Лесно ли е да си жена и хубав ли е женският живот, сравнен с мъжкия?

  • 75 161
  • 1 642
# 150
Не всеки човек, който на око може да бъде преценен като "дебел", е стигнал до ниво затлъстяване. Ето един полезен линк, чрез който всеки може да определи своя ИТМ (Индекс на Телесна Маса) и да види в коя категория попада. Peace
За мен този индекс е донякъде недомислен, доколкото не отчита разликата между половете при еднаква височина. Аз не съм с наднормено тегло, но не се харесвам, цял живот съм ила слабичка, а сега заради ЩЖ имам едни 5-8 кг повече, и то предимно на корема.

Мъжете в темата да се замислят, че понякога жените просто нямат много време да се поддържат. Докато се оправиш с деца и домакинството, ако си случила на някой хрантутник, който вкъщи с пръст не пипа нищо - кога време за фитнес или йога? Мантрата "всичко е възможно при добра организация" не винаги сработва.
Виж целия пост
# 151
Черната котка, хубаво ме нареждаш Simple Smile Индекса на телесна маса ми е 24, след 25 ще се водя с наднормено тегло. Така както тренирам след година ще съм наднормено тегло, трябват ми 4кг. В същото време индекса ми на мазнини е 9.4%. Ти ми кажи дали съм тюфлек, като съвсем скоро надявам се ще съм с наднормено тегло.
Това имах предвид, че мъже с много мускули също влизат в графата с наднормено тегло, за това по-важния показател е затлъстяването ... а не наднорменото тегло, защото то само по себе си може да е наднормено тегло, но от чист мускул.
Виж целия пост
# 152
Още ли ги нищите тези кила. Ще ми се поне 1 г. да имате цикъл, с всички екстри, да изкарате 9 месеца бременност, с всичките прегледи и доктори в/у главата ви и накрая да родите. После ще си поговорим пак, почти съм сигурна, че въобще няма и да стигнем до темата за килограмите  hahaha
Виж целия пост
# 153
При наличие на някое и друго бентли, размерът на шкембето няма значение    Mr. Green
После се чудим защо мъже с вид на лоена топка, имат самочувствието на киноартисти.
Виж целия пост
# 154
Браво, "Не се сърди човече", много точно казано,но за съжаление на мъжете това никога няма да се случи, те просто са късметлии, но дори не го осъзнават, а ние просто сме прецакани още от момента, в който сме се родили жени
Виж целия пост
# 155
Браво, "Не се сърди човече", много точно казано,но за съжаление на мъжете това никога няма да се случи, те просто са късметлии, но дори не го осъзнават, а ние просто сме прецакани още от момента, в който сме се родили жени
Говори за себе си - не си говорител на всички жени. Изобщо не съм прецакана.
И тук отново долавям прословутата ниска самооценка на много жени, набивана им в главите, как беше? - "още от момента, в който са се родили жени". Ако тези работи, дето ги обсъждаме се случваха на мъжете, така щяха да го извъртят - че вършат толкова велики неща - създатели са на живот, проливат свещената си кръв всеки месец в името на създаването на живот, затова те са чистите, а другите - нечисти; износват новия живот в телата си, затова само те са благословени, достойни и стойностни, а другите са по-елементарни - затова за тях трябва да е всичко по-маловажно.... и какво ли още не, че щяха да изискват десет пъти по-голямо уважение, отколкото сега, а някои направо щяха да се имат за богове. Всичко това би било само повод за гордост и "какво знаят онези другите..." Ама нали сме жени - дай да се обявим за прецакани и окаяни, абе направо за презрени смотли с фабрични грешки и засрамени да си заемем мястото на по-ниското стъпало.  Crazy Тъй де - прецакани сме, значи сме наказвани за нещо.  Laughing
Виж целия пост
# 156
Черната котка, хубаво ме нареждаш Simple Smile Индекса на телесна маса ми е 24, след 25 ще се водя с наднормено тегло. Така както тренирам след година ще съм наднормено тегло, трябват ми 4кг. В същото време индекса ми на мазнини е 9.4%. Ти ми кажи дали съм тюфлек, като съвсем скоро надявам се ще съм с наднормено тегло.
Това имах предвид, че мъже с много мускули също влизат в графата с наднормено тегло, за това по-важния показател е затлъстяването ... а не наднорменото тегло, защото то само по себе си може да е наднормено тегло, но от чист мускул.
Това за 9.4% сериозно ли е? Иначе съм съгласна, че таблицата ръст/килограми е ужасно неточна. Аз никога не се меря на килограми, само обиколки и мазнини. Знам горе долу колко тежа, защото лекарят ме тегли веднъж годишно да си отчете дейност.
Виж целия пост
# 157
Не е лесно да си жена.Жените имат цикъл всеки месец.При мъжете месечни цикли няма.Жените 9 месеца карат бременност.Понякога лека и такава съпроводена със всички екстри..................
Виж целия пост
# 158
Не е лесно да си жена.Жените имат цикъл всеки месец.При мъжете месечни цикли няма.Жените 9 месеца карат бременност.Понякога лека и такава съпроводена със всички екстри..................

 Joy И след като това се бистри ен на броъ страници ти дойде отново да ни го съобщиш. Явно си с ПМС Simple Smile.

Каква ви е драмата с цикъла не мога да разбера.
Виж целия пост
# 159
Каква ви е драмата с цикъла не мога да разбера.
Радвай се, че е така!
Драма си е, ако по една седмица се лее като река от теб и те болят кръст и корем до посиняване на ноктите.
Виж целия пост
# 160
Писнало ми е да обяснявам, но хайде от добро сърце пак, защото все се намират хора, за които грешната интерпретация е второто им аз.
ИТМ не показва и няма за цел да показва какво е съотношението между мазнини и мускулна маса, а показва едно единствено нещо - кога теглото е здравословно и кога не е. Може да имаш и повечко мазнини, но ако си в зелената зона, здравето ти не е застрашено заради излишни килограми. Ако си в червената - вече страдаш от затлъстяване. Толкова е просто, но все се намира някой, който да оспори достоверността на ИТМ  Crazy
Нездравословното тегло си е нездравословно тегло, независимо дали говорим за сланини или за прекалено много мускули. Никоя крайност не е полезна и точно ИТМ ни дава представа къде се намираме. Ако човек иска да си изчислява процента подкожни тлъстини, има други калкулатори.
пп: Човече, една бременност, заедно с женската консултация и раждането може да излезе голяма глезотия в крайна сметка, само да имаш малко пари. Аз съм лежала и в патологична бременност за задържане и пак не намирам износването на дете за нещо кой знае колко ужасяващо като преживяване. За раждането да не говорим - кеф ти упойка, кеф ти секцио.
Виж целия пост
# 161
Още ли ги нищите тези кила. Ще ми се поне 1 г. да имате цикъл, с всички екстри, да изкарате 9 месеца бременност, с всичките прегледи и доктори в/у главата ви и накрая да родите. После ще си поговорим пак, почти съм сигурна, че въобще няма и да стигнем до темата за килограмите  hahaha


И да им взимат кръв всеки месец 9 месеца! Twisted Evil

Аз драма със самия цикъл нямам всъщност. Драмата ми е нервите преди това и главоболието след това.
Виж целия пост
# 162
пп: Човече, една бременност, заедно с женската консултация и раждането може да излезе голяма глезотия в крайна сметка, само да имаш малко пари. Аз съм лежала и в патологична бременност за задържане и пак не намирам износването на дете за нещо кой знае колко ужасяващо като преживяване. За раждането да не говорим - кеф ти упойка, кеф ти секцио.
Говоря за това, че един мъж е в състояние да спортува всеки ден. При жената не е така. Понякога е принудена да лежи и това, заедно с други фактори като хормони и женски болести, оказва катастрофално влияние.
Има жени късметлийки, но повечето които познавам не са в състояние да се натоварят физически почти половината месец.
...За раждането да не говорим - кеф ти упойка, кеф ти секцио.
А то пък коремна операция или 2-3 в зависимост от броя на децата, са голям кеф и въобще не влияят на здравето...
И като родиш с упойка след това никакви последствия няма от раждането...
Така е, както казах има късметлийки, но са единици, около мен е пълно с жени, които при най-малкото натоварване се изпускат, защото органите им са смъкнати, пък нека и без болка да са родили...

rain_bs, нищо не разбрах от написаното. Или поне не видях нито една жена тук да е писала подобно нещо.
Разбира се, че съм прецакана като вместо да присъствам на важни в живота ми неща съм лежала припаднала. Съвсем буквално, и то почти всеки месец до 25 г. И служебни, и лични неща са ми били прецакани заради това. Както и напред казах - не разбирам съревнованието и не смятам, че мъжете или жените са повече един от друг, хора сме, еднакви сме като значимост, но няма как да съм доволна, че не мога да живея спокойно.
П.П. В природата нещата ги приемам за даденост, не са наказание "отгоре", не съм вярваща, просто случайност.
Виж целия пост
# 163
Изобщо не съм съгласна с този ИТМ.
Някой, някъде решил да сложи норми.. #Crazy ooooh!
Виж целия пост
# 164
Стига сте омаловажавали раждането. "Кеф ти упойка, кеф ти секцио", зъб ли ще вадим? Моя съгражданка и майка на съученик на сина ми изпадна в кома след раждането. Вече 12 години е жив труп, не познава дори детето си. Колко жени се уреждат със смъкване на матката след бременността и раждането? Не съдете само по себе си преди да се изхвърлите какъв голям кеф е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия