С какво ви дразнят свекървите- 60

  • 47 560
  • 778
# 510
Малко диагонално четох, че ми омръзна тая история, признавам си Simple Smile Сори, Ани, ама цяла тема за твоя случай отиде.
Аз какво виждам- гаджета, майка която ги има за такива, изобщо не я приема за снаха и я чака да се разкара. Мъж, който от великодушие или малодушие не може да направи крачка. Обаче и тъщата с няколко месечен престой зимата ми е изцяло анти на разбиранията. Тоя мъж дали не се дразни?!
Виж целия пост
# 511
Малко диагонално четох, че ми омръзна тая история, признавам си Simple Smile Сори, Ани, ама цяла тема за твоя случай отиде.
Аз какво виждам- гаджета, майка която ги има за такива, изобщо не я приема за снаха и я чака да се разкара. Мъж, който от великодушие или малодушие не може да направи крачка. Обаче и тъщата с няколко месечен престой зимата ми е изцяло анти на разбиранията. Тоя мъж дали не се дразни?!

Тъщата реално си е в апартамента, който е предоставила на Ани.
Затова започнаха коментарите за собствено жилище. той все пак и мъжът не е  от желязо да живеят с тъщата 3 месеца годишно, пък и ревнивата свекърва няма шанс това да го позволи. да са с тъщата, а тя да стои сама, като според нейните разбирания жената трябва да е в дома на мъжа си, т.е. при нея.
Абе, голяма каша newsm78
Виж целия пост
# 512
Малко над 30 сме и двамата.
Ани, най-добронамерено ти казвам да осъзнаеш, че си губиш времето с безсмислени глупости, а животът се изнизва бързо. Сега си малко над 30, оставила си поне две години от живота ти да минат в идиотско разиграване, неясно колко години ще чакаш на половинката ти да му светне, че те е поставил в идиотска ситуация и в един момент ще се събудиш все още спяща в апартамента на майка му без деца, на около 40 години. Такъв живот ли искаш? Половинът ти такъв живот ли ти предлага?
Виж целия пост
# 513
Веселка, конфигурация с тъща не е по-добра от тази със С. Аз не мога и да си го помисля, представям си какво му е на тоя мъж.
Аз за 2 години щях да съм го оставила, честно! Колко време имам да губя в глупости, кога ще живея, кога ще раждам.
Запознах се мм на 28 г. и знаех какво искам от него, ако не беше го оправдал като очакване и отношение, щях да го оставя.
Виж целия пост
# 514
Малко над 30 сме и двамата.
Ани, най-добронамерено ти казвам да осъзнаеш, че си губиш времето с безсмислени глупости, а животът се изнизва бързо. Сега си малко над 30, оставила си поне две години от живота ти да минат в идиотско разиграване, неясно колко години ще чакаш на половинката ти да му светне, че те е поставил в идиотска ситуация и в един момент ще се събудиш все още спяща в апартамента на майка му без деца, на около 40 години. Такъв живот ли искаш? Половинът ти такъв живот ли ти предлага?

Много точен коментар!  Peace
Свекървата по-млада и самостоятелна няма да става. Колкото повече минава времето ще ви е все по-трудно да се отделите. Може да дойде момент, в който и мъжа ти няма да иска да остави мама сама.
Виж целия пост
# 515
Веселка, конфигурация с тъща не е по-добра от тази със С. Аз не мога и да си го помисля, представям си какво му е на тоя мъж.
Аз за 2 години щях да съм го оставила, честно! Колко време имам да губя в глупости, кога ще живея, кога ще раждам.
Запознах се мм на 28 г. и знаех какво искам от него, ако не беше го оправдал като очакване и отношение, щях да го оставя.


Съгласна съм, това написах и аз, че и на него не му е лесно 3 месеца в годината с тъщата, но тъщата реално си е в нейния апартамент
Виж целия пост
# 516
Ако свека ставаше за съжителство  не е лош вариант майката да живее в новото отремонтирано жилище и да са близо.Но  тъй  като се разбра ,че тя не дава с пръст да  и се бутне жилището, може Анито да стане като мен ,да чака  чорбаджийството  в неуютен и не любим дом ,изхабила всички нерви и  на предела на всичко.
Или  сценария  на 40  пак приятелката ,дето е несигурна  съпруга. Брак , бързи решения и  непукизъм ,който ще мре да мре и да се оправят нещата.В интерес на истината никой  не умира преди да му е дошъл реда, края ,написаното.Все си мислите че сте млади на 30 ,да ама не...времето тръгва бързо и се озоваваш  една сутрин на 50.
Виж целия пост
# 517
Брех, какви неща се разкриват в процеса на разследване. Значи, анито си няма самостоятелно жилище, то било на майка й.  Да беше споменала отначалото тази незначителна подробност.
Виж целия пост
# 518
Брех, какви неща се разкриват в процеса на разследване. Значи, анито си няма самостоятелно жилище, то било на майка й.  Да беше споменала отначалото тази незначителна подробност.
Майка ѝ поне не присъства в него 9 от 12 месеца в годината. Мъжът ѝ и такова няма.
Виж целия пост
# 519
И аз това се зачудих, като казаха, че имат "достатъчно апартаменти", си помислих, че имат поне още 1-2 празни.
Виж целия пост
# 520
Брех, какви неща се разкриват в процеса на разследване. Значи, анито си няма самостоятелно жилище, то било на майка й.  Да беше споменала отначалото тази незначителна подробност.

Аз прочетох, че то и е дадено от майка и/как точно не знаем/, майката идва за два три месеца в годината, иначе живее в друго населено място. преместила се е с идеята младите да са самостоятелни. Т. е до преди Ани да се събере с този младеж, майката си е живеела в жилището, предполагам заедно с Ани
Виж целия пост
# 521
И аз това се зачудих, като казаха, че имат "достатъчно апартаменти", си помислих, че имат поне още 1-2 празни.
В конкретния случай това няма особено значение. Значение има простият факт, че свекървата иска да разкара Ани и разиграва театро, а синът се връзва. Или му е по-удобно да седи на два стола. Дори Ани да беше собственик на Бъкингамския дворец, пак щеше да има подобно театро, а синът щеше да седи до полата на мама докато БЪкингамският дворец стои празен.
Виж целия пост
# 522
Всичко това е говорено предварително с ММ и играно на практика 3 години. Проблеми не е имало, коментирали сме го нееднократно.
Реално, моята майка е била по-ощетена откъм внимание, но никога не го е показвала. Вече 5-та година по 9-10 месеца в годината живее сама и като разстояние е много по-далече от нас, почти на 30 км. Виждаме се събота или неделя за по 2-3 часа. От свекървата сме на 3 минути с кола.  
Не беше минала година от смъртта на моя баща, когато заживяхме с ММ под един покрив. Драми никога не е имало - седнахме, поговорихме си като майка и дъщеря и се разбрахме. Майка ми винаги ме е насърчавала да си гледам живота, много духовит и борбен човек.
Просто те със свекървата са коренно различни хора, с коренно различни виждания за нещата.
И все пак, нещата бяха добре до смъртта на свекър ми. Тогава тя се сети, че има син и трябва да го задърпа обратно към дома си.

Брех, какви неща се разкриват в процеса на разследване. Значи, анито си няма самостоятелно жилище, то било на майка й.  Да беше споменала отначалото тази незначителна подробност.

Аз прочетох, че то и е дадено от майка и/как точно не знаем/, майката идва за два три месеца в годината, иначе живее в друго населено място. преместила се е с идеята младите да са самостоятелни. Т. е до преди Ани да се събере с този младеж, майката си е живеела в жилището, предполагам заедно с Ани

Да, жилището беше на баща ми и майка ми. Майка ми ни го остави и ни даде пълно право да правим каквото решим в него.
Не разбрах, нещо срамно ли има в това да живееш с родителите си?
Или всички тук считате, че като стане човек на 18, трябва да тегли ипотечен кредит и да заживее самостоятелно.
Моите родители са доста възрастни хора - майка ми е на 75, баща ми беше 10 години по-голям. За мен най-естественото нещо на света беше да съм край тях, докато съм сама и да стягам въпросния апартамент. Те така или иначе работеха до преди татко да почине /много енергичен човек, не се спираше на едно място/ и това жилище им беше удобно и близо до работните места.
Виж целия пост
# 523
Ми общо взето е индикация, че нямаш особени успехи с живота. При добра работа и професия дори след бума на цените има начин да се отделиш в ново домакинство.
Виж целия пост
# 524
Да, жилището беше на баща ми и майка ми. Майка ми ни го остави и ни даде пълно право да правим каквото решим в него.
Не разбрах, нещо срамно ли има в това да живееш с родителите си?

Как да има, ето мъжът ти си живее с майка си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия