рефлукса.
Виж целия пост
# 416
 Честита Нова Година!!! Пожелавам да донесе на всички здраве, повече спокойствие и радост в домовете ни.

sunflower, същият сценарии като при нас,само дето ние сме си с вродена хидронефроза и без потвърден рефлукс. Ние в момента сме на етап дата за операция, но няма да я правим в БГ. Решихме да се доверим на д-р Джинович. Аз бих те посъветвала да се консултираш с него преди да пристъпите към операция. Има и други варианти, Германия например. Ако нямате проблем с инфекции и не е необходимо да бързате имате време за повече консултации. И без друго повечето големи светила в урологията казват, че операция преди 1 годинка не се прави ( разбира се има си изключения). 
 Пишеш, че следиш темата от известно време, аз ти препоръчвам да прочетеш назад какво е писано, има много информация, относно това което те интересува. Освен това, действа малко успокояващо, ще разбереш защо го казвам. Дай си време да приемеш мисълта, че детенце има проблем, почети малко повече, и разбира се винаги можеш да пишеш тук. Това последното нямаш си и представа колко много помага в етапа на паника и отчаяние. 
Виж целия пост
# 417
casper, благодаря ти за включването. Детето ми е на почти 6 години, няма рефлукс. Чета темата, откакто ни поставиха диагнозата, наистина намирам много полезна информация. За сега сме се доверили на д-р Момчилов. Четох за него както позитивни, така и негативни мнения, но се надявам при нас нещата да се развият благоприятно.
Виж целия пост
# 418
 sunflower, пролича си колко съм наспана и концентрирана. Не знам защо и как видях, че сте по-малки. Извинявам се за което.
 За всеки лекар ще намериш и положителни и отрицателни мнения, от теб зависи кой ще избереш. Аз, както другите, препоръчах д-р Джинович понеже наистина на много дечица е помогнал. Хубавото при него е, че можеш да му пишеш за консултация, не е необходимо да ходите на място.
 Желая ви успех, и бързо и успешно възстановяване.
Виж целия пост
# 419
Здравейте,
да споделя и аз как се развиват при нас нещата, че отдавна не съм писала.
Консултирах се и с д-р Джинович, благодаря на sun sea за координатите и насоките.
Отговори ни, че въпреки, че няма нарушение във функцията и паренхима на бъбрека, е добре да се направи пластика на легенчето. Той не прави лапароскопски операции, само отворени. За сега сме леко резервирани със съпруга ми, впрочем, както последните 8 г., но ще направим консултация и в клиникатав Хайделберг и ако там специалистите препоръчат също операция, може би ще се решим най-сетне. Но ще търсим варианта с лапароскопия да решим проблема. Защото състоянието на детето нито е спешно, нито е належаща операцията и не мисля, че е разумно да я подлагам на една доста тежка отворена операция, при положение, че има възможност за по-леко решение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия