С какво ви дразнят свекървите- 60

  • 47 560
  • 778
# 630
Ани, аз да питам: поста ти е от 21 март. Намери ли си варианта за решаване на проблема си? Намери ли начин да обясниш на ТМ ситуацията и невъзможността от приемането ѝ занапред?
Предвид продължителността- 2 години (!!!)  на подобно "съжителство", какво смяташ че би променила с продължаващото "мислех, че може да е безпроблемно", " не исках да го поставям ...", "не исках да я отсвирвам директно", "понеже съм възпитана"....? Как точно си представяш следващите години, ако продължаваш да мишкуваш в живота си? И това ти непрекъснато изолиране от случващото се (те си говорят, мен не ме касае...), как точно би поставило проблемите на масата?
Или просто, поста ти е- "да се изокам"?

ПП- нападате Джонито за пиперливата ѝ шега, но не на майтап да кажа- определено, намирането на нов партньор на една дама, решава доста неудобства на децата ѝ  Party
Виж целия пост
# 631
Писала съм по-нагоре, че смятам да изчакам майка ми да си отиде, за да не я поставям в ситуации на конфликт и да проведа последен и решителен разговор с ММ. След което да си остана вкъщи и да чакам развръзката. Въпреки че, според моите разбирания, това е притискане и ултиматум, но по друг начин очевидно няма да стане. Аз трябва да притисна него, той нея и каквото сабя покаже.
ММ е наясно със ситуацията още от самото начало - той знае, че аз там няма да живея и се опитва да я разреши, но не му се получава. Водени са десетки разговори между него и майка му, които винаги завършват от нейна страна с рев, сълзи, сополи, вменяване на вина и приказки от сорта - "махай се от тук", "прави каквото щеш", "сега не ми е до това", "като нямаш дом, отивай където искаш и не се връщай, ако искаш", "ти нямаш вече майка" и още много, които не помня. А той се връща в стаята и само измърморва - Аз с тая жена не мога да се разбера - и до там.

Ако говори направо с нея, ще излезе лошата.
Радикалният вариант е да си вземе нощничката и да каже на мъжа си че тя вече спира да спи по къщите, той да си преценява. Трябва обаче да е готова, че има вариант той да не я последва

Трудно се маха с ръка и се хвърлят в небитието 5 години, още повече, че изключвайки нея, ние с него се разбираме изключително добре, буквално с поглед. Да, наистина ме е страх, че няма да ме последва. И то дори не е толкова страх за после, става ми болно и гадно, че тя ще спечели  Laughing
Пък аз мразя да губя.... Wink
Виж целия пост
# 632
Историята на Ани ще надмине свекървата на Кали Simple Smile Ще се постави нов форумен рекорд в свекървенската за предъвкване до припадък!
Как не ви писна вече?!
Виж целия пост
# 633
Щом се пише, значи има интерес, какво се чудиш пък ти Simple Smile
Виж целия пост
# 634
Ами зацикли темата около това. Да, чудя се как може да дадеш 65 мнения по един и същ и казус. Все си мисля, че пишеш няколко пъти и до там Simple Smile
Молив, добре попита какво ще направи Ани. 
Виж целия пост
# 635
Уф- като не защитавате правото си на самостоятелност и правото си на живот по вашите правила, то, няма начин да сте печеливши.
Виж целия пост
# 636
Ако говори направо с нея, ще излезе лошата.
Радикалният вариант е да си вземе нощничката и да каже на мъжа си че тя вече спира да спи по къщите, той да си преценява. Трябва обаче да е готова, че има вариант той да не я последва
Аз бих говорила, след като му кажа, че ще го направя, разбира се.
И ако се опита да ме спре, ще му обясня, че за да се реша на тази стъпка, то е защото
- или той не може да се справи, а аз нямам време и нерви да чакам
- или той просто не иска да го направи, но не смее на мен да каже, че не смята да се изнася от там.
ПП. Бях ѝ предложила, на авторката, малко манипулация да вкара- в противовес на другата артистка, но отказа, че не било достойно.
Ако и разговор не е достойно да проведе, ще си остане с оплакването и ще продължат да я подхвърлят от къща в къща.
Виж целия пост
# 637
"като нямаш дом, отивай където искаш и не се връщай, ако искаш"
Много показателно. Свекървата иска нейният дом да е дом на сина ѝ и ще води война за това до дупка;
Виж целия пост
# 638
"като нямаш дом, отивай където искаш и не се връщай, ако искаш"
Много показателно. Свекървата иска нейният дом да е дом на сина ѝ и ще води война за това до дупка;

Е след такова директно гонене, най-правилното поведение човек да не се унижава, а да затвори вратата от външната страна.
Виж целия пост
# 639
Е след такова директно гонене, най-правилното поведение човек да не се унижава, а да затвори вратата от външната страна.
Indeed!
Виж целия пост
# 640
Да затвори вратата, ама след малко ще го викнат "лошо ми е, кръвно дигнах, карай ме към болницата". 
Пък мойта бившата свекърва ми казваше няколко пъти " не ме мисли мен, аз затварям телефона, че ми е много лошо, ох, причерняло ми е,  все едно умирам, ма това е, ох ох" и драматично затваря. Ами, докато вденах, че си имам работа с актриса, която цял живот играе театър,  много зор видях.
Виж целия пост
# 641
На Ани случая е загубена кауза. Първо да не поставя ултиматум, после майка и да си тръгне, после да не се скарат и после " станах на 40 год, а нямам деца". Аз ще и пожелая само приятно съжителство със свеки  Mr. Green
Виж целия пост
# 642
Да затвори вратата, ама след малко ще го викнат "лошо ми е, кръвно дигнах, карай ме към болницата". 
Пък мойта бившата свекърва ми казваше няколко пъти " не ме мисли мен, аз затварям телефона, че ми е много лошо, ох, причерняло ми е,  все едно умирам, ма това е, ох ох" и драматично затваря. Ами, докато вденах, че си имам работа с актриса, която цял живот играе театър,  много зор видях.

И аз за това говоря - точно това се случва - лежи, свива се, вика лошо ми е, държи се за главата, апаратът за кръвно буквално й се е сраснал с ръката. Аз усещам, че играе театър и й казвам да иде да доктор. Следва след 15 мин. мигновено оздравяване и хукване по комшийките, щото сна'ата не се вързала на театъра.
Истината е, че такива хора заслужават тропване на вратата, ама трябва да си малко перде, защото майката си е майка.
В крайна сметка тук всички говорят от гледна точка на снахи или нормални свекърви. Но няма как да се поставим на местата на синовете на подобни свекърви.
Виж целия пост
# 643

Ани, ти наистина ли си на 30+???
Виж целия пост
# 644
В крайна сметка тук всички говорят от гледна точка на снахи или нормални свекърви. Но няма как да се поставим на местата на синовете на подобни свекърви.
Аз написах пределно ясно, че съм дъщеря на подобна тъща. Няма шанс да позволя да разиграва мен, съпруга ми и децата ми както твоят мъж е позволил на майка си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия