НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 104

  • 87 820
  • 759
# 570
И аз бях безумно гладна, купих огромно парче мазно роле Трапезица и ядох, ядох... Grinning но пък поне режимно. Но от четири дни и грам не мърдам Sad
Виж целия пост
# 571
Вчера изядох един черен шоколад и 2 плода( ябълка и круша ) .Имах страшен апетит , непрекъснато ми се ядеше нещо.Искам днес да не е така и се чудя какво да ям.Може би 2-3 яйца и домашно кисело мляко.Вие с каква храна преодолявате желанието за преяждане?Емоците ми бяха в повече последните дни и веднага ми се отрази на храненето.
Бих се фокусирала върху отстраняване на причината. Можеш да преядеш със всякаква храна, ако си провокирана от емоционален глад, включително с мазнини.
А ролето Трапезица, според зависи от това с какво са го наблъскали, може и да се окаже не толкова режимно  Peace
Виж целия пост
# 572
Ох, знам, аз дори и преди съм избягвала такива сушени меса, да не ховорим колбаси. Но сега в магазина усетих че това ще ми потуши влечението към тестените сладкиши Simple Smile
Виж целия пост
# 573
Бих се фокусирала върху отстраняване на причината. Можеш да преядеш със всякаква храна, ако си провокирана от емоционален глад, включително с мазнини.

[/quote]
Отстраняването на емоционалната причина е изключително трудно.Когато нещо те тормози ,не е лесно да спреш да мислиш за него ....естествено това води и до прекаляване с храна.Ако имате рецепта за преодоляване на емоционални причини , моля споделете
Виж целия пост
# 574
Здравейте от 14 дни се храня НВ-ВМХ но имам проблем с ходенето до тоалетна моля за съвет
Виж целия пост
# 575
Бих се фокусирала върху отстраняване на причината. Можеш да преядеш със всякаква храна, ако си провокирана от емоционален глад, включително с мазнини.

Отстраняването на емоционалната причина е изключително трудно.Когато нещо те тормози ,не е лесно да спреш да мислиш за него ....естествено това води и до прекаляване с храна.Ако имате рецепта за преодоляване на емоционални причини , моля споделете
[/quote] Рецепта, валидна за всички, няма. Но пък и преяждането не помага Peace
Имаш ЛС.
Виж целия пост
# 576
Здравейте от 14 дни се храня НВ-ВМХ но имам проблем с ходенето до тоалетна моля за съвет

Увеличи мазнините. Пий повече вода. Ходи до тоалетна по едно и също време всеки ден.
Виж целия пост
# 577
Здравейте!От седмица се опитвам да спазвам този режим,но съм доста скептична дали ще има някакви резултати.Правила съм доста диети през годините,които сега/вече съм на 46/ не ми действат.Та затова реших да опитам и НВ-ВМХ.Имам да свалям доста .От голяма помощ ми е темата с рецепти,но имам въпроси.Каква течна сметана ползвате?Аз намирам само растителна.Може ли да се ползва соев протеин или соево брашно,кондензирано мляко/неподсладено или сладко/.Има ли рецепта за сладолед,който да е режимен? Кокосовото брашно сами ли си го мелите от кокосови стърготини или се продава някъде? Затрупах ви с въпроси, надявам се на отговори.Благодаря ви!
Виж целия пост
# 578
Здравейте от 14 дни се храня НВ-ВМХ но имам проблем с ходенето до тоалетна моля за съвет
     
   Аз бях те посъветвала и в Безвъглехидратната тема на кои храни да залегнеш, не прочете ли съветите ми ?
Виж целия пост
# 579
Здравейте!От седмица се опитвам да спазвам този режим,но съм доста скептична дали ще има някакви резултати.Правила съм доста диети през годините,които сега/вече съм на 46/ не ми действат.Та затова реших да опитам и НВ-ВМХ.Имам да свалям доста .От голяма помощ ми е темата с рецепти,но имам въпроси.Каква течна сметана ползвате?Аз намирам само растителна.Може ли да се ползва соев протеин или соево брашно,кондензирано мляко/неподсладено или сладко/.Има ли рецепта за сладолед,който да е режимен? Кокосовото брашно сами ли си го мелите от кокосови стърготини или се продава някъде? Затрупах ви с въпроси, надявам се на отговори.Благодаря ви!
 
    Бих те посъветвала да прочетеш първата страница от темата,  Peace. Повечето се стремим да отбягваме въглехидратите, млечните, сладките неща също не се толерират, особено, когато се цели сваляне на килограми. Мазнините са на първо място, протеините - втори. Хапвай зеленини, сега ги има бол. Успех,  bouquet
  ПП. Аз много рядко употребявам кокосови стърготини, не са ми вкусни особено.Купувам ги готови ,  Peace Плод хапвам, но не всеки ден.
Виж целия пост
# 580
това си е начин на  хранене,не е диета/режим и никой не обещава минус 5 кила за 3 дни Wink
ако това е твоята храна,ще успееш Peace
соевият протеин е нещо без собствен вкус,което "приема" вкуса на това,което е добавено
за мен е безинтересен и неестествен хранителен продукт,купих веднъж Embarassedот любопитство
не дай боже да  изпусна нещо хубаво за ядене Joy
а рецептите,на които обръщаш внимание са за по-късно Laughing
започва се с базовите храни:не сухо месо,яйца,риба,добри мазнини и зеленчуци
кокосовото брашно не ми харесва
сивилке Hug писали сме едновременно Laughing
Виж целия пост
# 581
Благодаря ви за отговора.Мислех че никой няма да ме забележи.Ясно ми е че това не е диета,а начин на хранене и то в дългосрочен план.Аз обичам месо дори да е мазничко,обичам всякакви салати,твърди мазни сирена и всичко което е в списъка на разрешените храни/четох първа стр няколко пъти/.Напълняването ми е резултат от апетита ми за сладко,никакво движение и може би предкритическа. Не намерих много менюта и затова погледнах при рецептите. Там видях че има рецепти за десерти адаптирани за нв-вмх.Мога ли да си приготвям някои от тях докато свикна без сладкиши?Прочетох внимателно и материяла за начинаещи,но няма точно меню как да се започне/както при другите диети /. Кое да се яде в началото и кое след седмица или месец.Затова ми е малко трудно и сигурно правя грешки.Имам нужда от помощ и съвети Praynig
Виж целия пост
# 582
Да,можеш да правиш тези десерти.Режимът не предполага някакви конкретни схеми ,гъвкав е и всеки го прави според собствените си нужди.Също,предприемат се корекции след известно време,ако са нужни .За глада за сладко има хормонални причини  и обикновено това е повишеният инсулин.Той ще се регулира ,когато намалиш значително въглехидратите. Просто,започни по някакъв начин и ще възникнат  конкретни въпроси,за които можеш да се консултираш тук.
Виж целия пост
# 583
  zlatitu , пускам ти няколко линка от първа страница на темата, дано ти помогнат,  Peace
     
Виж целия пост
# 584
Благодаря ти  liola .Започнах в понеделник.През седмицата ядах: 3 сварени свински езика/за 3 дена/,салата зеле,домат с крема сирене,пилешко месо,риба тон,и не помня още какво,но всичко режимно.Последните 3 дни адски ме болеше главата/от сутрин до вечер/.Снощи ядох кокосово масло с лъжичка от буркана и авокадо към салатата и днес /незнам дали от това но/главата не ме боли.Мислех че мога да залъжа с нещо апетита си за сладко за да нямам такова адско главоболие.Мога ли да ям фурми и кога?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия