Лесно ли е да си жена и хубав ли е женският живот, сравнен с мъжкия?

  • 75 161
  • 1 642
# 180
Колелото се върти, жалко, че надали ще изпитате, каквото сте причинявали на жените...

Говориш за някаква групова карма според половия признак ли? Иначе не си обяснявам горното ти изречение. Какво е виновен един случайно избран, нормален мъж за лудостта на други мъже, които наистина са били гадняри, че да изпитва това, което те някога са причинили на жените  Crazy
Най-странна ми е омразата по принцип и желанието да наказваш хора, само защото са мъже/жени и понеже не можеш тези, на които те е яд - тровиш тези, които са ти под ръка. А колко по-добре е да потърсиш помощ от психолог навреме.
Виж целия пост
# 181
Хах искаш да кажеш, че "онези гадняри" са били друг биологичен вид ли? Нали са същите и ги виждаме какво вършат в страните, където властват те т.е. където е чист патриархат и сега?

Опитвам се да кажа, че агресията, чувството за себедоказване и егото не са присъщи на този свят и вредят.
Виж целия пост
# 182
Добре де, и заради тези гадняри, които визираш, смяташ, че собственият ти мъж и синовете ти трябва да си платят?
Виж целия пост
# 183
Много добра тема. Факт е, че мъжът е създаден по-силен от жената, за да защитава нея и децата било то от себеподобните си или от други биологични видове. И след като човекът се оказва на върха на хранителната пирамида, силата и агресията се прехвърля върху жената цели хилядолетия! Няма никъде друг животински вид в природата, където да се наблюдава подобно насилие и омраза към женския индивид, както при човека /прочетете исторически източници, там е описано, макар и пак от мъже/.
Друг факт е, че в съвременния свят място за мъжа няма, а тъй като си говорим за оплождане - вече има и между две яйцеклетки, след 10-на години ще стане на по-достъпни цени и съвсем ще станете ненужни. Колелото се върти, жалко, че надали ще изпитате, каквото сте причинявали на жените...

Има, има, при шимпанзето.
Но пък друг животински вид, при който да има природна мъжка доминация, а той съвсем съзнателно да допуска и алфа женски няма в природата, освен при човека.

Освен това и от мъжката Х хромозома може успешно да стане яйцеклетка.
Виж целия пост
# 184
Нямам такива, говори по-глобално, моля те... Аз говоря в дългосрочен план, как стоят нещата, а ти?
Виж целия пост
# 185
Много добра тема. Факт е, че мъжът е създаден по-силен от жената, за да защитава нея и децата било то от себеподобните си или от други биологични видове. И след като човекът се оказва на върха на хранителната пирамида, силата и агресията се прехвърля върху жената цели хилядолетия! Няма никъде друг животински вид в природата, където да се наблюдава подобно насилие и омраза към женския индивид, както при човека /прочетете исторически източници, там е описано, макар и пак от мъже/.
Друг факт е, че в съвременния свят място за мъжа няма, а тъй като си говорим за оплождане - вече има и между две яйцеклетки, след 10-на години ще стане на по-достъпни цени и съвсем ще станете ненужни. Колелото се върти, жалко, че надали ще изпитате, каквото сте причинявали на жените...

Има, има, при шимпанзето.
Но пък друг животински вид, при който да има природна мъжка доминация, а той съвсем съзнателно да допуска и алфа женски няма в природата, освен при човека.

Освен това и от мъжката Х хромозома може успешно да стане яйцеклетка.
Хаха няма, а при хиените какво ще кажеш?Или слоновете? Айде проучете първо
Виж целия пост
# 186
А аз смятам, че мисълта ти или яко насича, или че не разбирам добре какво означва това:

Колелото се върти, жалко, че надали ще изпитате, каквото сте причинявали на жените...

Кой точно очакваш да плати? Баща ти, брат ти, някой ден и синовете ти?
Виж целия пост
# 187
Това казвам, че няма да си платят, защото женската природа не е такава
Виж целия пост
# 188
Много добра тема. Факт е, че мъжът е създаден по-силен от жената, за да защитава нея и децата било то от себеподобните си или от други биологични видове. И след като човекът се оказва на върха на хранителната пирамида, силата и агресията се прехвърля върху жената цели хилядолетия! Няма никъде друг животински вид в природата, където да се наблюдава подобно насилие и омраза към женския индивид, както при човека /прочетете исторически източници, там е описано, макар и пак от мъже/.
Друг факт е, че в съвременния свят място за мъжа няма, а тъй като си говорим за оплождане - вече има и между две яйцеклетки, след 10-на години ще стане на по-достъпни цени и съвсем ще станете ненужни. Колелото се върти, жалко, че надали ще изпитате, каквото сте причинявали на жените...

Има, има, при шимпанзето.
Но пък друг животински вид, при който да има природна мъжка доминация, а той съвсем съзнателно да допуска и алфа женски няма в природата, освен при човека.

Освен това и от мъжката Х хромозома може успешно да стане яйцеклетка.
Хаха няма, а при хиените какво ще кажеш?Или слоновете? Айде проучете първо

Ти четеш ли аз какво пиша, а? При хиената мъжка ли е доминацията, а?

Питам те може ли например, при горилата алфа да е женска, а?
Може ли при шимпанзето, алфа да е женска, а?

Ай чети първо с разбиране.
Виж целия пост
# 189
Добре, моя е грешката тук, усетих се
Интетресно при шимпанзетата тогава дали има такова унижение, изнасилване, побой над женска, потъпкване на правата й като вид? Всъщност не съм се интересувала за тях
Виж целия пост
# 190
Това казвам, че няма да си платят, защото женската природа не е такава

Но го искаш, защото казваш "жалко, че няма", т.е. би искала мъжете, в това число и троите близки, да изкупуват някакви грехове на хора, живели на друг континент и в друго време? Логиката е убийствена и тук спирам да обръщам внимание на Вишна123.
Виж целия пост
# 191
Хора, живеели на друг континент и по друго време? Малко по надолу е темата с битото момиче и от коментарите съдя, не е единствена
Не казвам, че жените не са агресивни, но повторих вече, как бушуващия тестостерон и чувството за себедоказване май не са присъщи за жени и нямат място в "демократичния" свят, където дори закона не бачка сигурно защото затворите вече са пълни с мъже
Виж целия пост
# 192
Добре, моя е грешката тук, усетих се
Интетресно при шимпанзетата тогава дали има такова унижение, изнасилване, побой над женска, потъпкване на правата й като вид? Всъщност не съм се интересувала за тях

Тормозят си женските. Унижение и леко биене. Изнасилване нямаше. Но потъпкване на правата и унижение, да.

Четох обаче днес една статия написана от мъж, който твърдеше, че благоденствието минава през това какво е отношението към жените. Даваше пример, че няма развита страна, в която правата на жените да не се спазват. Или накратко едно общество е благоденстващо, ако жените в него живеят добре.
Виж целия пост
# 193
И животните Simple Smile по-слабите същества тоест
Много правилно
Виж целия пост
# 194
По-принцип изнасилвачи и педофили са предимно мъже. Войници (убийци) - предимно мъже. Не съм мъжемразка , но това са фактите. Наистина са по-агресивната част от човечеството. Естествено , че има и големи добряци измежду тях. Не един или двама са мъжете, които са улеснили женския живот. Или са били защитници (войници) на родина и ценности. Сега на кой живота му е по-лесен е въпрос на гледна точка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия