Спомени и впечатления за социализма в България

  • 550 909
  • 11 975
# 945
Аз си спомням, че имаше един шоколадов десерт"Пинокио" А веднъж бяха докарали в магазина тоблерон, и аз бягам да искам от татко пари Mr. Green Шоколадови яйца имаше само в корекома и ми взимаха рядко.
Капачката на киселото мляко се надуваше
Скрит текст:
Скрит текст:
Виж целия пост
# 946
Ааа, в грешка сте за дънките.
По едно време имаше български дънки "Рила" - позволени бяха, но извън училище, де. Wink
Сещам се какво бяха измислили по тоя повод
"Всяка българска кобила носи дънки Рила"
 Joy
----------------
Имаше рецитали и фестивал на политическата песен.
Голямо дрънкане падаше с тез китари. В домашна обстановка репетициите побъркваха съседите, барабан беше някоя тенджера или щайга.
Виж целия пост
# 947
Ние не сме имали такива рецитали/фестивали на политическата песен, Слава Богу. Laughing
А киселото мляко кога е било в буркани? Аз нямам спомен, само в пластмасови кофички го помня.
Виж целия пост
# 948
Не е имало чалга ли?
Ами 'Камъните падат' , ;Дайте ми да изпуша една цигара' и тЯм подобните?
Виж целия пост
# 949
Че до 1990 год. поне киселото мляко не беше ли само в буркани?
Виж целия пост
# 950

А киселото мляко кога е било в буркани? Аз нямам спомен, само в пластмасови кофички го помня.
Имам запазени две такива бурканчета от 97-ма година, но си ги имаше и в 80-те.
Виж целия пост
# 951
Че до 1990 год. поне киселото мляко не беше ли само в буркани?

В София не беше (опаковките си бяха пластмасови).

Не е имало чалга ли?
Ами 'Камъните падат' , ;Дайте ми да изпуша една цигара' и тЯм подобните?

Мдам, хисарскиОТ поп. УжасТ - знам му текстовете наизуст. По принуда - в ма'алта всеки, който е намерил долари да купи нова "щайга" се чувстваше длъжен да сложи касетофона на прозореца и да бичи Попа и Лепа брена.
Виж целия пост
# 952

А киселото мляко кога е било в буркани? Аз нямам спомен, само в пластмасови кофички го помня.
Имам запазени две такива бурканчета от 97-ма година, но си ги имаше и в 80-те.

Не съм виждала, честно. Първите ми спомени са да кажем от '78г, помня старите кофички, четвъртити и лесно се пукаха, но буркани - не. Simple Smile
О, от поста на Биборана разбрах защо не съм виждала в буркани, ама го видях, след като писах моя. Simple Smile
Виж целия пост
# 953
за благиши не бях жадна,(имах ги в изобилие) даже не ги обичам , но на Раковски какви спагети съм яла ...мамма миа  Heart Eyes
Заведението се пръскаше по шевовете от хора ...там ни заведе гаджето на моята приятелка ,
който играеше в Левски ...аз им светех . Дали съществува още ..по една стръмна улица беше ...
Ако питаш за ресторантчето на Раковски срещу операта, за съжаление, отдавна го няма. А спагетите наистина там ги правеха много вкусни.
Виж целия пост
# 954
да , за там питам  Grinning благодаря ти, че ме отрази Уиш ...ех, как обичах да ходя там ...
Виж целия пост
# 955
После италианския ресторант на Раковска беше китайски.
Друг много хубав италиански имаше на Солунска, малък, на два етажа.

Киселото мляко го стоварваха посред нощ в каси пред сладкарницата до нас, така си стоеше до сутринта.
Виж целия пост
# 956
Феята и Ропотамо преди да ги съсипят. Колко мелби съм изяла докато леля ми си приказва с приятелки ... келнера винаги питаше да сложи ли коняк и слагаше  Simple Smile
Ресторанта черната котка след Корекома. Там пък колко пържоли съм изяла докато баба ми си приказва с приятели. Както и на Нестинарките ... Къщичките на Баба Яга в пълната им прелест, когато езерцата бяха пълни и наистина трябваше да се внимава като се скача по камъните.   
Виж целия пост
# 957
Я, аз помня бурканите  Joy
Виж целия пост
# 958
Мили спомени са ми яденето на садвичи в Шнек-а,
най-върховните принцеси + сок портокал от машина.
Засуканите десерти в Арабската сладкарница и
обикалянето по "Моряшката" също известна, като
 "напий се сам" улица. Морското казино със различните
му по цвят салони, "Панорамата на х-л Черно море".
Носенето на ключ на ластик на врата, гледането на
"Банда БМХ" и префасонирането на балканчето в
мечтания велосипед. Екскурзиите които ни организираха
с "Комета" до Несебър или Балчик. Олее, къде се върнах...
Виж целия пост
# 959
Не се сещам, припомни.  newsm78
Дори не мога да предположа от какво е направен, но беше кръгъл, на ситни вълнички, с парченца захаросани портокалови корички, фъстъци; беше лепкав и обвит в целофан. След много години отново го намерих, но вече квадратен. Бяха оставили стария вкус. Много, много го обичам.
На Графа преди време намерих Плезир, но нямаше абсолютно нищо общо със стария - докарали го бяха само на външен вид.
Онзи " лепкавият десерт" е Триадица(май). И аз много го обичах и го намерих отново, в една фурна в квартала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия