Спомени и впечатления за социализма в България

  • 550 988
  • 11 975
# 975
Много са от Пловдив в тази тема Simple Smile
Виж целия пост
# 976
А имахте ли във вашите градове млечни барове?

не, в малките градове нямаше, по селата пък освен газене на кал до коляно и една селска кръчма нищо друго нямаше, а се чудите защо селата се изпразнили ...


А в наше село имаше сладкарница, кино, библиотека т.н. Хоримаг 😁
Виж целия пост
# 977
Аз имам спомени, че хоремагът в благоевградското ми село беше доста добре зареден - това през 80-те години. Доста ТИР-ове минаваха през село за границата с Македония, пък и доста след промените се движеха оттам. Редовно се връщахме с бутилки Пепси в Пловдив.
Виж целия пост
# 978
Напий се сам я откриха съвсем в края на 80-те, докато Шнека горе долу тогава го закриха. Спайдер определено работеше по-късно, най-нашумял беше през 1994. Преди демокрацията работеше като дневна.дискотека за хлапета и му казвахме Младежката площадка.
Виж целия пост
# 979
Даммм, права си Младежката беше, тъкмо
съм прохождала по дискотеките, лятото на
88г. ще е било явно... преди гимназията.
Сега се сетих за шефствата ха, ха примерно
момичешка гимназия, като нашата с техникуми
ТКК или Механно.
Виж целия пост
# 980
Здравейте, аз съм от древните! В София имаше млечен бар- беше на Славейков. В Кристал правеха страхотно ягодово парфе. Помня и бригадите- розобер, ставаш в 4 береш 15 кг рози до 12 на обяд, после естествено купон. Помня Военното- Панагюрски колонии- натровиха ни с хамбургски салам- Оповръщахме и о-ме целия лагер. Години след това не ядях хамбургски салам. Спокойно и хубаво, като всяко детство, другото беше абсолютна простотия. Всъщност филмите Маргарит и Маргарита, Вчера, Една жена на 33 много ясно показват какво е било.
Виж целия пост
# 981
Сега се сетих за шефствата ха, ха примерно
момичешка гимназия, като нашата с техникуми
ТКК или Механно.

Ха-ха шефствата, да.
ТКК бяха най-желаните. Веднъж идваха едни от СТУК-а и ни излъгаха, че са в ТКК (имаха еднакви униформи Laughing). Празнувахме НГ заедно, класната щеше да получи удар, като разбра кои са. Но се държаха много възпитано момчетата.
Следващата година обаче, за да не стават грешки, сключихме шефство направо с Военноморското.  Mr. Green
Виж целия пост
# 982
Здравейте, аз съм от древните! В София имаше млечен бар- беше на Славейков. В Кристал правеха страхотно ягодово парфе. Помня и бригадите- розобер, ставаш в 4 береш 15 кг рози до 12 на обяд, после естествено купон. Помня Военното- Панагюрски колонии- натровиха ни с хамбургски салам- Оповръщахме и о-ме целия лагер. Години след това не ядях хамбургски салам. Спокойно и хубаво, като всяко детство, другото беше абсолютна простотия. Всъщност филмите Маргарит и Маргарита, Вчера, Една жена на 33 много ясно показват какво е било.

Не знам с какво ни отровиха, но и при нас беше същото.  Топла вода, естествено нямаше, миехме си косите и други работи със студена.
Виж целия пост
# 983
Хексе,  ха, ха и ние имахме изцепки със СТУК-а,
много недолюбвани бяха, хулигани ниедни  Laughing
ТКК-то пък и Морското мечта, капитани на лайнери
ги виждахме  Embarassed изпънати в холандките им.
Виж целия пост
# 984
Трещи, със сигурност беше ат салама, аз говоря за 81 г.
Виж целия пост
# 985
През '87-88г ни забраниха да ходим по дънки на училище, отново. През '84-85г за първи път, после сякаш неглижираха "проблема" дънки за кратко.  ...

При нас в СМГ си бяха забранени 85-89
Даже при записване в гимназията след тежките изпити записваха само ако се явиш с пълен комплект униформа, палто, шлифер, обувки, ботуши в един от одобрените цветове
Как се търси зимна дреха насред юли и как се влачи целия този багаж само и само да те запишат, кошмарна работа
Виж целия пост
# 986
Онзи " лепкавият десерт" е Триадица(май). И аз много го обичах и го намерих отново, в една фурна в квартала.
По едно време му смениха името. Но, да, говорим за един и същи десерт.

Помня бар "Ален мак" и култовия "Луна" на "Московска". Още го имало, но вече гейски.

Спомня ли си някой бисквитите "Детска радост"? Едната половина беше залята с някакъв светлокафяв кувертюр. Пастите "Витоша"
Скрит текст:

Бонбоните с морска тематика  Grinning май се казваха "Морско дъно"; и сега се намират понякога
Виж целия пост
# 987
Котьо, ако мернеш някъде Морско дъно пиши, моля. Аз не съм ги срещала
Виж целия пост
# 988
за благиши не бях жадна,(имах ги в изобилие) даже не ги обичам , но на Раковски какви спагети съм яла ...мамма миа  Heart Eyes
Заведението се пръскаше по шевовете от хора ...там ни заведе гаджето на моята приятелка ,
който играеше в Левски ...аз им светех . Дали съществува още ..по една стръмна улица беше ...
Ако питаш за ресторантчето на Раковски срещу операта, за съжаление, отдавна го няма. А спагетите наистина там ги правеха много вкусни.

Ехеййй, къде ме върнахте! Аз там за първи път ядох спагети.Няколко пъти ходихме с компания през деня- аз все кафе си поръчвам, защото не зная как се ядат спагети EmbarassedДокато в един момент лакомията и любопитството надделяха и се престраших. Ама не ми харесаха много. Днес спагетите са сред любимите ястия на сина ми.
Виж целия пост
# 989
През '87-88г ни забраниха да ходим по дънки на училище, отново. През '84-85г за първи път, после сякаш неглижираха "проблема" дънки за кратко.  ...

При нас в СМГ си бяха забранени 85-89
Даже при записване в гимназията след тежките изпити записваха само ако се явиш с пълен комплект униформа, палто, шлифер, обувки, ботуши в един от одобрените цветове
Как се търси зимна дреха насред юли и как се влачи целия този багаж само и само да те запишат, кошмарна работа

Нищо не съм влачила при записване.
И палтото си гу купувах зимата, много след записване.
Но с дънки на училище, пък били и Пионер (соц. дънки) - невъзможно!
За същата година говоря.  Hug
Но наистина беше депресиращо всичко да е в черно. Ето какви бяха усещанията ми за пейзажа.
Скрит текст:
Класът ни пак повяхна като цвете,
Попарено от есенна мъгла,
Изчезнаха от него цветовете,
Усмивките на лятната дъга.

И всички сме облечени във синьо
В престилки от мастилени петна,
Приличаме на тъжни монахини,
Забравили отдавана радостта.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия