С какво ви дразнят свекървите- 60

  • 47 560
  • 778
# 480
Аз не знам някой да взима ипотечен кредит, само и само да се пъчи че е самостоятелен. Някои нямат къде да живеят, други са дръпнали напред с парите и вместо ипотечен взимат потребителски, трети са се напатили от "дарените" апартаменти. но никой не взима ей така за разнообразие, ако има хубав апартамент и двамата се чувстват добре в него без никой да им намила на главите
Виж целия пост
# 481
Ние нямаме брак все още. Жилището беше на родителите ми, аз го наследявам. Кредитите за него си ги тегля и изплащам само аз още откакто съм започнала ремонтите, далеч преди ММ да дойде да живее там. Аз също не участвам финансово в поддръжката на дома на родителите му. Така че факторът някой да дава на някой пари или да му изплаща кредититене стои на дневен ред.  
Въпросът с това къде да живеем, е обсъждан още в началото. Прие се от двамата, че ще е в моя апартамент, защото няма смисъл да се дават пари за ипотеки и наеми, а 1 жилище да стои празно, само защото е мое.

А защо е необходимо след като се навечеряте у вас да отидете да спите при свеки?
Нали всеки си гледа тв и после си лягате.
Започнете постепенно да оставате у вас, измислете причина.
Като под у вас имам предвид твоя апартамент. След като сте изкарали там 3 г, значи може.
Сега ще е светло до късно, може и да се разходите до тях. Но после си спите във вашето легло.
Насърчавайте бабата да ходи на пенсионерски сбирки. Там ще се разсее с наборите.
Хареса ми съвета на абсурд за в краен случай.

Защото се тръшка и това не спира вече 2-ра година. Под какъвто и предлог да сме оставали вкъщи, все едно и също е. Вече оставаме без предлог, така и така нещата не се променят.
Болести да изтъквам, не става, не съм такъв човек. Това означава да й сляза до нивото и да правя нейните театри. Благодаря, това не е за мен. Честно, ако не бях добре възпитана, досега щях да й кажа очи в очи, че това, което прави не е хубаво и е крайно време да престане с цирковете. Обаче, не съм на тоя акъл и тези неща са ми чужди на мен.
Виж целия пост
# 482
И защо да е за 30 години? Може да го погасиш предсрочно. И да е доста комфортен като сума. Може да си увеличаваш доходите и накрая да се окаже, че си спечелил като за повече от един живот, ако са вдигнали нивото.

Сега, ако за някой да плаща за жилище е "излишен разход" и живее с идеята, че вече си има къде да живее и не иска да взима нещо ново, това си е друг въпрос. Но и е един от пътищата да си останеш на същото ниво. А през това време ще изхарчат месечната вноска, както казах, за глупости и съвсем неусетно. Наистина съм виждала как в морално остарели апартаменти в неприятни депресивни блокове се наливат огромни суми за луксозен ремонт, от което качеството на живот не се вдига особено, само се окопаваш повече в мизерията.

Ани, на твое място щях да отдам празния си апартамент под наем, да си събирам парите, а от мъжа да очаквам да изплаща семейно жилище.
Виж целия пост
# 483
Абе баш три пъти не е, ама все пак не всички са неземни богаташи и да си бършат задниците с пари и да извадят спокойно 80-90-100 хилки и да ги платят ей така кеш.
По-добрият вариант ли е да се плащат наеми цял живот, всъщност всеки сам си преценя кое му е изгодно.
Не може да кажеш на някой, че нищо не е постигнал и не е самостоятелен, само защото живее в "наследствена кутийка" или пък обратното, бил луд, че тегли кредит.
Ани, душа, ти си прекалено добра с няква дъртофела, дето не го заслужава.
Виж целия пост
# 484
Аз друго мисля - ако Ани има жилището преди брака, за чий и е да го продава, за да закупи ново СИО. Сега има свое жилище, а после ще има половин. Сигурно има начин това да се избегне, но не бих правила подобна глупост и децата си не бих посъветвала да правят подобно нещо.


По същата логика той може да си мисли "Ани има жилище преди брака, аз бачкам като луд и вадя добри пари, но Ани има жилище преди брака и реално то си е само нейно, а аз тегля кредити за да го ремонтирам. При мама си ми е много добрe"

След като ще живее в това жилище, много ясно че ще го ремонтира, а ако е путьо да си стои при мама, а не да се жени. Като не му отърва, купуват жилище заедно с жената, изплащат го заедно и го ремонтират заедно. Виждала съм такива случки и то при приятели, че им да ти зайде.
Виж целия пост
# 485
Скрит текст:
Ние нямаме брак все още. Жилището беше на родителите ми, аз го наследявам. Кредитите за него си ги тегля и изплащам само аз още откакто съм започнала ремонтите, далеч преди ММ да дойде да живее там. Аз също не участвам финансово в поддръжката на дома на родителите му. Така че факторът някой да дава на някой пари или да му изплаща кредититене стои на дневен ред.  
Въпросът с това къде да живеем, е обсъждан още в началото. Прие се от двамата, че ще е в моя апартамент, защото няма смисъл да се дават пари за ипотеки и наеми, а 1 жилище да стои празно, само защото е мое.

А защо е необходимо след като се навечеряте у вас да отидете да спите при свеки?
Нали всеки си гледа тв и после си лягате.
Започнете постепенно да оставате у вас, измислете причина.
Като под у вас имам предвид твоя апартамент. След като сте изкарали там 3 г, значи може.
Сега ще е светло до късно, може и да се разходите до тях. Но после си спите във вашето легло.
Насърчавайте бабата да ходи на пенсионерски сбирки. Там ще се разсее с наборите.
Хареса ми съвета на абсурд за в краен случай.

Защото се тръшка и това не спира вече 2-ра година. Под какъвто и предлог да сме оставали вкъщи, все едно и също е. Вече оставаме без предлог, така и така нещата не се променят.
Болести да изтъквам, не става, не съм такъв човек. Това означава да й сляза до нивото и да правя нейните театри. Благодаря, това не е за мен.
Честно, ако не бях добре възпитана, досега щях да й кажа очи в очи, че това, което прави не е хубаво и е крайно време да престане с цирковете. Обаче, не съм на тоя акъл и тези неща са ми чужди на мен.

Какъв е този рефрен с "добре възпитана, зле възпитана"? Това ли ти е поводът, за да си мрънкаш и да не предприемаш нищо в продължение на месеци? Какво пречи един възпитан човек да каже на друг, че между тях има проблем и той трябва да се реши?
Виж целия пост
# 486
Добре възпитаният човек не значи да е изтривалка- значи деликатно да откаже вечер да се мести да спи в друго легло.
Виж целия пост
# 487
Точно.
Виж целия пост
# 488
Аз мога да предложа друго, по-практично решение. Събират двете майки – свекърва и тъща, да живеят заедно и да си правят компания. Лятото на село, зимата в апартамента на свекървата (или на тъщата, както се разберат). Младите да си живеят необезпокоявани в другия апартамент, без да им светят бабите на интимния живот. И без ипотека.  Laughing

 smile3508
Почти съм в ситуацията на Ани (има известни разлики, но по същество е еднакво).
За нас идеалното решение е да теглим ипотека да купим тристаен на 2-3 спирки от нас (по-близо е опасно) за двете свекърви (С и майка й) и тъщата. Хем ще си правят компания, хем по-лесно ще ги обгрижваме.
Ако С прекали с мрънкането, само обяснявам, че в еди кой си сайт се предлага перфектния апартамент. Така че - оглед и кредит. Действа за известно време Mr. Green
Виж целия пост
# 489
За всяко нещо си има начин, стига да го искаш. Как ли няма да оставя някой да си разиграва коня, пък аз да съм Многострадална Геновева.
Виж целия пост
# 490
Ние нямаме брак все още.

Не ви приема за семейство и за това се тръшка. За нея семейство са  тя и сина й, ти си му гаджето.
Моята колежка (66 годишна) разсъждава точно по този начин - щом нямат брак значи не му е никаква на сина й приятелката, нищо че живеят заедно.
Виж целия пост
# 491
Спирам да чета за днес, че тия бабишкери много ме дразнят, дето ги разказвате.
Що нямам и аз такива колежки да ги юркам.  Laughing
Виж целия пост
# 492
И защо да е за 30 години? Може да го погасиш предсрочно. И да е доста комфортен като сума. Може да си увеличаваш доходите и накрая да се окаже, че си спечелил като за повече от един живот, ако са вдигнали нивото.
.....................
Ани, на твое място щях да отдам празния си апартамент под наем, да си събирам парите, а от мъжа да очаквам да изплаща семейно жилище.

Аз пък, ако бях на мястото на мъжа ти, щях да ти бия шута и да си намеря жена, а не куче касичка. Mr. Green
Ти си най- меркантилната личност, с която съм имала досег и честно казано, в реала бих те заобикаляла.
ПП. Нивото на човека не се определя от ипотеката и новото жилище- това са критериите на първенютата.
Виж целия пост
# 493
Спирам да чета за днес, че тия бабишкери много ме дразнят, дето ги разказвате.
Що нямам и аз такива колежки да ги юркам.  Laughing
Мен бабишкерите не ме дразнят. Дразнят ме хленчещите хора, които сами си съсипват живота и после обвиняват другите за това.
Четейки теми в СО стигам до извода, че пасивността и носенето по течението /разбирайте бягане от отговорност и неглижиране на проблемите/ са доста разпространени като вид човешка реакция.
Виж целия пост
# 494
Ние нямаме брак все още.

Не ви приема за семейство и за това се тръшка. За нея семейство са  тя и сина й, ти си му гаджето.
Моята колежка (66 годишна) разсъждава точно по този начин - щом нямат брак значи не му е никаква на сина й приятелката, нищо че живеят заедно.

Това също е много верочтно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия