Спомени и впечатления за социализма в България

  • 550 921
  • 11 975
# 990
Котьо, ако мернеш някъде Морско дъно пиши, моля. Аз не съм ги срещала

От "Била" съм купувала, но не знам дали става дума за същите - бонбоните са във формата на мидички, раковини, морски кончета и т.н.
Виж целия пост
# 991
Скрит текст:


Нещо от нета:
На 2-ри април 1962г. се е родил 8 милионния българин. В Пловдив. Да е жив и здрав. Ако не бяха настъпили промените, в началото на 90-те сигурно щеше да се роди 9 милионният, а ако се беше запазила съответната прогресия - днес трябваше да сме минали 10 милионната граница... За съжаление според статистиката - населението ни намалява с по около 40 000 души годишно.
Но да си върнем вниманието върху тази безметежна снимка от началото на 60-те, любезно предоставена ни от г-н А. А. Михайлов, и да ви попитаме - какво стимулираше прираста на населението, ако, както твърдят някои люде, сме живяли в нищета и недоимък?
Бихте ли се съгласили да сложите на първо място сигурността в утрешния ден?

Виж целия пост
# 992
Biborana, може да е било приумица на класната, правеше се на много стриктна
Ти каква паралелка беше, математика ли?
Аз физика, сещаш се коя ни беше значи Wink
Виж целия пост
# 993
W.A.S.P,
за класната ви се сещам, наистина би могло да обясни нещата. Макар че при записването имаше дежурни учители и може да е била друга стриктна "другарка".
Да математическа паралелка, съседната на вашата.  Sunglasses
 
Скрит текст:
Това е въпрос, който ще разгледа номер .... така разбрах какво е гробна тишина.  Wink Сещаш се нали.
В началото на темата няколко пъти писах под твои постове +1, защото все едно аз съм го писала. Стана ми ясно защо. Толкова усилия за промиване на мозъка са отишли на вятъра.  Joy
Виж целия пост
# 994
и да ви попитаме - какво стимулираше прираста на населението, ако, както твърдят някои люде, сме живяли в нищета и недоимък?
Бихте ли се съгласили да сложите на първо място сигурността в утрешния ден?

Затворените граници.
Виж целия пост
# 995
липсата на информация, откровената дезинформация и безкрайни лъжи не е сигурност ...
Виж целия пост
# 996
Аз нямам спомени от соц времето, но като разглеждам снимки на моя брат, който е по-голям, изглежда много сериозно чавдарче и не особено весело.
Виж целия пост
# 997
А ходили ли сте на стереокино, беше на Солунска, тогава Васил Коларов?  Laughing


Какъв хубав спомен. Имахме жилище наблизо, водеха ме често и всеки път беше невероятно изживяване. Леля ми твърди, че първият път ми е станало лошо и съм искала да си взема очилата " за в къщи", ама аз не искам да и повярвам Simple Smile
Виж целия пост
# 998
липсата на информация, откровената дезинформация и безкрайни лъжи не е сигурност ...

уф я стига лозунги и глупости . това което показва статистиката може да се нарече геноцид. а ти предполагам можеш да фокусираш кога се случва.
Виж целия пост
# 999
Хм, за прираста на населението през соца...Имам спомен за роднини, които създадоха 3-тото си дете, с цел да получат апартамент. Честно!   Shocked
Виж целия пост
# 1 000
Хм, за прираста на населението през соца...Имам спомен за роднини, които създадоха 3-тото си дете, с цел да получат апартамент. Честно!   Shocked

Което показва колко заровени в пясъка глави има в България . В  Германия , в някоя типично западна провинция, един от основните поддтици за разрастване на семейството са финансовите . Данъчни класи за семейни, деца, детски прогресивно нарастващи с всяко дете, след 3 то дете в повечето градове талони за намаления за басеини, спорт, зоопарк, кино, театур, курсове (ако не стават и безплатни, но нямам 3 и не знам), здравна осигуровка една и съща за цялото семейство пък ако ще 12 деца да имат  и още доста ... Та ако ще критикуваме онова време то да почнем с днешния запад.

Виж целия пост
# 1 001
Хм, за прираста на населението през соца...Имам спомен за роднини, които създадоха 3-тото си дете, с цел да получат апартамент. Честно!   Shocked

Ами лошо има ли?
Поне са получили нещо-айде сега някой да им даде Naughty
Виж целия пост
# 1 002
липсата на информация, откровената дезинформация и безкрайни лъжи не е сигурност ...
уф я стига лозунги и глупости . това което показва статистиката може да се нарече геноцид. а ти предполагам можеш да фокусираш кога се случва.

глупости са това да наричаш сигурност липсата на информация за ръба на фалита , по който се движи държавата и в крайна сметка се случва окончателно,
днес икономическите показатели са широкодостъпни , по времето на комунизма всички е скрито-покрито,
хората са някакви глупаци, недостойни да бъдат информирани ли ?
Виж целия пост
# 1 003
Хм, за прираста на населението през соца...Имам спомен за роднини, които създадоха 3-тото си дете, с цел да получат апартамент. Честно!   Shocked
Ами лошо има ли?
Поне са получили нещо-айде сега някой да им даде Naughty
е, според европейските наредби ако са малцинства ... не знам защо се прави това . За мен е геноцид.
Виж целия пост
# 1 004
липсата на информация, откровената дезинформация и безкрайни лъжи не е сигурност ...
уф я стига лозунги и глупости . това което показва статистиката може да се нарече геноцид. а ти предполагам можеш да фокусираш кога се случва.

глупости са това да наричаш сигурност липсата на информация за ръба на фалита , по който се движи държавата и в крайна сметка се случва окончателно,
днес икономическите показатели са широкодостъпни , по времето на комунизма всички е скрито-покрито,
хората са някакви глупаци, недостойни да бъдат информирани ли ?

Ти в момента се чувстваш информирана и си сигурна в причините и целите на всичко което се случва по света и у нас? Странно. Да не си гостенка от бъдещето?
Защото според моите впечатления си единствена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия