Спомени и впечатления за социализма в България

  • 550 972
  • 11 975
# 615
И по-късно при кандидатстване се искаше характеристика от училището. В запечатани пликове бяха, не се знаеше какво пише вътре. Май класните ръководители ги изготвяха.
Не съм сигурна дали изобщо ги отваряха да ги четат, проформа бяха. Но това през 80-те. В по-предни години много съдби са били прецакани заради липса на положителни характеристики. Изобщо не са им разрешавали да кандидатстват.
Виж целия пост
# 616
Не е с препоръка от местната партийна организация, а с бележка-разрешително от РУ на  МВР, аз кандидатствах МИО с английски през 1986. Не влязох заради 5 по геометрия от 9 клас, балът ми беше в 0.10 по-нисък от 4тата (подред) приета по нормален ред при момичета с английски, иначе по оценки от изпити водех с 0.25 тази 4та. Влязох друга специалност. После имаше още 10на момичета в английската група МИО...

Виж целия пост
# 617
След 09.09. на баба ми и единият й брат не са разрешили да следват, а на другия й брат - само агрономство. За причините ще излъжа - нещо в смисъл, че прадядамо ми е бил търговец.
Виж целия пост
# 618
От парфюми(дезодоранти) си спомням Ша Ноар и Жасмин,Зелена ябълка,а шампон Фиолка,Коприва,Орех.
+ дезодорант Дива река.
 Вонеше ужасно, един път се прибирахме сами с братовчедка ми по тъмно и го носехме за самозащита (да го ползваме като спрей)
Хм... сега ми е чудно, че явно още тогава сме чували за спрейове.  Thinking
Виж целия пост
# 619
От парфюми(дезодоранти) си спомням Ша Ноар и Жасмин,Зелена ябълка,а шампон Фиолка,Коприва,Орех.
+ дезодорант Дива река.
 Вонеше ужасно, един път се прибирахме сами с братовчедка ми по тъмно и го носехме за самозащита (да го ползваме като спрей)
Хм... сега ми е чудно, че явно още тогава сме чували за спрейове.  Thinking
Майка ми си носеше Мухозол.Няма да хаби дезодоранта.
Виж целия пост
# 620
В икономическия имаше специалност МИО/международни икон. отношения/ - там се влизаше с препоръки от местната парт. организация.
 


Мда. И с отличен успех се влизаше, предимно.
Стига сте фантазирали или почнете да пиете Гинко Билоба. Някои пък са били на по 10 години, когато дойде "демокрацията", но са пълни със спомени от соца. Outta Joint

п.п. Темата е интересна и забавна, с изключение на изказванията на дезинформаторите.
Виж целия пост
# 621
да, хубави парфюми продаваха полякините на плажа.  
"Алисия", "Бич може" Grinning

Виж целия пост
# 622
И крем Нивеа.
Виж целия пост
# 623
Сапуни
 http://prikachi.com/images.php?images/827/8716827G.jpg

Шампоани
 http://prikachi.com/images.php?images/828/8716828y.jpg

Виж целия пост
# 624
Сетих се за парфюм 'Кобако", но не помня дали беше през соца или в годините след това. Два три пъти след това ме е лъхвал-отврат. Мирише ми на парфюмирана пот.
Коте, сапуните не ги помня! Май само па-па. Шампоаните обаче-да.
Помня, че имахме из шкафовете Фа-да ухаят дрехите.

Точно в края на соца и началото на прехода си водех дневник. Много ме е яд, че го изхвърлих по-късно. Много подробно описвах деня си по това време.

Виж целия пост
# 625
Спомням си за един 8 март купих на мама един шампоан "Мелинда" - розов в пластмасово шише. Как само ухаеше, невероятно!

От сапуните 2-3 не съм ги виждала, шампоаните са ми познати.
Виж целия пост
# 626
Спомням си за един 8 март купих на мама един шампоан "Мелинда" - розов в пластмасово шише. Как само ухаеше, невероятно!

От сапуните 2-3 не съм ги виждала, шампоаните са ми познати.

И аз подарявах Мелинда на майка ми. Бях в детската градина Simple Smile)))
Кобако още се продава. Чарли също, но е трудно откриваем
Виж целия пост
# 627
Нямам спомен какво е представлявал Чарли, но веднъж новичък при детска игра целия е заминал върху главата ми. Не знам след това да е имал втори Чарли у нас. С това съм го запомнила.
Виж целия пост
# 628
Чарли е на Ревлон и си го има по дрогериите.
Ние си купувахме дезедоранти Импулс, миришеха хубаво.
А спомените ми от преди 10.11.1989 са хубави и мили. Бях на 20г, бременна студентка. Омъжена. Laughing
Като изключим не-то на политическия изпит заради който бала ми падна с единица  и не влязох специалността която исках, други кофти моменти не съм имала. Ама и аз си бях тотално политически неориентирана и вместо да прочета темите висях на плажа от сутрин до вечер. Sunglasses
Виж целия пост
# 629
Чарли само в Корекома.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия