С какво ви дразнят свекървите- 60

  • 47 560
  • 778
# 450
Идеята да продаде нейното жилище беше по повод на коментара й, че искат да се изнесат в друг град.
Това не е възможно, поради простата причина, че отново ще доведе до ипотека за част от сумата. Проучвахме пазара дълго време, но единствения вариант е замяна. А и нали идеята е да се живее на негова, а не на моя територия.
Ако аз купя къща с парите от моя апартамент, какво ще се промени? Пак ще сме в мое жилище. Обаче, да заменя готов, отремонтиран и обзаведен апартамент, с нови поръчкови мебели и всички удобства за полуразрушена къща за тотален ремонт /за това ще стигнат парите, ако продам моето жилище/? Ти сериозно, би ли го направила?
Жилището е купувано от родителите ми ново и е добре поддържано, просто имаше нужда от ремонт - дограми, врати, мебели, защото вече бяха морално остарели. А дали ще е на кредит, всеки сам си прави сметката на възможностите. При мен на кредит беше добър вариант с минимално оскъпяване. 
Виж целия пост
# 451
Аз съм съгласна със  The Siren of Titan , при положение, че съпругът на Ани има някакви притеснения да живее в неин имот, в който майка и стои два - три месеца в годината и човекът иска да имат общо жилище и на двамата.
Ако той си е ок да живеят в апартамента на Ани, всичко там си му харесва и си го чувства като свой, необходимо ли е да се правят някакви гимнастики само и само да се угоди на свекървата?!?
Решението къде ще живеят би трябвало да е само и единствено и на двамата и двамата трябва да се чувстват добре там
Виж целия пост
# 452
Идеята да продаде нейното жилище беше по повод на коментара й, че искат да се изнесат в друг град.
Това не е възможно, поради простата причина, че отново ще доведе до ипотека за част от сумата. Проучвахме пазара дълго време, но единствения вариант е замяна. А и нали идеята е да се живее на негова, а не на моя територия.
Ако аз купя къща с парите от моя апартамент, какво ще се промени? Пак ще сме в мое жилище. Обаче, да заменя готов, отремонтиран и обзаведен апартамент, с нови поръчкови мебели и всички удобства за полуразрушена къща за тотален ремонт /за това ще стигнат парите, ако продам моето жилище/? Ти сериозно, би ли го направила?
Ами зависи. Ако искам да живея в по-голям град с повече перспективи за живот и развитие и далече от отровни роднини - да, бих го направила. Най-малкото освен гореизброените плюсове ще притежаваш и имот с по-висока стойност.
И какво семейство сте като постоянно се говори за "заврян зет", "моя" и "твоя" територия.
Виж целия пост
# 453
Така предположиха момичетата в по-предни постове - че той е заврян зет, явно това смята и свекървата.
Тук става въпрос за по-малко населено място, което ще ни е по-далече и на двамата от уредения голям град. Само че нормална къща около града е по-скъпо от апартамент....
Виж целия пост
# 454
Така предположиха момичетата в по-предни постове - че той е заврян зет, явно това смята и свекървата.

Не е важно тя какво смята а той какво смята
Виж целия пост
# 455
Така предположиха момичетата в по-предни постове - че той е заврян зет, явно това смята и свекървата.

Не е важно тя какво смята а той какво смята
Той иска мир с майка му и нормално съжителство само с мен, но очевидно не се получава. За да миряса тя, аз трябва да съм снаха от 18-ти век, завряна у тях.
За да мирясам аз, трябва да се върнем вкъщи и да си заживеем по стария начин.
Все някоя трябва да е недоволна. Затова аз гледам да прекарвам минимум време там и толкова. Засега....
Виж целия пост
# 456
Мисълта ми е той дали е ок да живеете в твоя апартамент?
Виж целия пост
# 457
Мисълта ми е той дали е ок да живеете в твоя апартамент?
Щом живяхме 3 години, значи се предполага, че е ОК. Ако не е ОК, това ще е продиктувано от свекървата. Зрял човек не си мени мнението през 2 дена.
Виж целия пост
# 458

Не, през деня сме на работа, вечер аз се прибирам вкъщи /ММ се прибира по-рано и вече е вечерял/, вечерям, къпя се, оправям нещо, ако има вкъщи и после ММ ме взима и ходим у тях. Тя вече се е наредила на ТВ да гледа сериали и общо взето не я виждам изобщо. Ние си се прибираме в нашата си стая и така. За мен също е ужасно безсмислено това ходене насам-натам. Явно е време да се поставят ултиматумите, колкото и да съм против това. 
Мисля си, че не ти трябват ултиматуми- покажи малко нервно изтощение от това ходене напред- назад. Почни да се чувстваш потисната, без голямо желание за секс, спомени че имаш чувството, че тя слухти на вратата, стани, разходи се из стаята, кажи че не ти стига въздух, че имаш чувството че се задушаваш.
Кажи му, че от известно време се опитваш да подтискаш чувството си, че си в капан, но в този момент не можеш.
Кажи му, че те е страх да забременееш, защото вече не вярваш, че ще дойде момент тя да ГО пусне.
Не го обвинявай, че той не иска да вземе решение, просто му стовари на главата свои здравословни проблеми, които  го касаят пряко.....
Виж целия пост
# 459
absurt , голяма артистка излезе  Laughing
признавам, аз не мога така/за добро или за лошо/
Виж целия пост
# 460
Абе какви театри, какво задушаване- просто като си се прибере, оправя се, сяда на дивана с биричка и сериал и никаква сила да не може да я помести. И аз не мога да си представя какви са тия разхожданици вечер по график...
Виж целия пост
# 461
Не знам, за мен не е нормално да се наливат пари на кредит в стари жилища. А ипотеката не е разход, а инвестиция: тия пари всеки месец ще ги дадеш за какви ли не глупости, от които нищо няма да имаш накрая. Винаги може да продадеш старите имоти и с допълнително ипотечен кредит да вземеш доста по-хубав, ако пък са ти много апартаментите.
Накратко:
Важното е да кипи безсмислен труд! Mr. Green
Виж целия пост
# 462
Аз друго мисля - ако Ани има жилището преди брака, за чий и е да го продава, за да закупи ново СИО. Сега има свое жилище, а после ще има половин. Сигурно има начин това да се избегне, но не бих правила подобна глупост и децата си не бих посъветвала да правят подобно нещо.
Виж целия пост
# 463
Ми те май хич не са им много апартаментите, след като момчето няма имот, с който да разполага независимо и да живее в него семейство. Това "имам апартамент" е много разтегливо понятие в българските семейни отношения...
Виж целия пост
# 464
Ей на това се казва "артистична свекърва"... Аплодисменти за режисьорската хрумка на Absurt Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия