За семейния бюджет

  • 48 041
  • 357
# 300
И ние така. Едно запълним, друго идва.
Аз се чудя как да намествам курсовете по английски, математика и български. Уфф.

Пробвах по едно време с Ексел, не ми е удобен, забравила съм го, вкарам нещо ново, разместят ми се формулите и се отказах. Пиша план за месеца, после през седмица засичам разходите и така. И аз обичам да приключвам. Особено тоя Септември с кеф го завърших, че беше голяма бъркотия.
Виж целия пост
# 301
Аз съм с ексел.
Като ми се промени формулата, си я оправя.  Laughing
Виж целия пост
# 302
От години правя опростен бюджет на excel. Правя го за няколко месеца напред с таблица за аванс и таблица за заплата. Под дохода за месеца изброявам всички сигурни разходи с прогнозни суми (които като дойдат сметките попълвам точно)- ел.енергия, газ, вода, каско (на 3 месеца), телефон, сот, интернет, паркинг, седмичния фризьор, месечния козметик, застраховка живот, около 10% спестяване, пари за детето.
След това отделям пари за храна.
Останалите пари ги разпределям така - планирам почивките края на предходната година или началото на текущата. Знам кога са плащанията по тях във времето и ги нанасям в съответните месеци.
В месеците, когато ще остават повече свободни пари, ходим на кратки почивки събота и неделя, купуваме дрехи.
Ресторанти посещаваме обикновено 1 седмично.
Та общо взето знам кои ще са ни основните или големи разходи по месеци и другите пари се разпределят в зависимост от това.
Пробвах преди време няколко месеца да записвам всеки един разход на супер подробна екселска таблица. Ужасно е, изнервих се и имах чувството, че парите не стигат и съм притисната....Да, вижда се къде отиват, но не стават повече от това Simple Smile
Така, че при мен работи дългосрочно планиране във времето по основни пера, дисциплина да се спазва планираното и ...глезотийки от време на време
Виж целия пост
# 303
Аз след толкова години писане установявам едно - сметките, храната и дребните глезотийки /вкл. дрехи/ са едни и същи, общо взето. И за почивки харчим една и съша сума на ден. Само ММ ми разстройва бюджета, като реши да се изцепи с нещо голямо.
Виж целия пост
# 304
Аз след толкова години писане установявам едно - сметките, храната и дребните глезотийки /вкл. дрехи/ са едни и същи, общо взето. И за почивки харчим една и съша сума на ден. Само ММ ми разстройва бюджета, като реши да се изцепи с нещо голямо.
Тогава вкарай месечна графа "Сюрпризи от ММ".  Grinning
Виж целия пост
# 305
Или графа Фонд И аз съм човек  Laughing
Виж целия пост
# 306
Или графа Фонд И аз съм човек  Laughing
Таз графа колко ми изяжда...  Blush
Виж целия пост
# 307
Или графа Фонд И аз съм човек  Laughing
Таз графа колко ми изяжда...  Blush
Защото не си човек за подценяване.  Simple Smile
Виж целия пост
# 308
Или графа Фонд И аз съм човек  Laughing
Таз графа колко ми изяжда...  Blush

И на мен ми изяжда, но предвидливо не съм направила такава графа в таблицата  Mr. Green Ако си купя дрехи, отиват в графата "дрехи", иначе имам и една "разни"  Laughing
Виж целия пост
# 309
И за дрехи и козметика харчим почти еднакво всеки месец. Сама съм си наложила някакви граници, от които даже не смея да изляза. Примерно септември пуснаха палта, имахме пари, обаче не можах да се надскоча и да си купя.
Виж целия пост
# 310
Как купувате дрехи всеки месец?
Не се ли заривате? Rolling Eyes
За мен е голям плюс, че имам работно облекло и много рядко купувам за себе си дрехи.
Виж целия пост
# 311
Е, не само за мен. И за децата. Ами все излиза по нещо дребно - блузка, чорапки, това-онова.
Виж целия пост
# 312
Как купувате дрехи всеки месец?
Не се ли заривате? Rolling Eyes
За мен е голям плюс, че имам работно облекло и много рядко купувам за себе си дрехи.

Все нещо се налага. Чорапи, бельо, ето сега ще им търся пижами с дълги ръкави и крачоли, че са им умалели. ММ има нужда от 2-3 чифта боксери, чорапи си купувах онзи ден. Дреболии са, но си се трупа сума в годишен аспект. Иначе януари и юни са ми по- големите пазарувания на дрехи, когато тук са големите разпродажби.
Не се зариваме, понеже редовно разчиствам стари неща. Днес тъкмо занесох една голяма торба в един чарити шоп наблизо.
Виж целия пост
# 313
Е, нямах предвид бельо и чорапи, те са на често.
Иначе аз нося в НМ. Simple Smile
Виж целия пост
# 314
При нас сложиха още по-близък контейнер на БЧК. Приготвила съм вече една голяма торба детско.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия