"Жените живеят средно 7-10 години по-дълго от мъжете според световната статистика. В същото изследване се отчита, че 70% от пациентите на лекарите са жени – те боледуват повече, лежат в болници и се оперират по-често, приемат по-големи количества лекарства в сравнение с мъжете."
Източник
Това може и да е вярно, но съм чела, че всъщност тази статистика значи друго - мъжете много по-рядко решават да отидат на лекар и много голям процент от тях чакат последния възможен момент, за да го направят, докато жените много по-често обръщат внимание на здравето си в по-ранен етап и предприемат лечение. Така че може би трябва да погледнем и още материали на тази тема и да видим какво стои зад фактите. Не твърдя със сигурност, но казвам, че съм срещала такава информация.
Освен това в напреднала възраст доста по-голям брой остават жени. Този брой също влияе на статистиката, след като се усредни възрастта.
Въобще всеки, който търси причина да му е скапано, не си заслужава вниманието. 

