Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 26

  • 136 635
  • 960
# 495
marychery  Hug Съжалявам, че сте преминавали през премреждия отново. Дано вече всичко е наред при вас Praynig
Виж целия пост
# 496
hmhm,marychery-Искате да спра да нападам Бг лекарите - когато спрат да валят публикации с неуспешни операции (2,3,5 и нагоре на брой)И отчаяни майки тичат към Сърбия да поправят нещата.Тогава и аз ще спра да ги нападам!!!!Здраве и късмет на всички!!!
Виж целия пост
# 497
hmhm ,за екстрофиите само тук се говори,че д-р Чаначев е единствения,който ги прави.Но се оказа,че школата тръгва от центъра на д-р Сава Перович и оперират деца от цял свят,по начин,който после водят нормален начин на живот.Отделно имат спогодби с България за този тип операции и не са финансират от родителите,но всичко това е потънало в дълбоко мълчание тук...
И д-р Такова твърди,че оперира по метода на д-р Джинович,но в реалността общото при операциите на двамата е,че всъщност няма нищо общо.
Вярно е,че не за всички е възможно да се оперират навън(независимо,че има възможности дори по ЗК),но е хубаво да се консултираме и навън...
Аз също държах да бъда оперирана тук,но двуцифрена е бройката на операциите,които отнесах тук в продължение на 17години и благодарение на информацията от Мери,попаднах при д-р Джинович.С една цистоскопия постави диагноза,която тук никой не видя...Излишно е да уточнявам колко осакатяващи операции със загуба на органи имам тук.
Не нападам бг лекари,но е хубаво ,че имаме избор и за друго мнение,и за друго лечение...
zarko_petrov , Hug Peace
Желая здраве на всички!
Виж целия пост
# 498

Не нападам бг лекари,но е хубаво ,че имаме избор и за друго мнение,и за друго лечение...

PeaceТези теми не са за нападки, а за информация. Всеки родител сам да прецени накъде да се насочи. Идеята е , ако остават тук в България, все пак да направят най - добрия избор, защото за родителите нямащи възможност да оперират децата си извън България, остава вината. А тя е излишна, при и без това трудното им ежедневие, не особено лекия и приятен престой в Пирогов, и стреса при отглеждане на болното им дете. Да Ви кажа, в последно време си мисля, че е особено необходимо в болниците да работи и психолог с родителите, особено да подпомага родителите на деца с тежки заболявания. За мен тази тема винаги е  била от голяма помощ, защото винаги е имало хора които са ме подкрепяли в моментите в които ми е било най-трудно.
Виж целия пост
# 499
Извън Бг във всяко отделение има психолог,който да ти помогне да приемеш това,което ти се случва.Тук пак си ги търсим сами...
Мер,благодаря за правилното разбиране. Hug
Виж целия пост
# 500
Извън Бг във всяко отделение има психолог,който да ти помогне да приемеш това,което ти се случва.Тук пак си ги търсим сами...
Мер,благодаря за правилното разбиране. Hug
Hug Hugаз мисля, че подкрепата на психолог е от особена важност. Тя ще е от голяма помощ както за родителите, така и за по-големичките деца. Лятото моята дъщеря беше особено стресирана, въпреки, че престоя и в Пирогов беше поредния болничен престой, и въпреки доброто отношение на целия екип на детската хирургия. Но тя месец по-късно сподели, че е била истински изплашена, страхувала се е че ще остане без крак, по времена престоя беше особено депресирана, и някак нервна, нетипично за нея, ревлива....една психологическа помощ би и била в този момент от особена полза.
Виж целия пост
# 501
Момичета и момчета, както във всяка една област, така и в медицината има добри специалисти и не толкова добри. В никакъв случай не бива така категорично да заклеймяваме българските лекари като некадърни.
Имам много години опит в една друга сфера на медицината, благодарение на които бг лекари имам две прекрасни деца, и които по никакъв начин не отстъпват на европейските си колеги по знания и опит.
Отделно, за съжаление, от миналата година се наложи да се сблъскам и с друга сфера на нашето здравеопазване, ами отново благодарение на бг лекари баща ми още е сред нас. Диагнозата и лечението изцяло съвпадат с това, което препоръчваха във водещи турски клиники, само дето за там финансите не стигат, а тук не е платил и една стотинка за същото лечение!
Единствения проблем на нашето здравеопазване според мен е, да успееш да стигнеш до правилния лекар, за което се изисква доста проучване и понякога дори и връзки  Confused
Моят мотив, както не веднъж съм писала е да не подложа дъщеря си на операция в Пирогов е, първо защото при нея операцията не е спешна, належаща и т.н., второ, при положение, че има все пак по-малко рисков и инвазивен начин, с по-бързо възстановяване, което обаче нашите лекари отказват да научат, а в Европа се практикува от десетилетия. И както казва sun sea не винаги е въпрос на пари. Ние сме едно съвсем обикновено средностатистическо семейство с двама работещи на заплата родители, за щастие не в сивия сектор и никога не сме били в него. И поне за сега можем да си позволим консултация и в чужбина, за другото ще преценяме.
Получих отговор и от д-р Джинович с информация за самата операция, болничен престой и сума. Истината е, че нещата звучат съвсем приемливо.
Виж целия пост
# 502
Мер, Hug Hug Hug
И психолог е нужен,даже задължителен.
И пътеките да бъдат спрени!Колко ненужни операции няма да се направят..
Но всичко в сферата на мечтите и желанията.
StefiZ,каквото и да решите,успех ви желая! Peace
Аз също бях изненадана от цената на д-р Джинович.Преди него имах от турски и немски клиники,в пъти повече(и ми беше непосилно) и най-важното в моя случай-без никаква идея от тях ,щяха да отварят на сляпо.
Виж целия пост
# 503
Благодаря sun sea, надявам да вземем правилното решение. До сега сме доказали, че сме отговорни и мислещи родители, дано и този път не е различен. Simple Smile
Както казваше баба ми "то ако е лесно на нас ли ще се падне" Wink
Така, че лесно няма, важното е ние да съумеем да минем през трудното по най-добрия начин! Simple Smile
Виж целия пост
# 504
Напълно съм съгласна,че в медицината, както и във всяка сфера има много добри специалисти и не така добри, независимо от държавата. Опит и наблюдение  20г в няколко западноевропейски страни, Азия, САЩ ме увери в това! Изисква се да си много информиран или насочен правилно към точните за конкретния случай.
Попадах на няколко пъти в този форум на коментари на гневни изпатили родители..  Ако искате да помогнете на борещите се с проблеми и попаднали в тази група , не сте избрали правилен подход с тези крайни , несъдържателни писания!
Моето дете е с фатални, непоправими последствия от лекарски грешки и от БГ и от Германия.. Но с какво ще помогна да хвълям жлъч по български лекар или немски, след като съм наясно, че има хиляди родители, на които са помогнали и са успешни за тях ?! 
Най-правилното е винаги да се снабдявате с второ, а даже понякога и трето мнение.
Повярвайте, много е важно да имате различни лекарски погледи  към съответния проблем...Колкото и да си харесвате и  вярвате на избрания от Вас лекар , питайте и други негови колеги .... Има винаги вероятности и съответно едно правилно решение.  Ясно е, че не всеки може да си позволи операции в чужбина /цените без частна местна застраховка са много високи /,но  мисля ,че всички родители,  заради детето си ще съумеят да осигурят две-три различни  лекарски мнения преди вземане на важно решение касещо здравето на детето си.
На моето дете проблем не е само хидронефроза и аз в  момента съм се насочила към второ и трето мнение извън Европа.
 За информация във  Boston Children’s Hospital / Best children’s hospitals honor roll 2016-2017/  online second opinion ,  струва 650$ . Онлайн се изпращат документи и до 7-10 дни получавате мнение.

Късмет  и успех на всички ви пожелавам!
Виж целия пост
# 505
Да това е най правилното решение и според мен. Аз преди да се спра на д-р Минова, обиколих почти всички бг. уролози и доста бг. нефролози и след като направих консултация и извън БГ. Наистина е много важно да се види различна гледна точка. Получих доста противоречиви мнения. Спрях се на д-р Минова след като нейното мнение съвпадна с това на друг уролог, който обаче не оперира деца.  Аз от Германия не получих много адекватна консултацуя. Писах в Берлинската болница, в клиниката по урология. От д-р Динович получих точен и ясен отговор - къде е проблема, какво трябва да се направи, и как да се лекува детето.
Сън си, писах ти на лични, но може някой и тук да се включи - дъщеря ми от днес е отпаднала, гади и се, с разтройство е била, цял ден пишка на 30 мин. казва, че е имала болки на моменти в пикочния мехур, и я боли кръста. ...възможно ли е да е бъбрек?
Виж целия пост
# 506
Marycherry , Съжалявам, че си се сблъскала с немската система без ефект, но чужденец без застраховка и препоръка е сложен казус за тромавата им система .... Естествено има и места, които са гъвкави и акстивни.
За съжаление никога нямаш гаранция,че избрания от теб лекар е взел правилно решение и затова е ВИНАГИ нужно да имате второ мнение....Ние, въпреки че с немска частна застраховка/немски татко/  и препоръка от различна област професор към негов  топ колега хирург, не се взе правилното решение навреме. Сегашната ни немска лекарска дипломатично отчита грешката, но ....не не се връща повредено и загубено...
А твоето момиче, според мен по твоето описание може да има спазми в пик. мехур и разпостранена болка в кръстта, поради бактерии. Болката е възможно да достигне бъбрек, но изолирахте ли дали не е причината уроинфекция?
Виж целия пост
# 507
Аз също имам роднини в Германия, вуйчо ми е женен за германка... Той ме насочи към съответната клиника, определено нямах препоръки. Получих отговор от тяхна уроложка, но доста неадекватен и неточен. За съжаление, често нанесените щети са необратими...
Иначе, Мария е с болки от 2 дена. Аз вече не се вглеждам много много, ако видя че преминават нещата не тичам по лекари и не питам. Но тя се оплаква трайно от болка в кръста от ляво, там където е бъбрека.  Утре ще ходи при личната лекарка, ще и кажа да си направи едно изследване на урина, и ако намеря д-р Минова, ще я моля да я види утре към обяд, за да се измъкна от работа.
Виж целия пост
# 508
И на мен лекари уролози ,работещи в немски клиники,ми представиха цялата документация(а и са наясно със състоянието ми),с препратка в двата града с най-добра урология,но ...тцц..
Мер,звънкай още сега,вечерта могат да се влошат нещата.Ако някъде наблизо имате възможност,пусни й още сега обща урина +седимент. Praynig Hug
Виж целия пост
# 509
Ако се наложи, в Токуда има денонощна лаборатория. Тя в момента не е със силни болки, но постоянно я боли. Аз понеже многократно я попитах наистина ли я боли, накрая ми каза, че ми се иска да не се обаждам и да не ходя по лекари, ама нямало да стане, да звъня на Минова, и утре да ходим. Това ме навежда на мисълта, че вътрешно се страхува, и че си я боли.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия