С какво ви дразнят свекървите- 60

  • 47 560
  • 778
# 555
Ами нали уж е даден, преотстъпен, наследствен, собствен! Обърках се вече! Щом двама души живеят там, майка й идва на гости, с покана, аз така си мисля поне. Освен, ако тя не си живее с майка си зимата, мъжа й прескача някоя вечер, иначе и той е при майка си. Абе като гаджета, не като семейство. На мен на такива ми изглеждат тези отношения.
Ами като дойде майката, пак ли спят при свекървата?! Оплетена работа и в тоя стрес дете правят!
Ани, с най-добри чувства съм към теб! Интелигентно момиче си, но тук никой не може да ти помогне. Както виждаш само си чешем езиците.
Ти какво мислиш да правиш? Ситуацията я разнищихме вече, важни са действията.
Виж целия пост
# 556
Ама това, че се чувствал така, си е чисто ваша измишльотина.
Някак си преди да почине баща му и майка му да откачи, не се е чувствал така, сега изведнъж, хоп, дрън.


И преди му е било кофти, но не е смеел да каже. Сега е намерил повод.  
Много врачки се навъдиха в темата. (аз съм скромна - ако може на ЛС числата от тотото, моля Embarassed).
Но е факт, че тези хора не си споделят чувствата, затова всички си предполагаме.

Като чета Ани - 90 % все едно за моята С го е писала. Но има оправия - говорене за емоции, но без емоции.
За липсата Хапартамента - за свекървата проблемът е, че синът й няма дял. Затова върти, суче да го откъсне. Също има дива ревност/сравняване със сватята
Трите месеца съвместно живеене с тъщата може и да засилват двата проблема, но не са основната причина.
Виж целия пост
# 557
Според мен са голям проблем тези три месеца, С полудява, че сина й е там при чуждите.
Ани, майка ти при вас ли е сега? Ако да, ето ви обяснима ескалация на свекървенските нерви.
Виж целия пост
# 558
Свекървата си иска друг тип снаха и затова ги играе тези роли, да ги раздели. Синът и не прави нищо, тук е проблемът. Ани освен да си тръгне като и писне, друго няма какво да направи.
Виж целия пост
# 559

И преди му е било кофти, но не е смеел да каже. Сега е намерил повод.  
И като му е било кофти, печени картофи ли е имал в устата да каже:"Мило, хайде да си купим наш дом. Ти ще продадеш твоя апартамент, аз ще извадя/ взема кредит за същата сума и ще си го купим на името на двамата"?
Виж целия пост
# 560
Според мен са голям проблем тези три месеца, С полудява, че сина й е там при чуждите.
Ани, майка ти при вас ли е сега? Ако да, ето ви обяснима ескалация на свекървенските нерви.

С полудява, че изобщо има тъща. Поне моята го прави - постоянно се сравнява с нея. Ние не я отразяваме, но тя нон-стоп си го прави.

Съгласявам се с мнението, че С търси заместител на починалия си съпруг, по-скоро търси такова семейство с каквото е свикнала. Хайде и аз да врачувам - тя е от типа жени, които трябва да има кого да командва и за кого да се грижи. Готова е на всичко, абсолютно на всичко, за да се бори за своя модел.

Ани, защо вие на отидете на психолог. Той може да ви даде насоки как да решите проблема.
Виж целия пост
# 561
Абе, я стига с тези имоти. Всеки си знае колко, как и за какво да си дава парите. И това да имаш ипотека, определено не е мерилото как и дали се справяш в живота.
В случая има една егоистична бабетка, която по някаква причина е преценила, че сина ѝ може да бъде изнудван емоционално и да изпълнява ролята на мъж в живота ѝ. И тук няма и грам помисъл за добруването му, а чисто и просто е средството за задоволяването на личните ѝ прищевки.
Обаче, времето си върви и сега на по 30+, утре на по 40. И ако "детето" не се освести, то, в най- добрият случай ще си остане... сам.
Разходете се в парковете- там има достатъчно "примери" за добри синове, кретащи след маминка с оклюмала физиономия.

А на Ани, бих ѝ припомнила, че "доброто възпитание", не се заключва в това да сме подлоги на някого. Това е малодушие.
Примери за възможна реакция прочетох доста и смятам, че при добро желание- има какво да се направи (и то, без да го поставяш "между чука и наковалнята"). Просто, част от порастването е и възможността да правим избори в живота си, да ги отстояваме и да сме готови за последствията (а на 30+, определено би трябвало да сме минали този етап)
Виж целия пост
# 562
Ако опитате някакси да излезете от рамката "свекървата е виновна за всичко", може да откриете доста неща, невинаги приятни.
Виж целия пост
# 563
Ако опитате някакси да излезете от рамката "свекървата е виновна за всичко", може да откриете доста неща, невинаги приятни.
Всъщност, многократно беше казано, че синът на свекървата поставя Ани в идиотска ситуация и топката в момента е в неговите ръце. Но той или няма топки, или му е по-удобно да седи на два стола.
Виж целия пост
# 564
Според мен са голям проблем тези три месеца, С полудява, че сина й е там при чуждите.
Ани, майка ти при вас ли е сега? Ако да, ето ви обяснима ескалация на свекървенските нерви.
Гадаете- всяка влага черти на свекървата, черпейки от собствената си реалност. Simple Smile
Ако са причината тия 3 месеца, би трябвало по толкова да прекарват годишно и при кандидат- свеки, и нещата да заспят.
Да, ама не- тя си иска сина вкъщи, а приятелката - вън.
До това заключение стигам.
И комай синът ѝ също не се чувства достатъчно женен без подпис, затова и не може да застане на по- твърда позиция.
Мислех, че са по- малки, но над 30 години, един мъж ако не може да се справи 2 години с неприемането насериозно като обвързан, от страна на майка му, бих се притеснила.
Та, те не живеят като семейство въобще, какво дете са тръгнали да правят?
Виж целия пост
# 565
О, те ако го направят детето тогава стой та гледай какъв купон ще стане.
Виж целия пост
# 566
До сега свекървите в темата все питаха, защо тъстовете не давали имоти. Ето сега, в случая имота е от тъщата и пак същите постове, и то при положение, че нито на авторката нито на мъжа й това е проблем. Пак имота обаче се дъвче, а той изобщо липсваше в картинката първоначално.
Не е важно къде живееш, а как живееш заедно с другите обитатели на имота.
Ани, не ти е важно свекървата да разбере,че не я оставяте, като си живеете само двамата. Важно е да го разбере мъжа ти, на него обясни. Само така ще спре да й се връзва на постановките
Виж целия пост
# 567
Абе, я стига с тези имоти. Всеки си знае колко, как и за какво да си дава парите. И това да имаш ипотека, определено не е мерилото как и дали се справяш в живота.
В случая има една егоистична бабетка, която по някаква причина е преценила, че сина ѝ може да бъде изнудван емоционално и да изпълнява ролята на мъж в живота ѝ. И тук няма и грам помисъл за добруването му, а чисто и просто е средството за задоволяването на личните ѝ прищевки.
+1
Но бабетката не го осъзнава или понре не го признава.
Но това е като всяка зависимост. Тя е зависима от "моето прекрасно семейство, което аз управлявам". И е готова на всико, за да задържи това семейство. Тя прави най-доброто за сина си и той е длъжен.

След смъртта на свекър ми, се играе точно описаната драма. Първата крачка беше ТЯ да осъзнае, че това, което иска е неправилно. С доуточняващи въпроси й помогнахме (заедно с ММ) да изрази на глас чувствата и очакванията си.
Част от казаните от нея реплики на глас "Вече съм сама, длъжен си да замениш изцяло баща си. Помни, кой е твоя дом (нейния) и т.н." Но казано на глас е отрезвяващо - за всички, включително за нея.
Виж целия пост
# 568
Гадаете- всяка влага черти на свекървата, черпейки от собствената си реалност. Simple Smile
Ако са причината тия 3 месеца, би трябвало по толкова да прекарват годишно и при кандидат- свеки, и нещата да заспят.
Да, ама не- тя си иска сина вкъщи, а приятелката - вън.
До това заключение стигам.
И комай синът ѝ също не се чувства достатъчно женен без подпис, затова и не може да застане на по- твърда позиция.
Мислех, че са по- малки, но над 30 години, един мъж ако не може да се справи 2 години с неприемането насериозно като обвързан, от страна на майка му, бих се притеснила.
Та, те не живеят като семейство въобще, какво дете са тръгнали да правят?

+1000.
Виж целия пост
# 569
А, не тоя път хич не проектирам моята С Simple Smile
Иначе с всичко друго съм съгласна Peace
Ние вече се преместихме, на моята С медал трябва да й дам. Вчера е чистила от 8 сутринта до 22 часа вечерта. Изблиза го тоя апартамент. Сега трябва да й измисля нещо да и се отблагодаря Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия