За или против сте връщането на униформите в училище?

  • 18 027
  • 223
# 150
За.
Престилките бяха много удобни. И секси.
Момчетата също бяха готини с ризи и вратовръзки.

Не мисля, че е по-скъпо от обикновените дрехи.

Виж целия пост
# 151
Цитат:Не мислиш ли, че другото ниво на развитие може да започне именно от униформите - така поне едно нещо да си е на мястото в пустото му българско училище

Униформата едва ли ще може да направи, нещо, "че нещата да си дойдат на мястото". Това е по-скоро следствие. Може би нещо не сте ме разбрали, но носенето на униформа е наистина принадлежност към една общност, и би трябвало, човек да се гордее, че принадлежи към нея. Когото нашите деца се гордеят с училището, в което учат може би няма да има проблем с униформата.
Аз не съм против униформите заради унифициране на личноста. Просто нещата в българското училище не са това ниво. Освен това не приемам твърденията, че по този начин ще накараме децата си да ходят по-прилично облечени. Някъде някой бе споменал за червените прашки. Те наистина могат да си бъдат и под униформата.
Просто защитавам тезата, че в голяма степен родителите трябва да възпитат у децата си чувство за мярка, правилен подход в начина на обличане. Съгласете, че ние родителите сме тези, които трябва да научим децата, че има облекло подходящо за работа, за планината, за плажа, за дискотека и т.н. Не можем да разчитаме на училищната униформа като фактор за възпитание. Явяването  с гол пъп на училище и едва ли не с вечерен грим си е просто лошо възпитание.
Виж целия пост
# 152

Сладури Hug
Ако още от малки свикнат така, едва ли на 13-14 ще се бунтуват срещу униформите Wink

да накараш дете да носи вратовръзка и това на някой да му струва сладко?!точно колкото са сладки малките кученца на които връзват панделки
Виж целия пост
# 153
на мен ми се струва много сладко даже Simple Smile
Виж целия пост
# 154
за , след одобрение от родители и ученици

като под одобрение имам предвид да се одобри конкретната униформа Simple Smile
Виж целия пост
# 155
твърдо за
Виж целия пост
# 156
Аз съм ЗА.
Едно време с престилките изобщо не ми беше проблем с чуденката какво да облека.Меткам си престилката и готово.И в детската градина беше същото.А сега -  всеки ден обличам щерката с различни дрехи и пера като ненормална.
Виж целия пост
# 157
твърдо против. няма да се повтарям:
M_I_A ,
благодаря, че си го написала вместо мен!   bouquet
това е абсолютно моето мнение Hug

Цитат
да накараш дете да носи вратовръзка и това на някой да му струва сладко?!точно колкото са сладки малките кученца на които връзват панделки
и аз не виждам нищо сладко...
1.не харесвам розово....не на всички деца им отива някакъв цвят/без значение розов, син, зелен или друг/
2. розово, бяло....моята бесотия ще трябва да има поне 5 такива комплекта - за всеки ден от седмицата. как тези деца си остават чисти след цял ден търкане по чиновете newsm78. не виждам това да ми спестява някакво пране, нито пък средства.
3. а да сложиш вратовръзка на толкова малко дете ми се струва ужасно, а не сладко Sick ...ми то на големите хора им е неудобно да са с вратовръзки!
Виж целия пост
# 158
... винаги съм ходила с къси поли. Престилката също ми беше късичка ...

Ще си кажеш всичко ти  smile3503

Eeeeeх... за съжаление тия времена отминаха... Crazy Crazy Crazy на възкъсите поли...
Виж целия пост
# 159

Сладури Hug
Ако още от малки свикнат така, едва ли на 13-14 ще се бунтуват срещу униформите Wink

да накараш дете да носи вратовръзка и това на някой да му струва сладко?!точно колкото са сладки малките кученца на които връзват панделки

много формално гледаш на нещата май Shocked
а да сравниш децата с кученцата е твърде странно (меко казано), но да не навлизам в излишни спорове Naughty



Еййй- хванахте се за вратовръзките - страшни сте, нямам думи. Когато човек търси причина да не хареса нещо винаги ще я намери - я цвета не го кефи, я кройката, я блузката отдолу ..... Mr. Green
Не може да се отрече, че един такъв клас изглежда далеч по-добре от една сбирщина на провиснали гащи, прашки, показващи се сутиени и пр.............. #Shocked дали сега или след 2-3 години няма значение
Виж целия пост
# 160
Някъде някой бе споменал за червените прашки. Те наистина могат да си бъдат и под униформата.

Ама сега стърчат над панталоните... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Относно облеклото по принцип... чакай дъщеря ти да стане на 13-14, жива и здрава да е! Тогава като ти каже "Ама всички ходят така..." да видим дали ще се пребориш... Не разбираш ли, че винаги е било трудно да си по-различен. В този макар и елементарен случай тя ще е по-различна ако не обуе червените прашки. Аз също искам да контролирам детето си, въпроса е дали ще мога. Ако обществото не ми помага, а точно обратното нямам шансове... Така че нещата не са само черни или бели. Сега ситуацията е пълна безконтролност от страна на родители и от страна на общество. Това е лошото, а не червените прашки в частност или униформите.

И друго нещо виждам... публикуват се снимки на униформи. На мен лично те ми харесват. Ама спора си  е принципен, а вие се хващте за конкретен цвят, пола, риза....Нешата могат да са гъвкави... От друга страна примерно машинистите в нашата фирма никой не ги пита искат ли работните им костюми да са точно тези.... не са лоши, дори напротив, но едва ли всички ги харесват. Ама на вас като пътници ви харесва да ви вози човек с добър външен вид, нали? И никой не повдига въпроса абе що са им на тия хора униформи. Униформа=работно облекло! Като идеш на работа някъде ти поставят условие да работиш с даден вид облекло, какво лошо има и в училище да е така? Училището е институция!
Виж целия пост
# 161
Не съм чела цялата тема, но аз съм ЗА униформите. Когато трябваше да нося такава естественно не я харесвах. Преди няколко години в чужбина видях обаче деца в детска градина с униформи. В началото се зачудих, но после си обясних нещата. Бяхме в увеселителен парк, народ много, децата подредени по две за ръчички хванати и облечени в ярки блузки . Ами виждаха се от далече, едно да се отклони по-бързо го откриват и изглеждаха много добре. Там униформите са от детската та до края на училището.
Виж целия пост
# 162
Vache , спорът може да е безкраен и както виждаш каквото и да се предложи като вариант, опция или друго, все не е както на ВСИЧКИ би им харесало и това е нормално, така че ....аз се отказвам да давам разумни доводи ЗА.

Само искам да кажа на мамите, които се хващат за това колко по-скъпо или по-евтино би било с униформа:
НЕ МИСЛЯ, ЧЕ ЦЕНАТА Е ОПРЕДЕЛЯЩОТО В СЛУЧАЯ!!!
ИМА МНОГО ПО-СТОЙНОСТНИ ПРИЧИНИ ЗА ДОБРИЯ ВЪНШЕН ВИД НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ТОВА ДАЛИ ЩЕ СПЕСТИМ ПАРИ ИЛИ ЩЕ НИ ИЗЛЕЗЕ СКЪПО?!?!
Но както казах вече няма да навлизам в подробности  Sick Sick Sick
Виж целия пост
# 163
Vache , спорът може да е безкраен и както виждаш каквото и да се предложи като вариант, опция или друго, все не е както на ВСИЧКИ би им харесало и това е нормално, така че ....аз се отказвам да давам разумни доводи ЗА.

Само искам да кажа на мамите, които се хващат за това колко по-скъпо или по-евтино би било с униформа:
НЕ МИСЛЯ, ЧЕ ЦЕНАТА Е ОПРЕДЕЛЯЩОТО В СЛУЧАЯ!!!
ИМА МНОГО ПО-СТОЙНОСТНИ ПРИЧИНИ ЗА ДОБРИЯ ВЪНШЕН ВИД НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ТОВА ДАЛИ ЩЕ СПЕСТИМ ПАРИ ИЛИ ЩЕ НИ ИЗЛЕЗЕ СКЪПО?!?!
Но както казах вече няма да навлизам в подробности  Sick Sick Sick

И аз тамън това си мислех, Асинка... Mr. Green
Виж целия пост
# 164
kategorichno za
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия